Haberler

Haberler

Toplam 239 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
10 yıllık proje 10 ayda tamam (25 Şubat 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in önce Kasım, sonra Aralık olarak açıkladığı Kesikköprü’den getirilecek su için yeni tarihi Mart oldu.
Kentsel Yenileme İçin Yıkımların Başladığı Sulukule''den İtirazlar Yükseliyor (25 Şubat 2008)Bir yanda dev projeler, sosyal ve kültürel değişim vaatleri, diğer yanda "doğup büyüdüğümüz yerden gitmiyoruz" isyanı. İstanbul değişiyor. Peki bu değişim iyi mi, kötü mü? Kime yarayacak, kime zarar verecek? UNESCO''nun tarihi alanlarla ilgili uyarıları ipuçları veriyor. Bu uyarılar, İstanbul''u iki yıl sonra Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlayan projeler için de geçerli. Tartışmaların odak noktası ise, "dönüşüm"ün başladığı Sulukule.
Şişli Belediyesi iletişimcilere yeni bina yapacak (25 Şubat 2008)Şişli Belediyesi, Teşvikiye''de bulunan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi''ne yeni bir bina yaptıracak. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül , İletişim Fakültesi''ni ziyaret ederek Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necla Pur ve fakülte dekanı Prof. Dr. Ahmet Orkan'' la bir araya geldi. Sarıgül ile Prof. Pur, belediye tarafından İletişim Fakültesi''ne yaptırılacak derslik binasının protokolünü imzaladılar. Fakültede incelemelerde bulunan Sarıgül, duvarlarında çatlaklar oluşan eski binanın yerine, dört katlı yeni bir bina yapılacağını söyledi. 28 Şubat Perşembe günü temeli atılacak olan inşaatın, haziran ayında üniversiteye teslim edileceğini belirten Sarıgül, binaya SHP Onursal Genel Başkanı Prof. Erdal İnönü ''nün adının verileceğini söyledi. Sarıgül, "Prof. Erdal İnönü''nün bilim ve siyaset dünyasına yaptığı hizmetler öğrencilerimize ve genç kuşaklara örnek olacak" dedi. "Prof. Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi" nde sosyal tesis, derslikler ve stüdyolar yer alacak.
Tarih: 25 Şubat 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Köprü gişelerini kaldırmak yanlıştır (22 Şubat 2008)Bazen ortaya bir fikir atılıyor, bununla ilgili yazılıyor, çiziliyor, sonra fikir sahipleri ortadan kayboluyor. Siz de ''Herhalde uyarılar işe yaradı, bu fikirden vazgeçtiler'' diye düşünüyorsunuz. Sonra aradan epey bir zaman geçince bir bakıyorsunuz aynı fikir yeniden ortaya çıkıyor.
Manisa''ya TOKİ imarı (22 Şubat 2008)Manisa''nın gecekondu mahallelerinden Adnan Menderes Mahallesi''nin 35 yıldır beklediği imar sorunu bir çırpıda çözüldü. Önümüzdeki ay belediye meclisinden geçecek imar uygulamasının ardından bölgeye...
MÜSİAD''dan ''Trabzon İçin Bir Projem Var'' yarışması (22 Şubat 2008)MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Ahmet Sarı, dernekte düzenlediği basın toplantısında, Trabzon''un yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla "''Trabzon İçin Bir Projem Var" adlı proje yarışması başlattıklarını belirtti.
Bala''ya 816 afet konutu (22 Şubat 2008)20 ve 27 Aralık''ta yaşanan 5,7 büyüklüğündeki depremde kullanılamaz hale gelen binaların sahipleri için 816 konut yapılacak. İnşaasına 15 Mart''ta başlanılacak ve Kasım''a kadar teslim edilecek konutlar için son müracaat tarihi ise 6 Mart.
Kartal’da kentsel dönüşüme bir adım kaldı… (22 Şubat 2008)Mimar Zaha Hadid ile birlikte Kartal Kentsel Dönüşüm projesini tanıtan Başkan Topbaş, planlama sürecinin yılsonuna kadar bitirileceğini belirterek, “Burada 5 milyar dolarlık bir yatırımla modern bir merkezi iş alanı oluşturacağız” dedi.
Mamak Çöplüğü’nde Elektrik Üretimi İkiye Katlandı (22 Şubat 2008)Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Katı Atık Projesi ile tüm olumsuz etkilerinin ortadan kalktığı Mamak Çöplüğü’nde, elektrik enerjisi üretimi ikiye katlandı.
Kültür ve turizmde Bursa''nın ilk eylem planı (22 Şubat 2008)Türkiye''nin yönetim mekanizmasında hazırlanan plan, program, rapor ve bilgilerin bir dosya içinde kalmasının kimseye yararının olmadığı bilinen gerçek.
