Haberler

Haberler

Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Şimdi beklenti Karaköy İskelesi''nin bir an önce bitmesi (4 Eylül 2009)Şiddetli lodosun etkisiyle dubaların su alması sonucu yaklaşık 9 ay önce alabora olan Karaköy İskelesi, yeniden yapılacak.
İstanbul Metropol Kentinin Riskleri ve Çözüm Önerileri (11 Eylül 2009)Şehir plancısı Faruk Göksu "Yerel Girişimi Destekleme Platformu" üzerinden, İstanbul ''un içerdiği riskleri ve getirilebilecek çözümler hakkında bir bülten yayınladı.
Kalekim ÇEDBİK''e Üye Oldu (11 Eylül 2009)Kalekim, yapı sektörünün sürdürülebilir ilkeler ışığında gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK)''ne üye oldu. Kalekim, 2007 yılında kurulan ÇEDBİK''e üye olarak yapı sektöründe çevrecilik bilincinin gelişmesine katkı sağlıyor.
Viko Geleneksel İftar Yemekleri Başladı (11 Eylül 2009)Anahtar ve priz sektörünün lideri VİKO, geleneksel iftar yemeği davetlerine 27 Ağustos''ta Bursa Almira Hotel''de düzenlenen iftar yemeği ile start verdi. Viko bayileri, Thea bayileri, VİKO Artline bayileri, Vikotech bayileri, satış noktaları, TEDAŞ yetkilileri ve zincir mağaza yetkilileri gibi iş ortaklarından oluşan yaklaşık 400 kişilik bir kitleye davet veren VİKO''yu temsilen Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörü Selçuk Ersoy ve ekibi de iftar yemeğinde hazır bulundu. Ersoy, gerçekleştirdiği sunumunda VİKO ve markaları, ürün gamı, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ve yeni dönem çalışmalarından bahsetti.
Galatasaray Stadını Varyap Yapacak (11 Eylül 2009)Türkiye''ye birbiri ardına prestijli projeler kazandıran Varyap, Galatasaray stadını yapacak. Uzunlar AŞ ile birlikte, Toplu Konut İdaresi''nin yaptığı ihalede en düşük teklifi veren Varyap, Seyrantepe Projesi''ni 179 milyon 661.553 TL karşılığında yapacak.
9/11''den Sonra Mimarlık (11 Eylül 2009)Bundan 8 yıl önce New York''un simgesi ikiz kuleler terörist saldırılar sonucunda yıkıldı ve binlerce insan hayatını kaybetti. Sekiz senedir New York kent silüetinin bu önemli iki nirengisi yok. Kulelerin bulunduğu bölge, diğer bir deyişle "Ground zero", için pek çok öneri tasarlandı, planlar yapıldı, ancak yerel yönetim ve proje mimarları arasında çıkan anlaşmazlıklar yüzünden bölgede yeniden yapılanmaya hala başlanılamadı.2004 yılında New York''ta 11 Eylül saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi İkiz Kuleler''inin yerini alacak yapının ayrıntıları açıklandı. Plan, New York Şehri Şehircilik Daire Başkanlığı ve LMDC (Aşağı Manhattan Bölgesi Gelişme Kurulu) tarafından hazırlandı.
Adıyaman''da Yeşil Rüya Projesi ile köyden kente göç önlenecek (11 Eylül 2009)Adıyaman Çevre ve Orman Müdürü Harun Dindar, Yeşil Rüya projesi ile köyden kente göçün önleneceğini söyledi.
Harranlılar, doğal klimalı evlerde serinliyor (11 Eylül 2009)Sıcaklık değerlerinin en yüksek ölçüldüğü illerin başında gelen Şanlıurfa''nın Harran ilçesinde yaşayan insanlar, aşırı sıcaklardan korunmak için kubbeli evlere sığınıyor.
Dere ıslahları en az 100 yıl sonrası düşünülerek yapılmalı (11 Eylül 2009)TEMA Trabzon İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Coşkun Erüz, taşkın debisi hesaplarına dayalı planlama ve dere ıslahlarının 100-500 ve bin yıl sonrası planlanarak yapılması gerektiğini söyledi.
"Osmanlı mahallesi"nin 500 yıllık şahidi Kâtip Sinan Camii (11 Eylül 2009)Kâtip Sinan Camii, İstanbul''un fethi sonrası ilk yapılan camilerden. 2. Bayezid''in Matbah-ı Âmire kâtibi Sinan Bey tarafından 1496''da inşa edilir.
