Haberler

Haberler

Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Eksik denetim yapanlara hizmet bedeli ödenmeyecek (5 Şubat 2008)Yapı denetimini eksik yapan yapı denetim kuruluşlarına denetimsizliğin başladığı seviyeden itibaren hizmet ödemesi yapılmayacak.
Suyu bir kez kullanma gibi bir lüksümüz yok (7 Şubat 2008)Her binanın sulama suyunu kendi kanalizasyon suyundan temin edebileceğine dikkat çeken uzmanlar, "Suyu bir kez kullanma gibi bir lüksümüz yok" diyor.
Köprüler "beton kanseri" oldu (7 Şubat 2008)İzmir ulaşımının candamarı Altınyol ve Yeşildere yolu üzerinde 1980 ile 1995 yılları arasında yapılan viyadük ve köprülerde çatlaklar dikkat çekti.
Kullanamadığı bina Kızılay’ı 35 milyon dolardan etti (7 Şubat 2008)Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, Kızılay’daki binalarının 8 yıldır hizmete sokulamadığı için 35 milyon doları aşkın kira gelirinden mahrum kaldıklarını belirtti.
Üsküdar-Dudullu arasında 700 milyon Euro’ya metro (7 Şubat 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 19 kilometre uzunluğundaki Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu Hafif Metrosu’nun ihalesini kısa süre içinde düzenleyeceklerini söyledi. Metronun yapımı için Avrupa Yatırım Bankası’ndan 700 milyon Euro dış kredi kullanacaklarını belirten Topbaş, "İlk defa bu boyutta bir kredi veriyorlar. Böyle bir parayı bulunca ihaleye bir şart koyduk. Çalışmalar dört noktadan aynı anda başlayacak. Bu, hattın 3-4 yılda bitmesi demek" dedi. 17 istasyonun yer alacağı hatta, saatte 45 bin yolcu taşınacak. Üsküdar vapur iskelesi önünden başlayacak hat, Capitol Alışveriş Merkezi, Altunizade, Çamlıca, Kısıklı, Ümraniye, Alemdağ, Dudullu Şile Yolu Kavşağı ve Çekmeköy’e kadar ulaşacak. Hattın Taşdelen’e kadar 5,2 kilometre uzatılması amacıyla etüt çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü, Otogar-İkitelli Olimpiyat Köyü Metrosu’nun bu yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Hasan Ay
Padişah köşkü, Günay’a ofis oldu (7 Şubat 2008)Topkapı Sarayı’nın dış suru üzerinde, geçit yapan alayları seyretmek ve halkı selamlamak için Padişah 2’nci Mahmud’un yaptırdığı Alay Köşkü, restore edilerek Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a İstanbul Çalışma Ofisi olarak hazırlandı.
Kaz Dağları için 75 bin imza toplandı (7 Şubat 2008)Balıkesir''in Edremit ilçesinde, Kaz Dağları ve Madra Dağı''ndaki altın arama çalışmalarına karşı kurulan platformun geçen kasım ayında başlattığı imza kampanyasında 75 bin imza toplandı. İlçedeki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve siyasi partilerin temsilcileri tarafından oluşturulan platform üyeleri, Cumhuriyet Meydanı''nda yaptıkları açıklamada altın arama çalışmalarını protesto ederek ruhsatların iptal edilmesini istedi. Güzel Edremit Körfezi''nin Bekçileri adı verilen platform adına basın açıklamasını okuyan Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği (GÜMÇED) Edremit Körfezi Şubesi Başkanı Mehmet Akif Öznal, imzaların dokuz ayrı makama topluca gidilerek iletileceğini kaydetti.
Tarih: 7 Şubat 2008 Kaynak: Milliyet Yazan: Ahmet Ertan
İnsan sağlığıyla bu kadar oynanmaz ki! (7 Şubat 2008)Mersin''de, Karaduvar Mahallesi ile Kazanlı, Adanalıoğlu, Karacailyas beldelerindeki üreticiler, Toros Dağları''ndan çıkıp Çay Mahallesi''nden geçerek Akdeniz''e dökülen Deliçay''ın denizle birleştiği noktada, tarlalardan söktükleri yeşil sebzeleri yıkıyor.
