Haberler

Haberler

Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çağdaş Türkiye Mimarlığı Viyana Sergisi''nin Çerçevesi Ne Olmalı? (19 Kasım 2008)Mimarlar Derneği 1927, gelecek bir yıl içerisinde Viyana''da gerçekleşmesi planlanan "Çağdaş Türkiye Mimarlığı Viyana Sergisi" için hazırlık çalışmalarına geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı.
Mahalle baskısı Tike''yi kapattırdı (20 Kasım 2008)Etiler ve Levent''teki tanınmış eğlence mekânı, konut alanlarında kaldıkları veya yanlış beyanla izin aldıkları gerekçesiyle teker teker kapatılıyor. Tike restoranlarının ilki olan ve 1998''den beri 2''nci Levent''te hizmet veren Tike Levent de, önceki gün mühürlendi.
Sedad Hakkı Eldem Yüz Yaşında (21 Kasım 2008)125 yıllık bir geçmişe sahip olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''nin tarihinde önemli bir iz bırakan Sedad Hakkı Eldem, 100''üncü doğum yılında MSGSÜ Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılıyor. 20 - 21 Kasım tarihleri arasında düzenlenen panel ve sempozyum ile 20 Kasım - 05 Aralık tarihleri arasında MSGSÜ Mimar Sinan Holü''ndeki Sedad Hakkı Eldem''in çalışmalarının sergileneceği bir sergiyi kapsayan etkinlik programının açılış oturumu MSGSÜ Rektörü Prof. Rahmi Aksungur ve MSGSÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İlgi Yüce Aşkun''un teşekkür ve takdim konuşmalarıyla başladı. Yoğun bir katılımla başlayan açılış oturumunun davetli konuşmacıları Prof.Dr. İhsan Bilgin ve Prof.Dr. Uğur Tanyeli, Sedad Hakkı Eldem''i farklı bakış açıları ile ele aldılar.
Adliye''ye yer bulundu (21 Kasım 2008)Mevcut binanın yetersizliği nedeniyle yapılması düşünülen adliye binasına yer arayışı sonuçlandı. Yeni adliye binası eskisinin karşısında olacak.
Nilüfer''de kaçak yapıya izin yok (21 Kasım 2008)Nilüfer Belediyesi, yaklaşan yerel seçimleri fırsat bilerek kaçak bina ve çıkma kat yapan vatandaşlara göz açtırmıyor.
Uludağ proje yarışmasında değerlendirme başlıyor (21 Kasım 2008)Uludağ''ın yeniden yapılanması için ilk somut adımı atan Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü''nün, Uludağ''ı ve Oteller Bölgesi''ni yeniden şekillendirmek amacıyla düzenlediği...
Şehir Plancıları Teleferik''e karşı (21 Kasım 2008)Şehir Plancıları Odası Başkanı Füsun Uyanık, Büyükşehir Belediyesi''nin yeni hazırladığı Teleferik Projesi`nin Uludağ''a yarardan çok zarar getireceğini savunarak, "Teleferik Planı, Uludağ için büyük bir risk teşkil etmektedir..."
Trakya’nın en büyük alışveriş merkezi açılıyor (21 Kasım 2008)Trakya''nın en büyük alışveriş merkezi Tekira, 32 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla 27 Kasım''da Tekirdağ''da açılıyor.
Ege-Koop, Egelileri konut sahibi yapacak (21 Kasım 2008)Ege-Koop, Ege Üniversitesi''nde görev yapan öğretim üyeleri ve personele yönelik konut projesi gerçekleştirmek için çalışma başlattı. 7 bin 500 akademisyen ve çalışana yönelik anket başlatan Ege-Koop, bu anketin sonucuna göre uygulanacak projeye karar verecek. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, göreve başlamasından bu yana kendisine gelen en büyük talebin konut ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu konuda samimi isteğimize rağmen, arsa ve inşaat konusunda yaşanan sıkıntılar, bu sorunu bir anda çözmeyi zorlaştırıyor. Biz rektörlük olarak bir arayışa girdik. İzmir''de konut sektöründe güvenilir bir kurum olan Ege-Koop''un Genel Başkanı Hüseyin Aslan''la bir ön görüşme yaptık. Anket sonuçlarına göre proje geliştireceğiz" dedi. Hüseyin Aslan ise, Ege Üniversitesi''ne, 25. kuruluş yıldönümü hediyesi vermek istediklerini bildirdi.
