Haberler

Haberler

Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''İstanbul''a birkaç hava alanı daha'' (29 Eylül 2009)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gelecek 25 yıl içerisinde ulaştırma ve haberleşme altyapısına 350 milyar dolarlık yatırım yapılacağını söyledi.
Başbakan Erdoğan; "İstanbul''un Dokusuna Zarar Vermeyen Bir Köprüye İhtiyaç Var" (29 Eylül 2009)Başbakan Erdoğan, 10. Ulaşım Şurası''nda yaptığı konuşmada önümüzdeki 25 yılda Türkiye''ye 350 milyar dolarlık ulaştırma ve haberleşme altyapı yatırımı yapmayı planladıklarını belirterek, "İstanbul için tarihi ve doğal dokuya zarar vermeden 3. köprüye ihtiyaç var" dedi.
Çatalhöyük Şanghay''a taşınacak (29 Eylül 2009)Dünyanın en eski yerleşimi Çatalhöyük Şanghay EXPO 2010''da Türkiye Pavyonu''nun ana temasını oluşturacak.
İyi örnek değil (29 Eylül 2009)Başbakan dün İstanbul''da toplanan Ulaştırma Şûrası''nda konuşuyordu. Hani bayram namazlarında bazı hocalar "Niye bayram dışında caminin yolunu unutursunuz?" diye cemaati paylarlar ya; Başbakan''ın tavrını, ses tonunu ona benzettim. İstanbul''a üçüncü köprü ile ilgili çelişkili haberlere noktayı koyabiliriz.
Saray viraneye dönüyor (29 Eylül 2009)Avrupa Kulüp Şampiyonları Kupası''na (Continantal Cup) 24-27 Eylül tarihlerinde ev sahipliği yapan Gençlik Spor İl Müdürlüğü Buz Paten Pisti, eski adıyla Buz Pateni Sarayı (BELPA) bakımsızlığı ve bina duvarındaki ''''derin'''' çatlaklarla dikkati çekiyor.
İzmir''e Yeni Rekreasyon Alanı (29 Eylül 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi yediden yetmişe herkes için hazırlanan proje kapsamında olimpik buz pateni salonu, 5.000 kişilik anfitiyatro ve büyük bir rekreasyon alanı düzenlemesi yapıyor.
Günay: Türkiye arkeolojik bir park (29 Eylül 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, restorasyon çalışmaları süren ve müze olarak kullanılması planlanan Kızıl Avlu yapısının Güney Kule bölümünün açılışını yaptı.Bakan Ertuğrul Günay, Türkiye''nin büyük zenginlikler barındıran arkeolojik bir park olduğunu söyledi.
Çevre raporu (29 Eylül 2009)Kleopatra Plajı, çamura bulandı: Alanya’daki dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, kanalizasyon şebekesinden akan kirli su yüzünden çamurla kaplandı. Saatlerce kanalizasyondan Atatürk Caddesi üzerindeki plaja akan çamurlu suyu izleyen tatilciler denize giremeden otellerine döndü. Alanya Belediyesi Çevre Sağlık Müdürü Özcan Saraç, soruna DSİ sulama kanalında yapılan temizliğin neden olduğunu söymedi. Saraç, “Sulama kanalında temizlik çalışması yapılıyor, bu çalışma sonunda kirlilik meydana gelmiş. Denizde sağlığı tedirgin edecek bir tehlike yok ancak sadece görsel bir kirlilik var. İnsanların sağlığıyla ilgili bir tehlike yok” diye konuştu.
İstanbul''da 3. köprü protestosu (29 Eylül 2009)İstanbul''a yapılması planlanan 3. köprü bir grup tarafından protesto edildi.
"Köprüye karşı çıkanlar utanmadan üstünden geçiyor." (29 Eylül 2009)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü köprü çalışmasına karşı çıkanları eleştirdi. Erdoğan, önceki köprülere de bir kesimin karşı çıktığını, sonrasında ise bu köprüleri kullanmakta mahzur görmediklerini söyledi.
3. köprü tartışmasına CHP''den yeni bir belge (29 Eylül 2009)3. köprü tartışması sürüyor. Konu, Ulaştırma Şurası''nın açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın da gündemindeydi. Erdoğan, 3. köprüye karşı çıkanları eleştirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve İl Başkanı Gürsel Tekin''in gündeminde de 3. köprü vardı. Tekin, Başbakan''ın "ortada plan veya proje yok" sözlerine imzalı ve mühürlü bir belge ile yanıt verdi.
İnşaat sektörü acil önlem bekliyor (29 Eylül 2009)İzmir Ticaret Odası (İZTO) İnşaat Sektör Kurulu Başkanı, Bina Yapım Grubu Meclis Üyesi Necip Nazır, inşaat sektörünün Türkiye''deki en önemli lokomotif sektör olmasına karşın, sorunlara çözüm önerileri getirilmesi konusunda şu ana kadar hiç bir girişimde bulunulmadığını söyledi. Nasır, istihdam, üretim, ciro ve çalışılan saat göstergelerinin hepsinde düşüşler olduğunu, kendi çıkışıyla birlikte 200 sektörü daha harekete geçirme gücüne sahip inşaat sektöründe acil tedbirler alınması gerektiğini belirtti. Sorunların çözümü için öneriler hazırladıklarını, bunları Ankara''da en yetkili makamlara ileteceklerini anlatan Nasır, ''acilen bir şeyler yapılmalıdır'' diye konuştu.
