Haberler

Haberler

Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İngiltere''de konut fiyatları geriledi (7 Kasım 2008)İngiltere''de konut fiyatları, Ekim ayında son beş ayın en hızlı düşüşünü gösterdi. İngiltere''nin en büyük tutsat (mortgage) firması HBOS''ın birimi Halifax''ın aylık araştırmasına göre, İnglitere''de konut fiyatları Ekim ayında yüzde 2,2 oranında geriledi. Konut fiyatları yıllık bazda Ekim ayına kadar son 3 ayda yüzde 13,7, yıllık bazda da yüzde 15 düşüş sergiledi. Bu oranların 1983 yılından bu yana en yüksek oran olduğu ifade ediliyor. İngiltere''de ortalama bir konutun 168 bin 31 sterlin (267 bin 673 dolar) olduğu bu rakamın 2005 yılı fiyat düzeyinde olduğuna dikkat çekiliyor.
Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: Dünya
"Enerjiye 130 milyar $''lık yatırım lazım" (7 Kasım 2008)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye''nin enerji sahasına 2020 yılına kadar, 130 milyar dolarlık yatırım yapması gerektiğini, bunun 105 milyar dolarlık kısmının elektrik sahasında olacağını ifade ederek, Avusturyalı iş adamlarına "gelin birlikte iş yapalım" diye seslendi.
ABD''de gayrimenkul taban yapacak (7 Kasım 2008)Uluslararası denetim, danışmanlık ve vergi şirketi PricewaterhouseCoopers''ın (PwC) "Gayrimenkul Piyasası''nda Gelişen Trendler – 2009" raporunda, ABD''li gayrimenkul uzmanlarının piyasanın tabana vurmasını beklediği bildirildi.
Bolu kendini aştı (7 Kasım 2008)Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hayata geçirdikleri projeleri geçmiş dönemdeki idarecilerin hayal bile edemediğini belirterek, 2009 yılında hayata geçirecekleri projelerle Bolu''yu bambaşka bir kent haline getireceklerini söyledi.
"Şehircilik Günü" afişi (7 Kasım 2008)MSGSÜ’nün ev sahipliğinde 6-8 Kasım’da yapılacak kolokyumun konusu ise “Kentsel Yeniden Yapılanmada Kazananlar, Kaybedenler...”
Duran: Sakarya''yı nakış gibi işledik (7 Kasım 2008)Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, deprem sonrasında, 100 yılda yapılamayacak hizmetleri 8 yılda şehre kazandırdıklarını belirtti. Duran, "Biz Sakarya''yı geleceğe hazırlıyoruz. Kenti adeta bir nakış gibi işledik" dedi.
Tarihî köprü restore edilirken 120 yıllık top gülleleri bulundu (7 Kasım 2008)Edirne''nin Saraçhane Mahallesi''nde 120 yıllık top gülleleri bulundu. Saraçhane Mahallesi ile Yeni İmaret Mahallesi''ni birbirine bağlayan Saraçhane Köprüsü restore ediliyor.
İslami Burjuvanın ev hali (7 Kasım 2008)İslami holdingler ve yeşil sermaye son yıllarda sürekli tartışılıyor. Ekonomik yapıdaki bu değişiklik kendini yaşam tarzında da gösteriyor.
Hızlı tren inşaatında insan iskeletleri (7 Kasım 2008)Hızlı tren hattında sürdürülen inşaat faaliyetlerinde insan iskeletlerine rastlandı. Eskişehir gar geçişinin yeraltına alınma inşaatı geçici olarak durduruldu. Muttalip Köprüsü yakınlarında bulunan 2 insan iskeleti arkeologlar tarafından inceleniyor. İnşaat çalışmasıyla, kenti ikiye bölen demiryolu hattının büyük bölümünün yeraltına alınarak kent ulaşımının rahatlatılması amaçlanıyordu.
Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: NTVMSNBC
Kadıköy’de otel yapımına protesto (7 Kasım 2008)Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK) bünyesinde faaliyet gösteren “Moda Sahiline Hançer Dev Corner Otel’e Hayır Platformu” üyeleri, Kadıköy İskelesi önünde toplandı.