Tarih: 21 Kasım 2008 Kaynak: Yeni Asır
Lojmanlar 3. kez satışta (21 Kasım 2008)Daha önce müşterisi çıkmayan Aliağa''daki deniz manzaralı 48 konut, 16 Aralık''ta bir kez daha ihale edilecek.
"Kentsel dönüşüm"de nasıl bir insan hakları savunuculuğu... (21 Kasım 2008)"Kentleri biz inşa ederiz, sonra kentler bizi dönüştürür ve sonuçta nasıl insanlar olduğumuzu inşa ettiğimiz kentler tayin eder."
Kent-Yorum: Savaş, Yıkım ve Barış (21 Kasım 2008)Memleketlerini terk etme nedenleri sözde demokratik bir ülkede zorunlu göç mağduru olmaları. Yüz binlerle ifade edilen zorunlu göç mağdurları içerisinde İstanbul''a ulaşabilen küçük ve belki de şanslı bir azınlık onlar.
"İstanbul ve Ötesi" sergisi Londra''da açıldı (21 Kasım 2008)İngiltere''nin başkenti Londra''da, 3 boyutlu dijital mekan kurgusuyla ve video enstelasyon tekniğiyle hazırlanan "İstanbul ve Ötesi" adlı sergi açıldı.
Danıştay, Park Otel düğümünü çözdü (21 Kasım 2008)Danıştay 6. Dairesi, İstanbul Beyoğlu''nda bulunan Park Otel Turizm Merkezi''ne rezidans ve alışveriş merkezi yapılmasına vize vermedi.
Patronlar istedi, yasa 5 yılda 15 kez değişti (21 Kasım 2008)Meclis Genel Kurulu''nda görüşülmesi, meslek örgütlerinin, mimar ve mühendislerin tüm tepkilerine rağmen süren Kamu İhale Yasası, AKP Hükümeti tarafından sermayenin isteğiyle son 5 yılda 15 kez değiştirildi.
İstiklal Caddesi''nin ortasında kaçak inşaat (21 Kasım 2008)İstiklal Caddesi''nin tam ortasında devam eden Demirören inşaatının kaçak çıkması, gözleri "İstanbul''un hiçbir yerinde ruhsatsız inşaat yoktur" diyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş''a çevirdi.
Krize rağmen Türkiye''nin perakende yıldızı sönmez (21 Kasım 2008)Fransa''nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı MAPIC''in onur konuğu olan Türkiye, global krize rağmen yatırımcıların ilgi odağı oldu.
Diyarbakır daha cazip hale geliyor (21 Kasım 2008)GAP Eylem Planı kapsamında cazibe merkezi olarak bu yıl ‘pilot il'' seçilen Diyarbakır için geliştirilen 22 milyon YTL''lik 60 proje onaylandı.
Gaziosmanpaşa ca­zi­be mer­ke­zi ol­du (21 Kasım 2008)Ga­zi­os­man­pa­şa''da 4.5 yıl­da ya­şa­nan de­ği­şi­mi an­la­tan Be­le­di­ye Baş­ka­nı Er­han Erol, ilk gün­kü he­ye­can­la hiz­me­te de­vam et­tik­le­ri­ni bil­dir­di.
İngiltere''den büyük adım (21 Kasım 2008)İngiltere Parlamentosu, 2050''ye kadar sera etkisi yaratan gazların atmosfere salınımının yüzde 80 azaltılmasını öngören kanun tasarısını kabul etti ve böylece bu konuda bağlayıcı hedef koyan ilk ülke oldu.
Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.