Beyoğlu''nun boyu uzuyor! (7 Şubat 2008)İstanbul''un gözde ilçesi Beyoğlu''nun göbeğinde aylardır herkesin gözü önünde kaçak ve ruhsata aykırı katlar yapıldığı ortaya çıktı. Riva isimli bir otel, kaçak olarak üç kat çıktı. İki yeni otel inşaatında da ruhsatın dışında katlar yapıldı. Bölgedeki bu kaçak katlara, bitirildiği takdirde milyonlarca dolar değer biçiliyor.
Vakıflarda nafile çabalar (7 Şubat 2008)Avrupa Birliği uyum sürecinin önemli adımlarından biri olan Vakıflar Yasası uzun süredir Türkiye''nin gündeminde. AB''ye girmek isteyen Türkiye''nin el konulan gayrimüslim vakıflarına ait taşınmazları, belirli koşullar altında iade etmesi, azınlık vakıflarının gayrimenkulleri konusundaki çeşitli sorunlarını çözmesi gerekiyor.
Duble yol projeleri IMF''ye takıldı (7 Şubat 2008)Ulaştırma Bakanlığı''nın duble yol projeleri için hazırladığı 3 milyar YTL''lik kaynak paketine IMF''den itiraz geldi. IMF, 242 karayolu projesinin 4 yıl içinde tamamlanmasını hedefleyen paketin ''bütçe ve harcama disiplinini bozacağından'' endişe ediyor.
Sait Halim Paşa Yalısı "business club" olacak (7 Şubat 2008)Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) başkanlığından ayrıldıktan sonra Ege Gayrimenkul''ü kuran ve gayrimenkul projelerine ağırlık veren Şaban Erdikler, iki işadamı ortağıyla birlikte 46 yıllığına işletim hakkını aldıkları Sait Halim Paşa Yalısı için planlarını açıkladı.
Şehirleri "bomba"lardan temizleyin! (6 Şubat 2008)Davutpaşa’da bir havai fişek atölyesinin patlaması sonucu 23 kişi öldü, yüzün üzerinde vatandaşımız da yaralandı. Maddi zararlar ve yıkımlar da işin cabası...
Kepez’e Mısır Çarşısı (6 Şubat 2008)Kepez Belediyesi, geleneksel el sanatları ile birlikte küçük esnafın yaşatılacağı Mısır Çarşısı mimarisini yansıtacak olan çarşının yapımına başladı.
Antalya Kent Müzesi’ni sabırsızlıkla bekliyoruz (6 Şubat 2008)2007 yılında Antalya’ya gelen 7 milyon 700 bin turistten sadece 2 milyon 725 bini müze ve örenyerlerini ziyaret etmiştir.
Tokat''ta dönüşüm başladı (6 Şubat 2008)Tokat Belediyesi''nin Erenler Mahallesi''nde uygulayacağı kentsel dönüşüm projesi başlıyor. Belediye Başkanı Adnan Çiçek, kentsel dönüşüm projesi kapsamında bölgede 480 konut yapılacağını söyledi.
Emirsultan''da dönüşüm başladı (6 Şubat 2008)Bursa''nın yıllardır konuşulan projelerinden biri daha hayata geçiyor. Büyükşehir belediyesi''nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan emirsultan''da ilk kazma vuruldu.
Çininin başkenti tarih ve inanç turizminin de merkezi olacak (6 Şubat 2008)''Çininin başkenti'' olarak nitelendirilen İznik aynı zamanda bir açık hava müzesini andırıyor. İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, " Bütün çalışmalarımız İznik''i, dünya turizmine kazandırmak, tarih ve kültür kenti yapmak için" dedi.
Mevlana''nın kenti kongre merkezi yolunda ilerliyor (6 Şubat 2008)Mevlana Kültür Merkezi 2 bin 500 kişilik açık va kapalı salonlarıyla uluslararası kongre, sempozyum ve panellere ev sahipliği yapabilecek kapasitede.
Sarayda kaçak kantin (6 Şubat 2008)Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, koruma altındaki Yıldız Sarayı''na ait tarihi binanın bitişiğine izinsiz kantin inşa etti. Gerekçe ise kampüsteki yer darlığı.
Toplam 226 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.