Haberler

Haberler

Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Anıt ağaçlar, kurul kararıyla hükümsüz! (3 Kasım 2008)Tapu kayıtlarında göründüğü için adliye ek binasının yapımına engel olan, ancak aramada köklerine bile rastlanamayan iki anıt ağaç, Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararıyla kayıtlardan çıkarıldı.
Berlin’in tarihî havalimanına veda (3 Kasım 2008)Almanya’nın başkenti Berlin’in çok uzun yıllardan beri dünyaca tanınan simgeleri arasında yeralan Tempelhof havalimanı kapatıldı.
Yenimahalle uluslararası kültür sarayına kavuşuyor (3 Kasım 2008)Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle''de kültür ve sanat hayatının daha da canlanmasında önemli altyapı ağı oluşturacak Yenimahalle Kültür ve Kongre Sarayının yapımına hız verdi.
Şimdi bize kaybolan yıllarımızı verseler (3 Kasım 2008)Ankara Hürriyet''in 1998 yılında kapatılması için kent kampanyası başlattığı Mamak çöplüğünde bugün, elektrik ve sebze üretimine başlattı. Çöplük sorununun çözümü, Ankara''nın uzun yıllarına mal oldu.
''Ranttan doğan bir cezaevi; Silivri'' yazısına bir cevap (3 Kasım 2008)"Ranttan doğan bir cezaevi; Silivri" (20.10.2008) başlıklı yazımıza Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Ali Suat Ertosun bir açıklama gönderdi. Eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü olarak görev yapan Ertosun, yazdıklarımıza üzülmüş.
Kriz hem konut fiyatlarını hem de satışları düşürdü (3 Kasım 2008)İzmir Ticaret Odası (İZTO) Aracılık Hizmetleri Grubu Komite Başkanı ve Meclis Üyesi Aygün Cevizci, kriz rüzgarından etkilendiklerini belirterek, gayrimenkulde fiyatların gerçek anlamda düştüğüne dikkat çekti.
Düşman yıkamadı bakımsızlık yıktı (3 Kasım 2008)Erzurum’da Rusların istilasına karşı 1855’te gözlem ve savunma amaçlı olarak yaptırılan tarihi “Uzunahmet Tabyaları” bakımsızlıktan harabeye döndü.
Sefalet mi dönüşüm mü? (3 Kasım 2008)Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında evlerinin yıkılmasının ardından 3 yıldır barakalarda yaşayan 18 ailenin yaşadığı sefalet, Türkiye’deki dönüşüme örnek gösterildi.
Kentsel dönüşüm hasta ediyor (3 Kasım 2008)Kentsel Dönüşüm Projesi ile evlerinden koparılmak istenen, birçok komşularını da uğurlamak zorunda kalan Mamaklılar, bir yandan yıllarını verdikleri evlerinden ayrılacak olmanın psikolojisi, bir yandan da hizmet götürülmemesi nedeniyle sağlık sorunlarıyla karşı karşıyalar.
Bakanın köprü ısrarına tepki (3 Kasım 2008)İstanbul Boğazı’na yapılacak üçüncü köprünün kenteve doğaya karşı suç olduğunu belirten Üçüncü Köprü Yerine Yaşam Platformu, 3. köprünün yapımının Türkiye’nin de taraf olduğu; Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme...
Kalacağım otelin planına bakarım, odayı öyle tutarım (3 Kasım 2008)Avrupa’nın 40 yaş altı en iyi 40 mimarından biri seçilen Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, gideceği ülkede kalacağı oteli bile, önce planlarını inceleyerek seçecek kadar mesleğine düşkün.
Tema Park için pazarlık yarın (2 Kasım 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Halkalı''da yaptırılacak ''uluslararası doğa ve eğlence parkı''nın ihalesinin ikinci aşaması, yarın yapılacak.
İkinci Zeugma vakası mı? (3 Kasım 2008)Bilecik Barajı’nın yapımı sırasında ortaya çıkan Zeugma mozaiklerinin dünyada nasıl yankılandığını hatırlayın. Şimdi de Urfa Haleplibahçe’de milattan sonra 3. yüzyıla ait bir mozaik taban bulundu.
