Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
EGO ve İETT gelirleri kasaya girmezse belediyeler açık verecek (11 Kasım 2008)Aktarılacak kaynak IMF tarafından tartışma konusu yapılan mahalli idarelerin genel bütçe dengesinin sağlanması, iki kritik satışın gerçekleşmesine bağlandı.
Ardeco Yapı ile evler yenileniyor (11 Kasım 2008)İzmirli işadamı Sedat Dağ’ın iki yıl önce kurduğu Ardeco Yapı ve Restorasyon Şirketi, eski ve yıpranmış yapıları yenileme çalışmaları, özellikle mimarların ilgisini çekiyor. Ege Bölgesi’nde toplam 20 bayiliği olan Ardeco’nun kısa sürede piyasada sağlam bir yer edindiğini söyleyen Sedat Dağ, "İnsanlar ucuz maliyete yıpranmış evlerini yenilerken, yeni evlerini kendi zevkine göre düzenleme şansı buluyor. Yenileme çalışmaları içinde ısı yalıtım sistemi ile de hizmet veriyoruz. İzmir’de tek olduğumuz bu iş özellikle mimarların ilgisini çekiyor. Kapı eşiğinden pencere etrafına, iç kolonlardan çatıya kadar her şeyi tekrar yapıyoruz" dedi.
Tarih: 11 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Eray Arpaşin
Forum Trabzon''da kepenkler kapandı (11 Kasım 2008)Trabzon''un en büyük alışveriş merkezi ‘Forum Trabzon Alışveriş ve Yaşam Merkezi''ndeki mağaza işletmecileri artan kira giderlerine çözüm bulunmaması nedeniyle 2 günlük kepenk kapatma eylemi başlattı.
Akçansa''nın 9 aylık karı 106,4 milyon YTL (11 Kasım 2008)Akçansa''nın 2008 yılının 9 aylık dönemindeki satış geliri, 625,1 milyon YTL olarak gerçekleşti. Akçansa''dan yapılan yazılı açıklamada, 2008 yılının üçüncü çeyrek mali dönemine ilişkin sonuçlara yer verilerek, şirketin 9 aylık cirosunun, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 16 oranında artarak, 625,1 milyon YTL olduğu kaydedildi. Akçansa''nın söz konusu dönemde 106,4 milyon YTL dönem karı elde ettiği belirtildi. 9 aylık sonuçları değerlendiren Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, "Geçtiğimiz yıl bünyemize katılan Ladik Çimento fabrikası ve bu yıl içinde devreye aldığımız Çanakkale''deki ikinci üretim hattımızın bu performansta olumlu etkileri oldu" dedi.
Tarih: 11 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet
Çimento ihracatında yüzde 83 artış (11 Kasım 2008)Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliğinin yasa gereği iki ay gecikmeli olarak açıkladığı verilere göre, bu yılın Ocak-Temmuz döneminde 30 milyon 999 bin 799 bin ton çimento üretildi.
Socar&Turcas, Petkim arazisinde rafineri kuracak (11 Kasım 2008)Petkim, 1 milyon 375 bin metrekarelik sahayı, rafineri kurması için Socar&Turcas Rafineri AŞ''ye tahsis etti. Petkim Petrokimya Holding A.Ş''den İMKB''ye yapılan açıklamada; şirket mülkiyetinde bulunan 1.375.000 metrekarelik alanın hammadde rafinerisi kurulması amacıyla Socar&Turcas Rafineri A.Ş.''ye tahsis edilmesine karar verildiğini duyurdu. Petkim kararın; hammadde güvenliğinin temini, üretim ve yeni kapasite çalışmalarının sürdürülebilmesi, rekabet avantajı ve rafineri-petrokimya entegrasyonuyla elde edilecek çeşitli sinerjiler ile tasarruf avantajları göz önünde bulundurularak alındığını bildirdi.
Tarih: 11 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet
TOKİ, geliri az buldu, Tema Park’ı iptal etti (11 Kasım 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Halkalı-Atakent’te yaptıracağı uluslararası eğlence ve doğa parkı için düzenlediği ihaleyi, Astay Gayrimenkul Yatırım öncülüğündeki grubun 84.7 milyon YTL’lik gelir payını yetersiz bulduğu için iptal etti.
E pardon vallahi Hüseyin Bey’den Island Gardens Miami’ye (11 Kasım 2008)Yıl 1989... Necati Doğru’nun yönetiminde Milliyet Gazetesi ekonomi servisinde çalışıyordum. O yıl Türkiye’nin ilk modern alışveriş merkezi Galleria, İstanbul Ataköy’de hizmete girmişti.