Tarih: 29 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Agora''da Eros başıyla güneş saati bulundu (29 Eylül 2009)Kazı Heyeti Başkanı Doç. Ersoy, güneş saatinin 13 veya 14. yüz yıla ait olduğunu ifade etti İzmir Agorası''nda bu yıl yapılan kazılarda, cepte taşınabilen güneş saati ile "Eros Başı" heykeli ortaya çıkartıldı. Kazı Heyeti Başkanı Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Ersoy, Agora kazılarının yaz bölümünün bu yıl çok başarılı geçtiğini söyledi.
Şangay EXPO 2010 için Türkiye Pavyonu (28 Eylül 2009)Bu hafta Türkiye genel komisyon üyesi Sencar Özsoy, dünyada bilinen ilk yerleşmelerden esinlendiklerini söylediği Türkiye Pavyonu''nu ve pavyonun "medeniyetin beşiği" temasını tanıttı.
Erdoğan: "İstanbul''a birkaç havaalanı gerek" (28 Eylül 2009)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak önümüzdeki 25 yıl içinde yaklaşık 350 milyar dolarlık ulaştırma ve haberleşme altyapı yatırımı yapmayı planlıyoruz" dedi.
TOKİ''nin lağımı tarihi kanala akıyor (28 Eylül 2009)TOKİ konutlarının atık ve kanalizasyonun üç bin yıllık Şamran Kanalı''na akıtılması vatandaşları ve çevrecileri kızdırdı.
Junkistanbul (28 Eylül 2009)İnsanın ürettiği milyonlarca ton ürün, kullanıldıktan sonra birer atık oluyor. Tüm dünyada atıklar, geri dönüştürülebiliyor, ya da şehirlerde yeni mekanlar tanımlıyor. Bu mekanlar yığınlar halinde biriken atıkların oluşturduğu bir pazar oluyor aslında. Bu bölgeler çok ironik bir şekilde, insanlığa farklı şekillerde hem hizmet ediyor, hem de zarar veriyor. Terk edilmiş, bırakılmış bu yığınlar, son yıllarda görsel sanatlar için de bir ilham kaynağı oldu. Fotoğraf sanatçıları ve video yapımcıları, artık kentte farklı mekanları keşfedip çalışmaya başladılar. "Çöp" diye adlandırılan bazı atık alanlarında, yeni tesislerle, enerji üretimi gerçekleşti. Çoğu da suç bölgesi olarak kullanıldı ve bu alanlardan cesetler çıktı...
CABE 10 Yaşında! (29 Eylül 2009)İngiliz Mimarlık ve Yapılı Çevre Komisyonu CABE (Commission for Architecture and Built Environment) bu ay 10. yaşını kutluyor. CABE mimarlarla, plancılarla, tasarımcılarla, geliştiricilerle ve müşterilerle çalışan ve onlara hayatlarını şekillendirecek projeler üzerinde deneyimler sunan bir kuruluş. Parklar, açık alanlar ve konut CABE''in ele aldığı en önemli konular. Kamu yararına çalışan CABE, insanların, binalardan ve alanlardan talep ettiklerinden esinlenmeye çalışıyor. Mekanları güvenilir, güzel ve etkileyici kılmak üzere bir politika geliştiriyor. CABE, müşterilere, müteahhitlere, mimarlara ve plancılara tavsiye veriyor ve kamu kurumlarına iyi tasarımlarla yardımcı oluyor. Kamu kurumlarının ev tasarım uzmanlıklarını destekliyor. Daha iyi bir yapılı çevre için eğitimler veriyor ve mimarlık, tasarım ve kamusal alan çalışmaları ile ilgili raporlar yayınlıyor. CABE''in 10 yıldır geliştirdiği çalışmalar ise şu şekilde sıralanıyor:
Adı AKM olan her yeri yıkın! (28 Eylül 2009)Türkiye''ye nasılsa eğitim, kültür, sanat gerekmediği için Dışişleri Bakanlığı kendi vatandaşı ve hem dünya çapında bir sanatçı - yazar, hem de 13 yıllık UNESCO Büyükelçisi olan Zülfü Livaneli yerine Mısır''ın adayını destekleyerek ‘dünyada bir ilk''e (!!!) imza attı.
İzmir Limanı (28 Eylül 2009)Dönemin İzmir Valisi Alaattin Yüksel Bey aramıştı, Petkim ile ilgili duyumları paylaşmak istiyordu. Yönetim olarak, yeni bir yapılanma talebinin sebepleri, dayanakları ve öngörülerini anlatmışlardı, uygun bulmuştum. Buna göre, emekliliği gelmiş 226 kişinin yasal yükümlülükler yerine getirilerek emekli edilmesi kararı verilmişti.
Toplam 170 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.