Haberler

Haberler

Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Murat Artu “Onur Davası”nı Kazandı, Danıştay Mimarlar Odası''nın SMGM Uygulamasını Durdurdu (28 Kasım 2008)Türk Serbest Mimarlar Derneği Üyesi Murat Artu''nun Mimarlar Odası''nın Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi (SMGM) Uygulaması''nı kabul etmeyerek düzenlenen eğitim ve etkinliklere katılmaması sonucu, büro tescil belgesinin "Mimarlar Odası''nın öngördüğü meslek içi eğitimi almış olma" koşulunu yerine getirmediği gerekçesiyle yenilenmemesi sebebiyle açtığı dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Danıştay, Mimarlar Odası''nın uygulamasını durdurma kararı aldı. Davayı kazanan Murat Artu''yla bir söyleşi gerçekleştirdik.
AKP’li üyeye arsa piyangosu! (28 Kasım 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi''nin AKP''li üyesi İsmail Akyıldız''ın ortakları arasında bulunduğu Etiler''deki arsanın yapılaşma oranını artıran plan tadilatı teklifi, 4. kez geldiği Meclis''te kabul edildi.
Türkiye ve Norveç’te su (28 Kasım 2008)Türkiye''deki tüm su kaynaklarının geliştirilmesinden sorumlu kuruluş olan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 1951''de kuruldu.
Devam eden 122 tane AVM inşaatı ertelendi (28 Kasım 2008)AMPD Başkanı Nuşin Oral, devam etmekte olan 122 inşaat halindeki projenin tamamının açılış tarihlerinin bir yıl sonrasına ertelendiğini belirterek, "Birlikte hareket edersek bugüne kadar üstümüze gelen taşları nasıl savurduysak bu krizi de öyle savururuz" dedi.
Emlak fuarı ''ekonomik projeler''in umudu oldu (28 Kasım 2008)Durgunluk yaşayan emlak sektörünün umudu olan Realist Expo Fuarı''nda 80 bin YTL''den başlayan ekonomik konut projeleriyle, otomobil hediyeli kampanyalı satışlar dikkat çekti...
Ala Turca outlet konsepti Körfez yolcusu (28 Kasım 2008)Dünyada giyim ağırlıklı olarak kurulan outletlerin, Türkiye''de eğlenceden, giyime, gıdadan teknolojiye kadar her sektörü biraraya toplayan alışveriş merkezi konseptine dönüşmesi yabancı yatırımcıların ilgisini çekti. "Ala Turca Outlet" olarak adlandırılan bu konsepti, ABD''li yatırımcılar incelemek için Türkiye''ye geldi.
Akmerkez''de 22 kiracıdan ültimatom: Çıkıyoruz (28 Kasım 2008)Kira kavgası Akmerkez''e sıçradı. TMD''ye bağlı 22 mağaza "Kirada yüzde 50 indirim olmazsa çıkıyoruz" diye dilekçe verdi. TMD Başkan Yardımcısı Ak: Sıra Kanyon''da...
Başkandan ders alın (28 Kasım 2008)Yaklaşık 220 bin ikinci konut bulunan Bodrum Yarımadası''nda Yalı Belediye Başkanı İsmail Altındağ, siyasi baskılara rağmen kooperatifleri geri çevirerek betona savaş açtı, "Yalı betona yenik düşmeyecek. Yalı, rant ve talan kapısı olmayacak" dedi.
Kültür turizmi, kültür vizyonu (28 Kasım 2008)İzmir''deyim. Birazdan TÜRSAB tarafından düzenlenen sempozyumda kültür turizmi hakkında konuşacağım. Onlara neler anlatmalıyım?
İngiltere''de ev fiyatları rekor seviyede düştü (28 Kasım 2008)Londra''da geçen 15 gün içinde ev fiyatları rekor seviyede düştü, bazı bölgelerde ise düşüş 100 bin sterline ulaştı.
Sürdürebilir kalkınma için ''yenilenebilir enerji'' şart (28 Kasım 2008)Dünya Gazetesi ve Alman Kalkınma Bankası (Kfw) işbirliği ile düzenlenen Yenilenebilir Enerji Konferansı dün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi''nde yapıldı.
Tema Park için ''yeni'' teklif 84.8 milyon YTL (28 Kasım 2008)Daha önce iptal edilen Halkalı-Atakent''te yapılacak eğlence parkı için çıkılan ihaleye en yüksek teklif Astay-Özyazıcı Ortak Girişim Grubu''ndan geldi.
Hasankeyfliler yeni evlerini beğenmedi (28 Kasım 2008)Hasankeyfliler "Evler küçük, hem de yöre mimarisini yansıtmıyor" dedi. Ilısu Barajı yapıldığında evleri sular altında kalacak Hasankeyfliler, kendilerine teklif edilen yeni evleri maketten gördü.
Karbondioksit toprak altına (28 Kasım 2008)Çevre Bakanlığı''ndan verilen bilgiye göre, hükümet atmosfere bırakılan zararlı gaz salımını önleme çalışmaları çerçevesinde karbondioksit gazını bir süre toprak altında saklayacak.
Çevrecilerin liman tepkisi (28 Kasım 2008)Çevreciler adına bir otelde basın toplantısı düzenleyen Marmaris Çevre Gönüllüleri Grubu Başkanı Filiz Ersan, Marmaris Limanı''nın büyütülmesinin çevreye zarar vereceğini söyledi.
"Dünyanın ilk borlu çimentosunu ürettik" (28 Kasım 2008)Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ve İnşaat Sanayicileri Sendikası (İNTES) borlu çimento üretimi ve kullanılmasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Obama''nın çocukluk hayali: Mimarlık (28 Kasım 2008)ABD''nin 44. başkanı Barack Obama, ABC televizyonuna yaptığı açıklamada, "Çocukken, birçok projem vardı, mimar olmak istiyordum. Bir şeyler inşa etme düşüncesi hoşuma gidiyordu" dedi. Obama, basketbol oyuncusu da olmak istediğini, ancak "profesyonel bir oyuncu olmak için yeterince iyi olmadığını fark ettiğini" anlattı. Obama öte yandan, kendi güvenliğini düşünmek için çok meşgul olduğunu belirterek, "bunu düşünmediğini, çünkü kendisini her yerde izleyen gizli servis elemanlarından oluşan fantastik bir ekibinin olduğunu" söyledi.
Tarih: 28 Kasım 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Turizm, kültürü yok ediyor (28 Kasım 2008)Kültür eski Bakanı Fikir Sağlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın "mutlaka" birbirinden ayrılması gerektiğini savunarak, "Kültür''ün, turizm gibi sadece maddiyata, para harcamaya, para kazanmaya yönelik bir anlayışla yan yana durması mümkün değildir.
Hafta Sonu "Şenlik" Var (28 Kasım 2008)Avrupa''nın en büyük doğal yaşam parklarından bir tanesi olan ve 120 türden bin 500 hayvanın doğal ortamlarda özgürce yaşayacağı, 3 bin ağaç ve 250 bitki türüyle kentin ve kentlinin nefes alacağı İzmir Doğal Yaşam Parkı, Pazar günü kapılarını açıyor.
"Yatırımın Adresi İzmir" (28 Kasım 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin, kente yerli ve yabancı yatırımcıları çekmek üzere başlattığı girişimler meyvelerini vermeye başladı.
Toplam 195 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.