Taksim’deki kaide kaldırılıyor (11 Kasım 2008)Taksim Meydanı’nda 29 Ekim’de açılan ve kaçak olduğu iddia edilen 35 metrelik bayrak direğinin altındaki Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve maskının bulunduğu kaide kaldırılacak. İstanbul 2 No’lu Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, kaidenin de direğin de Taksim Meydanı’ndan kaldırılmasına karar verdi. Kaideyi inşa eden Ferit Turan, belediyenin buna izin verdiğini savunurken, "Maket ve projedeki tek fark, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin üzerine konulan Atatürk maskı" iddiasında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Maalesef işgüzar bir zat Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin yer aldığı bir büst yaparak işi farklı bir boyuta taşımış. Anıtlar Kurulu’na müracaat edeceğiz" demişti.
Tarih: 11 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Şenol Coşkuner
“Sadece Krize Giren Sistemler Dönüşebilirler” (11 Kasım 2008)09 Ekim 2008’de açılışı yapılan Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kalekim’in santralistanbul ana sponsorluğu kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi programı ile birlikte oluşturduğu Kale Tasarım Merkezi’nin ilk etkinliği olan Andrea Branzi Söyleşisi 07 Kasım 2008 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Mimarlığın Kendini Gösterdiği “Anıt Mezarlar” (10 Kasım 2008)Anıt mezar, ölünün gömüldüğü alanı da kapsayan ya da ölülerin gömüldüğü odalardan oluşan harici bir yapı olarak nitelendiriliyor. Hristiyanların anıt mezarları sıklıkla kiliselerin içinde yer alır. İçerisinde ünlü kişilerin gömülü bulunduğu anıtsal tarihi mezarlar için müslümanlar ise “türbe” kelimesini kullanır. Anıt mezar (mausoleum) kelimesi, Bodrum’da konumlanan Halikarnas Mozolesi olarak da bilinen Pers Valisi Kral Mausollos’un mozolesinden geliyor. Halikarnas Mozolesi, Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından yaptırılmış. Dünyanın yedi harikasından biri sayılan, kolonlarıyla Yunan mimarisini, piramit şeklindeki çatısıyla da Mısır mimarisini birleştiren mozolenin mimarının Pytheos olduğu söyleniyor.
Bursa’da niye yapılmasın ki? (10 Kasım 2008)Bizim müteahhitler TOKİ’nin kendi işlerini ellerinden almasına pek sıcak bakmıyorlar. Sektörde TOKİ’nin, yani Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin bulunuşundan müthiş rahatsızlar.
Uludağ`ın geleceği ve gelişimi masaya yatırıldı (10 Kasım 2008)Kent Konseyi`nin 51. toplantısında Uludağ mercek altına alındı. ‘Dört Mevsim Uludağ` konulu toplantıda, tarihi ve doğal değerleriyle Uludağ`nın gleceği ve gelişimi masaya yatırıldı.
Şişhane-Maslak Atatürk Oto Sanayi arası artık 21 dakika (10 Kasım 2008)Metro hattının test sürüşünü basın mensuplarıyla yapan Kadir Topbaş, Şişhane-Maslak Atatürk Oto Sanayi İstasyonları arasında, Ocak 2009 içinde yolcu taşımaya başlayacaklarını söyledi.
Cumhuriyet Müzesi açılışa hazır (10 Kasım 2008)Trafonun kaldırılması ile ilgili 2004 yılından beri BEDAŞ ile yazışmaları süren Büyükşehir sonunda muradına erdi. Müzenin yanında bulunan elektrik trafosu için BEDAŞ''a yeni trafo binası yeri tahsis edildi.
Hacısalihoğlu: HES projesi başlama aşamasında (10 Kasım 2008)Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Uzungöl 1. Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali (HES) projesinde lisans işlemlerinin başlama aşamasına gelindiğini söyledi.
800 yıllık ticaret merkezi AVM''lere karşı yenileniyor (10 Kasım 2008)Selçuklular''dan günümüze 800 yıldır Kayseri''de ticaretin nabzının attığı kapalıçarşı, müşterilerini alışveriş merkezlerine kaptırınca esnaf vizyonunu değiştirmeye başladı.
Toplu Konut İdaresi, Kayabaşı’nda satışa başlıyor (10 Kasım 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 40 bini kamu, 25 bini özel sektör tarafından olmak üzere toplam 65 bin konutun yapımını planlandığı İstanbul Kayabaşı’nda ilk konutların satışına başlıyor.
‘Boğaz’ın misafiri değil sahibi olun’ dedi, krizde780 konut birden sattı (10 Kasım 2008)Hitler’in Berlin’i yeniden yaratması için görevlendirdiği ünlü mimar Albert Speer’in aynı adı taşıyan oğlu tarafından master planı 1095 günde hazırlanan Sinpaş Bosphorus City’de ekonomik krize rağmen son 1 ayda 780 konut satıldı.
''Birleşmiş Milletler, Truva Müzesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazır'' (10 Kasım 2008)Rüyasını gerçekleştirmek için Çanakkale''ye gelerek Truva antik şehrini gezen Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) Genel Direktörü Koichiro Matsuura, Truva müzesi yapımı için her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.