Haberler

Haberler

Toplam 181 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Emre Arolat Architects''e İkinci Kez "AR Awards for Emerging Architecture" Ödülü (2 Aralık 2008)EAA-Emre Arolat Architects, Antalya''daki Minicity Model Parkı projesiyle dünyadaki en önemli mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen "AR Awards for Emerging Architecture" ödüllerinden "Commended" ödülüne layık görülerek, bu ödülü ikinci kez Türkiye''ye getirdi.
Autodesk ve Sayısal Grafik, Yeniliklerini MAXimedia 2008''de Tanıttı (4 Aralık 2008)Autodesk 3d Max Design’ın ve Autodesk Maya’nın yeni versiyonları ile Autodesk 3ds Max Design 2009 ve Autodesk Maya 2009’un tanıtıldığı, çoğulortam sektöründen örnekler ve konuşmacıların yer aldığı MAXimedia 2008, İstanbul Modern’de gerçekleşti.
Engelliler İçin En Fonksiyonel Proje Ödülü" Dünya Özürlüler Günü''nde Sahibini Buldu (4 Aralık 2008)MDM Mimarlık tarafından Bakırköy''de yapılması planlanan Türkiye''nin ilk Fiziksel Engelliler Anaokulu projesinin belirlenmesi için tüm üniversitelerin katılımına açık düzenlenen yarışma sonuçlandı.
Dört Mevsim Yürümek (5 Aralık 2008)Ben hiç Beşiktaş''tan Ortaköy''e yürümedim... Hep yürüdüğümü sandım; gerçekten o yoldan yürümüş olsaydım denizi görür, Boğaz''ı seyreder, yosun kokusu duyardım.
Arkitera Mimarlık Almanağı 2008 Hazırlanıyor! (5 Aralık 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2007 yılında ilk kez hazırlanan Arkitera Mimarlık Almanağı''nın ikincisinin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
Tasarımın Üzerine Kuş Kondurmak (5 Aralık 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilen Buhara Özbekler Tekkesi''nde kurulan ve Eminönü Belediyesi tarafından yeni kimliği kabul gören İstanbul Tasarım Merkezi, yaklaşık iki aydır faaliyet gösteriyor. İlk öğrencilerini 1 ay sonra sertifika ile mezun etmeye hazırlanan kurum, Türk kültürünü dünyaya tanıtacak nitelikte mimarlar ve tasarımcılar yetiştireceğini iddia ediyor. Merkezin kurucu müdürü Faruk Akın''la, süreç hakkında gerçekleştirdiğimiz söyleşinin ardından, mimarlık ve tasarım camiasının önemli isimlerine görüşlerini sorduk.
Nurus, IF 2009 Tasarım Ödülü''nün Sahibi Oldu (5 Aralık 2008)Nurus, 39 ülkeden 2808 ürünün katıldığı IF Product Design Award 2009’da Alper Böler ve Ömer Ünal tasarımı Sema Sehpa ile ödül kazandı. Nurus daha önce 3 IF, 2 Red Dot, 2 Designpreis, IFDA, Dutch Good Industrial Design, Design Management Europe ve DesignTurkey ödüllerini kazanmıştı. Adını dervişlerin uyum ve dengeyi sembolize eden dansından alan, çok yönlü kullanıma sahip olan Sema sehpa, dergi, kitap ve gazeteleri düzenlemeye yarayan fonksiyonel ünitesiyle daha anlamlı ve yenilikçi bir tasarım anlayışının ürünü olarak tanımlanıyor. Sehpanın tablasında mdf ve taşıyıcı ayağında çelik malzeme kullanılmış.
Tarih: 5 Aralık 2008
VTI2 Hareketsiz Victoria Street''i, Yeniden Canlandırma Programıyla Dönüştürüyor (5 Aralık 2008)Uzun yıllardan beri Londra''nın meşhur yeraltı ulaştırmacılığında, özellikle merkez Londra''da hüküm süren yoğunluğu önlemek ve ulaşımı Avrupa''nın bu en kalabalık kentinde olabildiği kadar konforlu hale getirmek için bir takım geliştirme çalışmaları sürdürülüyordu.
