Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Geleceğin Büyük Fikri Küçük Yapılar (14 Kasım 2008)Yorkshire Dales’den New York’taki Cental Park’a kadar, zarif tek kişilik “eco pod”lar tüm dünyadaki mimarlara ilham veriyor. “Bayan, eviniz kaç kilodur biliyor musunuz?” Bu soruyu, mimarlığın teknoloji olarak en saf ifadesi olan 1928 Dymaxion House’un mimarı olan muhalif teknokrat polemikçi Buckminster Fuller sordu.
Bursa’nın gerdanı parıldıyor (13 Kasım 2008)Ulaşımdan altyapıya kentsel dönüşümden sosyal projelere kadar her alandaki yatırımlar ile kenti geleceğe hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın gerdanı olan Nilüfer Deresi’nin çehresini de yeniliyor.
Tarihi sokaklara makyaj (13 Kasım 2008)Osmangazi Belediyesi sokak sağlıklaştırma çalışmaları çerçevesinde Osmangazi Çıkmazı’nda 10 evin restorasyon çalışmaları başladı. Başkan Altepe, şehrin tarihi kimliğini güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Bu kentin kaç anayasası var? (13 Kasım 2008)Kentlerin, büyük ölçekli ve il sınırını bir bütün olarak ele alan imar planları yoksa orada her şey gelişigüzel şekillenir. Bursa’nın 1998 yılında kentin anayasası olarak kabul edilen ve il sınırlarını içine alan büyük ölçekli bir imar planı yapıldı.
Avrupa kültürüne uzman bakışı (13 Kasım 2008)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne entegrasyon sürecinin tartışıldığı şu günlerde...
Yenilenen CSO salonu konserle açıldı (13 Kasım 2008)Dünyanın en eski orkestralarından CSO’nun yenilenen modern binası, gala konseriyle seyirciyle buluştu. Orkestrayı CSO Genel Müzik Direktörü Şef Rengim Gökmen’in yönettiği konserde piyanist İdil Biret sahne aldı.
Lübnan’da Fenikelilere ait kalıntılar bulundu (13 Kasım 2008)Lübnanlı ve İspanyol arkeologlar, sahil kenti Sur’da Fenikelilerin yaşadığı bir bölgede yaptıkları kazıda, Fenikelilerin ölüleri yaktıktan sonra kalan kemikleri saklamak için kullandıkları çömleklere rastladı.
Akbank'tan 'Anatolium Bursa' için 155 milyon dolar kredi (13 Kasım 2008)Akbank, Maya Grubu ile Bursa ilinde geliştirilmekte olan 'Anatolium Bursa' Alışveriş Merkezi projesi için kredi anlaşması imzaladı.
Karakolları da TOKİ yapacak (13 Kasım 2008)Aktütün Karakolu'na yapılan saldırıdan sonra gündeme gelen karakolların taşınması ve modernleştirilmesi projesinde Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) görev verildi.
Rekabet Kurulu, İzocam'a soruşturma açtı (13 Kasım 2008)Rekabet Kurulu, İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. hakkında, rakibini dışlamaya yönelik fiyatlandırma politikası uygulayarak hakim durumu kötüye kullanıp kullanmadığının tespiti amacıyla soruşturma başlattı.
Gülen Boya Bursa'da lojistik merkezi açtı (13 Kasım 2008)Gülen Boya Bursa Bölge ve Lojistik Merkezi, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis ve Polisan Holding Üst Yöneticisi Erol Mizrahi'nin katıldığı törenle açıldı.
Enerji israfına kameralı kontrol (13 Kasım 2008)Enerji verimliliği kapsamında, binalardaki ısı kaybı termal kameralar ile belirlenecek. Enerji Bakanı Hilmi Güler, termal kameralarla binalarda nerenin iyi yalıtıldığı, nerenin yalıtılmadığının anında tespit edileceğini söyledi.
Yapı Ürünleri Konferansı tam zamanında yapılıyor (13 Kasım 2008)"Yapı Endüstri Merkezi" ve "Odak Danışmanlık" tarafından organize edilen "Yapı Ürünleri Konferansı" 20 Kasım'da "Swissotel The Bosphorus"da gerçekleşecek.
Birinci ve İkinci Meclis'e yoğun ilgi (13 Kasım 2008)Müze olarak kullanılan Birinci ve İkinci Meclis binaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın onarım ve tanzim çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Cumhuriyet Bayramı'nda, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile bazı bakanların katıldığı törenle tekrar hizmete açılmıştı.
Perre'de oda mezara rastlandı (13 Kasım 2008)Adıyaman Arkeoloji Müzesi Müdürü Fehmi Eraslan, Perre Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında Kommagene kraliyet ailesine ait oda mezar bulunduğunu açıkladı.
İs­tan­bul baş­kan­la­rı a­ğır­la­ya­cak (13 Kasım 2008)Türk Dün­ya­sı Be­le­di­ye­ler Bir­li­ği (TDBB) ile Türk İş­bir­li­ği ve Kal­kın­ma İda­re­si (Tİ­KA) ta­ra­fın­dan or­tak­la­şa dü­zen­le­nen 1. Av­ras­ya Ye­rel Yö­ne­tim­ler Kon­gre­si’ne, İs­tan­bul ev sa­hip­li­ği ya­pa­cak.
Avrupa kültürünü biliyor muyuz? (13 Kasım 2008)Sorunun yanıtını donanımlı, bilerek verebilmek için, sanırım bugün başlayacak ve üç gün sürecek olan (13-14-15 Kasım 2008) "Avrupa Kültürü Nedir?" sempozyumunu izlemek gerekiyor.
Üç önemli anlaşma (13 Kasım 2008)İzmir, dün Berlusconi ve 5 bakanı ile Erdoğan ve 6 bakanını konuk etti. Berlusconi, "AB'de Türkiye'nin avukatıyım" dedi.
Tarihi hamam ihale kurbanı (13 Kasım 2008)Atatürk Orman Çiftliği içindeki tarihi hamam, kültür varlığı olarak tescil edilmesine rağmen harabeyi andıran haliyle görenleri dehşete düşürüyor. Tarihi yapının restorasyon ve işletmesi için açılan ihaleler çeşitli gerekçelerle iptal edildi.
Alışveriş merkezlerindeki kira isyanı Ankara’ya da sıçradı (13 Kasım 2008)Forum Trabzon’da durgunluktan yakınan ve kira indirimi isteyen perakendecilerin önceki gün kepenk indirerek, eylem yapmasının ardından dün de Ankara’nın sembollerinden Atakule’de esnaf ’kiraların yüzde 50 indirilmesi’ talebiyle kepek kapattı.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.