Okyanuslar tehlike altında (3 Kasım 2008)Küresel ısınma, sadece karasal hayatı değil okyanustaki hayatı da tehlikeye atıyor. NASA kaynaklarından derlenen bilgilere göre, havasında ve suyunda var olan karbonu milyonlarca yıl boyunca toprağın altında saklayan dünya, endüstri devrimi ile çok hızlı bir şekilde karbona boğulmaya başladı.
Hasankeyf için keyifli bir haber (3 Kasım 2008)Almanya, İsviçre ve Avusturya resmi olarak Ilısu Baraj Projesi’nden çekilebileceklerini açıkladı. Sivil toplum örgütleri ve Hasankeyf sakinlerinin sürekli tekrarlanan uyarılarına rağmen Türk hükümeti 133 maddeden oluşan çevresel ve toplumsal şartları yerine getirmedi. Uzman incelemelerinde de bu sonuç ortaya çıkınca Almanya, İsviçre ve Avusturya koşullar 2007 sonunda önce yerine getirilmezse projeden çekileceklerini bildirdi. Ilısu Barajı karşıtları da bu kararı olumlu karşıladı, bu sayede Hasankeyf’in kurtarılması için başlatılan kampanyaların amacına ulaşacağı belirtildi.
Tarih: 3 Kasım 2008 Kaynak: Akşam Yazan: Şehmus Ustabaşı
Belediyelerin kapatılması önlenemedi (3 Kasım 2008)Anayasa Mahkemesi''nin, 5747 sayılı yasayla ilgili kararına göre, adrese dayalı nüfus sayımı sonuçlarına yasal süresi içinde iptal davası açan, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce nüfusu 2 binin üzerine çıkan belediyeler kapatılmayacak.
Temapark ihalesinin ikinci aşaması bugün (3 Kasım 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Halkalı''da yaptırılacak ''''uluslararası doğa ve eğlence parkı''''nın ihalesinin ikinci aşaması, bugün gerçekleştirilecek. İkinci aşamaya, 9 Ekim''de yapılan ihalede teklif veren 3 firma katılacak. TOKİ''nin Ankara Bilkent''te bulunan merkez binasında saat 14.00''te yapılacak ihalede TOKİ, Astay Gayrimenkul İnş. Yat. Tur. Aş-Özyazıcı İnş. Elek. Mak. Müş. ve Taah. ve San. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı, Biat İnş. San. ve Tic. AŞ-Akdağlar Mad. San. ve Tic. A.Ş- Eko Teks. San. ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı ile Türkerler İnş. Tur. Mad. Ener. Tic. San.- Makro İnş. Tic. Ltd. Şti.-Durmaz İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı ile pazarlık edecek. İstanbul Halkalı Atakent''te yapılacak ''''uluslararası doğa ve eğlence parkı''''nın da içinde yer aldığı proje için 9 Ekim''de yapılan ihalenin ilk aşamasına 4 firma katılırken, bunlardan sadece 3''ü ''''fikir projelerini'''' sunmuştu.
Tarih: 3 Kasım 2008 Kaynak: Akşam
Metrobüsle iki yaka birleşecek (3 Kasım 2008)Avcılar-Zincirlikuyu arasında günde 500 bini aşkın yolcunun kullandığı metrobüs sistemi sayesinde özel araç sahiplerinin yüzde 23’ü, araçlarını bırakarak metrobüsü tercih etti.
Dünyada en sevdiğim iki şehir İstanbul ve Roma (3 Kasım 2008)OMA ve AMO adlı iki önemli mimarlık şirketinin sahibi, ünlü Hollandalı mimar, ulaşılmaz ve kibirli imajının tersine alçakgönüllü. Siemens sponsorluğundaki ArkiPARC mimarlık toplantılarına katılan Koolhaas ile hıncahınç doldurduğu seminerinin ardından konuştuk.
İtalya-Türkiye tasarım maçı başlıyor (3 Kasım 2008)Gol! isimli sergi isminden logosuna, İtalyan tasarımıyla futbol sistemleri arasında ilişki kurmayı amaçlıyor. Pembe logosuysa rengini İtalya’nın en ünlü spor gazetesi "Gazzetta dello Sport"tan alıyor.
Toplam 222 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.