Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İzmir’de kapanmama mucizesi… (12 Kasım 2008)Birden bir pergel geldi, çevrelerinden bir daire çizdi ve (biri hariç) hepsi yok oldular…
Düzce'deki hasarlı binalar mahkeme kararı bekliyor (12 Kasım 2008)Düzce'de 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen, yaşanan acılar canlılığını koruyor.
Yeşil burjuvazinin evleri (12 Kasım 2008)Yeşil sermayenin palazlanması, giyim kuşamdan sonra gündelik hayatta da lüks tüketim maddelerine yönelimle birlikte sürüyor.
Büyükşehir bu ay önemli kararlara imza atıyor… (12 Kasım 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantılarında Büyükşehir ile İSKİ, İETT, ilçe ve beldelerin 2009 yılı bütçelerini karara bağlayacak.
İngiltere'de konut fiyatları eylülde de düştü (12 Kasım 2008)İngiltere'de konut fiyatları düşmeye devam ediyor. Resmi verilere göre, Eylül ayındaki konut fiyatları, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 oranında düştü. Bu arada, revize rakamlara göre, Ağustos ayındaki fiyatların da, yüzde 3,4 yerine yüzde 4,6 oranında gerilediği kaydedildi. İngiltere'de, ortalama konut fiyatları 200 bin sterlin düzeyinde seyrediyor.
Tarih: 12 Kasım 2008 Kaynak: Dünya
İskenderun'da İmar Yolsuzluğu (12 Kasım 2008)CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, İskenderun Belediye Başkanlığı’nın, ilçede inşaatı süren bir alışveriş merkezinin yapımıyla ilgili yolsuzluk yaptığını ileri sürdü. Durgun, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, İskenderun’da yaşandığını iddia ettiği imar yolsuzluğunu anlattı.
Marmaray kalıntıları istasyonda sergilenecek (12 Kasım 2008)Marmaray kazıları sırasında çıkarılan arkeolojik kalıntıların istasyonda oluşturulacak vitrinde sergileneceği kaydedildi.
'Saat Kulesi' için Türk-İtalyan işbirliği (12 Kasım 2008)TBMM Milli Saraylar Daire Başkanı Yunus Aydın, Sultan II. Abdülhamid döneminde yapılan Dolmabahçe Sarayı Saat Kulesi'nin restorasyonunun, İtalyan teknolojisi ve Türk ustalarının el emeğini birleştirdiğini söyledi.
Astay, yenilenen Tema Park ihalesi için şartnameye bakacak (12 Kasım 2008)TOKİ tarafından düznelenen eğlence ve doğa parkı ihalesine en yüksek teklifi veren Astay, yenilenen ihaleye başvuru için kararını ihale şartnamesini gördükten sonra verecek.
Çölleşme Ekosistemi Tehdit ediyor! (12 Kasım 2008)Çölleşme, Somali ve benzeri ülkelerde siyasi istikrarsızlık, iç savaş, dengesizlik, açlık ve toplumun parçalanmasına, felaketlere , insanlık dramlarının yaşanmasının başta gelen nedenlerinden de birisidir.
Philips, Gebze'deki faaliyetlerini durduruyor (12 Kasım 2008)Philips Aydınlatma, Avrupa Profesyonel Armatür Yönetimi'nden yapılan yazılı açıklamada, 31 Aralık 2008 itibariyle İstanbul Gebze'de yer alan armatür montaj operasyonlarının duracağı kaydedildi.
Alışveriş merkezinde yangın (12 Kasım 2008)İstanbul Vatan Caddesi'ndeki Historia Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin bodrum katındaki otoparkta, elektrik panoları alev alması üzerine yangın çıktı. Fatih ve Bayrampaşa itfaiye gruplarının müdahale ettiği yangın, kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Dumandan etkilenen 9 kişi de ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.
Tarih: 12 Kasım 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Beypazarı tümülüslerinde kazılar başladı (12 Kasım 2008)Beypazarı’nın Acısu köyünde bulunan tümülüslerde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca kazı çalışmalarına tekrar başlandı. Anadolu Medeniyetleri Müzesi arkeologlarından Filiz Akman, bölgede yapılan kaçak kazı çalışmalarının tümülüsleri tahrip ettiğini belirterek, altı kişilik bir ekiple yürüttükleri kazı çalışmalarında şimdilik bir bulguya rastlamadıklarını kaydetti. Tümülüslerin içinde mezar olabilmesi ihtimali üzerinde durduklarını kaydeden Akman, tümülüsler arasında geçişlerin olabileceğini, bundan dolayı çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini aktardı. Bölgedeki yedi tümülüsten ilkinin geçen yıl Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdürü Hikmet Denizli başkanlığında kazıldığını anımsatan Akman, tümlüslerde kesme taşlardan yapılan bir mezar bulunduğunu bildirdi. Tümülüslerin, yapılan kazı çalışmaların ardından turizme kazandırılmasının istediğini belirten arkeolog Akman, kazılardan çıkan eserlerin Beypazarı’nda sergilenmesiyle ilçenin turizm potansiyelinin daha da artacağını söyledi.