Nalıncılar Hamamı’nın suçu ne? (22 Şubat 2008)Osmangazi Belediyesi''nin tarihi hanlar ve hamamlarla ilgili çalışmalarını ilgiyle izliyoruz. Yaklaşık iki yıl önce başlayan ve bizimde önemli katkımızın olduğu çalışmalar hızla ilerliyor.
Kapanacak belediyesine 1.5 milyon YTL’ye bina yapıyor (22 Şubat 2008)Ankara''nın havaalanına adını veren Esenboğa beldesinde, belediye başkanı Mehmet Kuzal, kapatılacak olan belediyesine bina yaptırıyor. Binanın maliyeti ise 1.5 milyon YTL.
EXPO''da sona yaklaşırken (22 Şubat 2008)Türkiye ile İtalya arasındaki EXPO 2015 adaylık yarışı kıran kırana devam ediyor. İzmir''in mi yoksa Milano''nun mu dünyanın en büyük etkinliğine ev sahipliği yapacağı 140 BIE üye ülkesi delegesince ciddi biçimde tartışılıyor.
Zorunlu deprem sigortasına yeni düzenleme (22 Şubat 2008)Zorunlu deprem sigortası genel şartlarında düzenleme yapıldı. Hazine Müsteşarlığı''nın zorunlu deprem sigortası genel şartlarında düzenleme öngören tebliği, Resmi Gazete''nin dünkü sayısında yayımlandı.
Allianoi duyguları mektuba döküldü (22 Şubat 2008)Allianoi Kazı Başkanı Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yaraş, “Allianoi” için duygularını yazdığı mektuba döktü.
Dünya devleri geldi, İstanbul finans merkezi olma yolunda (22 Şubat 2008)Dünyanın en büyük 10 yatırım bankasından 7''sinin İstanbul''a gelerek faaliyete geçtiğini söyleyen SPK Başkanı Turan Erol, ''Bu gelişmeler doğrultusunda İstanbul, fiilen bir finans merkezi olma yoluna girdi'' dedi.
Yeni Yılda Yeni Metro Hatları (22 Şubat 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bir kentte master planlarının uygulanabilmesi ve o kentin gelişebilmesi için öncelikle sağlıklı, hızlı ve çağdaş bir ulaşım sisteminin şart olduğunu söyledi. Bu bilinçle milyonlarca YTL tutarında metro projelerini başlattıklarını söyleyen Kocaoğlu, bu yıl sonu ile 2009''un başlarında İzmiríde 3 metro hattının dana inşaatının başlatılacağını müjdeledi. Yeni yapılacak metro hatları, Halkapınar-Otogar, Üçkuyular Narlıdere ve Üçyol-Buca Tınaztepe Kampusü arasında inşa edileceğini açıklayan Kocaoğlu, ìİlk ikisinin projeleri hazır. Üçyol-Buca hattının da güzergahını belirledik” dedi. Master planlarının uygulanabilmesi ve kentin gelişebilmesi için öncelikle sağlıklı, hızlı ve çağdaş bir ulaşım sisteminin şart olduğunu belirten Kocaoğlu, bu bilinçle milyonlarca YTL tutarında metro projeleri hazırladıklarını anlattı. Aziz Kocaoğlu, “Halkapınar-Otogar, Üçkuyular-Narlıdere, Üçyol-Buca Tınaztepe Kampusü arasında yeni metro hatları inşa edilecek. Bu hatların inşaatına yıl sonunda ve 2009’un ilk aylarında başlanacak. Bornova’da 3, Üçyol-Üçkuyular arasında 5.5 kilometrelik metro hattı inşa ediyoruz” diye konuştu. Buca hattının Şirinyer İstasyonu’nunda Aliağa-Menderes hattı ile bütünleşeceğini belirten Kocaoğlu, “Daha da ileride, Aliağa-Menderes hattı Selçuk ilçemize kadar uzanacak” dedi.
Tarih: 22 Şubat 2008 Kaynak: Akşam
Marka kent projesi (22 Şubat 2008)Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ve Turizm Stratejisi Eylem Planı çalışması kapsamında sektör için uzun vadeli stratejiler kısa ve orta vadede kamu ve özel sektör için öncelikli eylemler için düğmeye bastı.
Heykel bir canlıdır, mekân ister, refah arttıkça yeri de büyüyecek (22 Şubat 2008)Günümüz heykel sanatının en önemli isimlerinden biri kabul edilen Rahmi Aksungur, ''Kamusal alandaki heykel sayısı refahla ilgilidir. Refah arttıkça heykellerin sayısı da artacaktır'' diyor.
GAP için plan hazır, öncelik ulaşım ve KOBİ desteğinde (22 Şubat 2008)Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) için hazırlanan eylem planıyla ilgili ilk taslak metin ortaya çıktı. Buna göre GAP''ta kalkınmanın sağlanması için öncelik; ulaşım, sulama projelerinin tamamlanması ve küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) verilen desteklerin artırılmasında olacak.
Toplam 239 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.