Pera projesine özel tanıtım (7 Kasım 2008)Global Yatırım Holding iştiraki Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Denizli’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı gayrimenkul projesi olan Sümerpark Evleri’ni yapılan bir toplantıyla tanıttı.
Kamberler Tarih Parkı, yeni cazibe merkezi olmaya aday (7 Kasım 2008)Bursa''nın son 30 yılına damgasını vuran Kamberler''in yeni yüzü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak.
Antik Knidos sahipsiz (7 Kasım 2008)1749’da kazı yapan İngilizler’in kaçırıp British Museum’da sergilediği, geri getirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın girişimlerde bulunduğu ’Knidos Aslanı’ ve ’Knidos Demeteri’ heykelleriyle gündeme gelen kent sahipsiz kaldı.
Konut fiyatları şimdi gerçekçi (7 Kasım 2008)İzmir Emlakçılar ve Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Rıdvan Akgün, "Emlaklar iki yıl önce aşırı kar oranlarıyla satıldı, yani halk kandırıldı" dedi.
Yeni öğrenci yurtları dört yıldız ayarında (7 Kasım 2008)Yeni üniversitelerin kurulması nedeniyle artan ihtiyacı karşılamak için son yıllarda yaptırılan yeni yurtların, tenis kortundan sinema-tiyatro salonuna, suit odadan engelli odasına kadar birçok özelliği bulunuyor.
Turizm bölgesi Karasu, termik santral haberlerinden tedirgin (7 Kasım 2008)Sakarya''nın Karadeniz''e açılan turistik ilçesi Karasu''ya termik santral kurulacağı yönündeki habere Karasulular tepki gösterdi.
Eskipazar''da müze kurulacak kadar eser var (7 Kasım 2008)Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Hadrianoupolis Arkeolojik Kazısı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ergün Laflı, Karabük''ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianoupolis Antik Kent''teki kazı çalışmalarında buluntu sayısı artacağı için Karabük''e arkeolojik müze kurulması gerektiğini bildirdi.
Betofiber yönünü Marmara’dan Akdeniz’e çevirdi (7 Kasım 2008)Teknik Holding, 10 milyon Euro’luk yatırımla Tuzla Orhanlı’da kurduğu 15 bin metrekarelik tesiste, Japonya’dan Amerika’ya, Ortadoğu’dan Avrupa’ya kadar birçok ülkedeki yüksek binalarda yaygın olarak kullanılan cam elyaf katkılı prekast beton (GRC) üretimine başladı. İstanbul ve Marmara Bölgesi’nden sonra Akdeniz’e de açılmak için çalışmalarını hızlandıran Betofiber, şu anda 16 farklı proje için üretim yapıyor. Akdeniz Bölgesi için Antalya’yı üs olarak seçen Betofiber’in Yönetim Kurulu Başkanı Umut Durbakayım, Akdeniz’de büyük gelişme gösteren inşaat sektörünün GRC ürünleri için büyük bir potansiyel oluşturduğunu sölylüyor. Durbakayım, "Turizm ve yerleşim anlamında gerçekleştirilen projeleri yakından takip ediyoruz. Bu nedenle Antalya’daki Baucon Yapex Fuarı’na katıldık. Büyük teklifler için anlaşırsak bu süreci daha da hızlandırabilir" dedi.
Tarih: 7 Kasım 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mehtap Özcan
10 milyon Euro’ya ’yer’den ısınıyoruz (7 Kasım 2008)Doğalgaza son dönemde yapılan zamlar, elektrikli ısınma yöntemlerine olan talebi artırırken, bundan en fazla payı da kızılötesi ısıtıcıların ardından yerden ısıtma sistemleri alıyor. Türkiye’deki binaların sadece %1’inde yerden ısıtma sisteminin bulunduğu tahmin ediliyor.
Gayrimenkule 2. kuşak dopingi (7 Kasım 2008)Son yıllarda sektörünün gelişimine pararel olarak hızla büyüyerek Türkiye’nin en büyük holdingleri haline gelen gayrimenkul şirketlerini artık üniversite mezunu, bir kaç dil bilen, yurtdışında eğitim görmüş ikinci ve üçüncü kuşak genç müteahhitler yönetmeye başladı.
Toplam 203 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 181. haberden 200. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.