Tarih: 12 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet
2010 Av­ru­pa Kül­tür Baş­ken­ti ­ça­lış­ma­la­rı baş­la­dı (12 Kasım 2008)Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si Baş­kan Da­nış­ma­nı ve Tu­rizm A­töl­ye­si Ko­or­di­na­tö­rü Tü­lin Er­söz, 2010 İs­tan­bul Av­ru­pa Kül­tür Baş­ken­ti he­de­fi­ne yö­ne­lik ça­lış­ma­la­ra bu­gün­den baş­lan­dı­ğı­nı a­çık­la­dı. İn­gil­te­re’de Dün­ya Tu­rizm Fu­a­rın­da s­tand a­çan İs­tan­bul Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si­nin tu­rizm­le il­gi­li p­ro­je ça­lış­ma­la­rı­nı yü­rü­ten Er­söz, İs­tan­bul Be­le­di­ye­si­nin tu­riz­min ge­liş­me­si­ne ver­di­ği ö­ne­mi vur­gu­lar­ken, İs­tan­bul’un mar­ka bir kent ha­li­ne gel­di­ği­ni, bu­nu i­yi kul­lan­mak is­te­dik­le­ri­ni ve bu a­maç­la be­lir­le­nen he­def­le­ri sı­ra­sıy­la ye­ri­ne ge­tir­me­ye ça­lış­tık­la­rı­nı söy­le­di.
Tarih: 12 Kasım 2008 Kaynak: Türkiye
Halk “Sürdürülebilirlik” ile İlgili Terimleri Nasıl Algılıyor? (11 Kasım 2008)Kelimeler önemlidir. Kelimeler fikirlere yaşam verir, yeni konseptleri tanıdıklaştırır ve dünyayı algılayış şeklimizi değiştirir. Ancak kelimeler, anlamının açık ve anlaşılır olmadığı durumlarda, kişide yabancılaşma ve uzaklaşma duygusu da yaratabilir. Sürdürülebilir gelişim disiplininde çalışan kişilerin birçoğunun dile getirdiği gibi, konuyla ilgili terminoloji, halkın çoğunluğu tarafından anlaşılamıyor ve bu durum kişide konuya dair yabancılaşma yaratıyor. Ortak terminoloji kullanımı, bir topluluğun üyelerini güçlü ve kolektif bir iletişim ağı aracılığıyla birleştirir. Sürdürülebilir gelişim biliminin ortak ve net bir terminolojiyle desteklenmesi şarttır.
32. Şehircilik Kolokyumu’ndan İzlenimler (11 Kasım 2008)Türkiye’de bu yıl 32. kez düzenlen Şehircilik Kolokyumu, “Kentsel Yeniden Yapılanma: Kazananlar, Kaybedenler” ana temasıyla 6-8 Kasım 2008 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Su için Ortak Mücadele (11 Kasım 2008)Ticarileştirilmesine Hayır Platformu, Mart 2009’da İstanbul’da düzenlenecek 5. Dünya Su Forumu toplantısına karşı yapılabilecekleri tartışmak üzere 8-9 Kasım’da İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla binasında bir toplantı düzenledi.
Fıkra değil gerçek! (11 Kasım 2008)İzmir’de hayırsever Salih İşgören tam 20 milyon YTL harcayıp, 1.5 yılda 5 okullu eğitim kampusü yaptırdı. Ancak milli eğitim, “Bahçe duvarı yok” diye açmadı.
Marmaray araçları için imzalar atıldı (11 Kasım 2008)Projede kullanılacak demiryolu araçlarının temini sözleşmesi kapsamında 440 araç 2012-2014 yılları arasında teslim edilecek.
Çölleşme Ekosistemi Tehdit Ediyor! (11 Kasım 2008)Çölleşme, küresel ısınma ve biyolojik çeşitliliğin kaybolması gibi çevre koruma ve sürdürülebilirlik sorunlarını da ağırlaştırır.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.