Çankaya Belediyesi, sokak levhalarına amblem koyuyor (11 Eylül 2009)Başbakan Tayyip Erdoğan''ın bir iftar ziyareti sırasında mahalleli tarafından dillendirilen ''sokaklarımız asfaltlanmıyor'' şikayeti belediyeleri harekete geçirdi. Erdoğan, mahalleliye, sorumlusu ilçe belediyesi ise, "Gidin Çankaya Belediyesi önünde oturun." demişti.
Ayamama''nın ıslahını, Olimpiyat Projesi engelledi (11 Eylül 2009)Tarihinin en büyük sel felaketini yaşayan İstanbul''da sular çekildikçe gerçekler gün yüzüne çıkıyor. İkitelli ve Halkalı''yı sular altında bırakan Ayamama Deresi''nin taşmasının sebepleri tartışılırken, derenin ıslahının Olimpiyat Yolu Projesi''ne takıldığı belirtiliyor.
Yeni Kent Merkezi’nde zemin etüdü ihalesi (11 Eylül 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Yeni Kent Merkezi Planı, yargıya takılmıştı. Büyükşehir, planı revize edebilmek için jeolojik ve zemin etüdlerinin yeniden hazırlanması için ihaleye çıkacak.
Diyarbakır turizmi ve kültürü için kolları sıvadık (11 Eylül 2009)Diyarbakır sevdalıları olarak bir araya gelerek, ilimizin kültür, turizm, sanat ve tanıtımına daha fazla katkı sunmak için harekete geçtik ve kısaca ''DİKTUM-DER'' dediğimiz, Diyarbakır Kültür Turizm ve Musiki Derneği''ni kurduk.
Yıkın hepsini (11 Eylül 2009)Biz deprem beklerken, sel geldi... On senedir, büyük depremin İstanbul''u ne zaman vuracağı tartışılıyor. Kaç binanın yıkılacağı ve kaç can kaybının olacağının hesapları yapılıyor.
Vali Erol, kale kazılarını yerinde inceledi (11 Eylül 2009)Elazığ''ın eski yerleşim yeri Harput''taki kale kazıları devam ediyor. Elazığ Müze Müdürü Haydar Kalsen''in Başkanlığını, emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Veli Sevin''in Bilimsel Danışmanlığını yaptığı kazı ekibinde mimar, fotoğrafçı, arkeolog ve sanat tarihçisi olan toplam 42 kişi görev alıyor.
Kyme Antik Kenti günyüzüne çıkıyor (11 Eylül 2009)Kazıların 25. yılında ilk kez tiyatroda çalışma başlatıldı. M.S. 4-7’nci yüzyıllardan kalma mezar alanı bulundu. Aliağa Nemrut limanlar bölgesindeki Kyme''de İtalyan kazı ekiplerince 25 yıldır sürdürülen kazı çalışmaları, son 4-5 senede kazandığı hızla antik kentin ihtişamını gözler önüne sermeye başladı. Uzun seneler İtalyan arkeolog Prof. Sebastiana Lagona ve ekibinin yürüttüğü, bu yıldan itibaren Calabria Üniversitesi''nden vatandaşı Prof. Antonio La Marca ve ekibinin devraldığı çalışmalarda önemli ilerleme kaydedildi.
Adım adım felakete (11 Eylül 2009)Sel felaketinin yaşandığı Ayamama Deresi çevresindeki çarpık ve kaçak yapılaşma, Başbakan Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı döneminde yapılan plan değişikliğiyle başladı.
Moskova''da "soykırım" anıtı (11 Eylül 2009)Moskova''da "Soykırım Kurbanları" için anıt inşası öngörülüyor. Belediye Anıtlar Komitesi, "Ermeni Soykırımının Kurbanları" için bir anıt inşa edilmesi önerisini benimsedi. Komite, önerinin "Kentsel Önemi Taşıyan Anıtların İnşası Eki"ne dahil edilmesine karar verdi.
Tarih: 11 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Şafak
WWF''den "Yerleşim" Uyarısı (11 Eylül 2009)Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), İstanbul''daki sel felaketinden sonra, sel riski yüksek olan bölgelerde yıkılan yerleşim birimlerinin yerine yenilerinin yapılmaması çağrısında bulundu. WWF Almanya''nın nehir menajerliği ve tatlı su bölümünün müdürü Martin Geiger, dün yaptığı açıklamada, suyun akması için oluşan doğal yolların ortadan kaldırılmaması gerektiğini belirterek, "Sel meydana gelme riski yüksek olan bölgelerde yıkılan yerleşim birimlerinin yerine yenileri yapılmamalı" dedi. Geiger, kurutulmuş nehir yataklarında ya da sel bölgelerinde oluşturulan kaçak yerleşim birimlerinde sel tehlikesinin çok yüksek olduğunu ifade etti.
Tarih: 11 Eylül 2009 Kaynak: Sabah
Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.