Büyük Resim (5 Aralık 2008)Adını hiç duymamış olabilirsiniz ama, Hervé Descottes''un çağdaş New York silüetine günümüzde çalışan mimarların herhangi birisi kadar etkisi var.
Peru''da, bulut insanlarına ait 1000 yıllık antik kent ortaya çıkarıldı (5 Aralık 2008)Peru''da, And Dağları''nın yamacında, 1000 yıllık olduğu tahmin edilen kayıp bir kent ortaya çıkarıldı.
Krizde ayrışıyorlar (5 Aralık 2008)Bir yıl kadar önce "decoupling" diye sözü geçiyordu. Türkçeye çevirisi "ayrışma" olsa gerek. Anlamı şu idi: ABD mali krize girmiştir. Bazı Batı Avrupa ülkelerinde de mali kriz olabilir. Ama krizin etkisi sınırlı kalacaktır. Temel ekonomik göstergeleri (fundamentals) güçlü olan ülkeler, mali krize girmeyecekler ve diğerlerinden ayrışacaklardır.
Tarihi Kabataş Çeşmesi ihya edildi (5 Aralık 2008)Restorasyonu tamamlanan Kabataş Hekimoğlu Ali Paşa Çeşmesi, onarımı üstlenen MARSAN Genel Müdürü Ahmet Karabulut''un da katılımıyla Başkan Kadir Topbaş''ın makamında düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Müzelere 20 milyon ziyaretçi (5 Aralık 2008)Türkiye''de yer alan müze ve ören yerlerini, 2008''in ilk 10 aylık döneminde, geçen yıla oranla yüzde 28''lik artışla 19.2 milyon kişi ziyaret etti.
Sümerbank alışveriş merkezi oluyor (5 Aralık 2008)Binlerce işçiyi istihdam Eden Malatya Sümerbank Fabrikası 5 yıl önce özelleştirilerek Malatya Girişim grubuna satıldı.
TAV, Tunus''ta işi yarıladı, Osmanlı beyinin arazisi milyonları konuk edecek (5 Aralık 2008)TAV Havalimanları Holding arazisini yılbaşında devraldığı Enfidha Zine El Abidine Ben Ali Havalimanı projesinde kasım sonu itibarıyla işin yüzde 55''ini tamamladı.
2. Tüp Geçit''i Koreliler yapacak (5 Aralık 2008)Marmaray projesi kapsamında yapılan ilk tüp geçiş inşaatı devam ediyor. Trafik sorununu azaltmak için umut bağlanan ve boğazın iki yakasını denizin altından birbirine bağlayacak demiryolu tüp geçiş ihalesini ise Türk-Kore ortaklığı firma kazandı.
Yaşar Kemal artık devletten ödül almış bir yazar (5 Aralık 2008)Ödüller Yaşar Kemal, Turgut Cansever adına eşi Nilüfer Cansever ve Dr. Alaeddin Yavaşca''ya verildi. Yazar Yaşar Kemal, Turgut Cansever ve Alaeddin Yavaşça''ya Çankaya Köşkü''nde Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri verildi.
‘Adres''te 39 bin YTL''ye konut var (5 Aralık 2008)Küresel krizin etkilerinin giderek daha fazla hissedildiği bu günlerde Dumankaya İnşaat, projelerini yavaşlatmak yerine hızlandırdı.
Muh-te-şem! (5 Aralık 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin restorasyonunu tamamladığı tarihi Havagazı Fabrikası, muhteşem gece görüntüsü ile görenleri adeta büyülüyor.
Çeyiz parasına arsa (5 Aralık 2008)Genel Başkan Aslan, "Menemen Seyrek''teki Villakent projesi içinde yer alan 500 metrekare arsalara 7 bin YTL''ye sahip olabilirsiniz" dedi.
Toplam 181 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.