Haberler

Haberler

Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Binicioğlu: Gökçe Barajı havzasını imara açtırmayız (22 Ocak 2009)Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti tarafından yeniden başkan adayı gösterilen Barbaros Binicioğlu, Yalova ve çevresine içme ve kullanma suyu temin eden Gökçe Barajı su havzasının imara açılması yolunda söylentilerin arttığını belirterek, bu havzayı kesinlikle imara açtırmayacaklarını söyledi.
İzmir’i köylülükten kurtaracağız (22 Ocak 2009)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hızlı trenden viyadüklere, çevre yolundan Aliağa-Menderes Demiryolu projesine kadar gerçekleştirdikleri tüm işlerin son durumlarıyla ilgili bilgi verdi ve hedeflerini anlattı.
Gazze nasıl yeniden inşa edilecek? (22 Ocak 2009)Saldırılarını başlattığı gün İsrail''i az-çok tanıyan, bilen birisi olarak İsrail''in Gazze''yi o kadar ağır ve şiddetli bombardımana tabi tutacağını, bunun sonucunda bölgenin adeta bir afet, bir deprem bölgesine dönüşeceğini tahmin ettim...
Arıtma tesisinde temel atma aşamasına gelindi (22 Ocak 2009)Aliağa''da ihalesi yapılan atıksu arıtma tesisinin, 3.2 milyon liraya mal olması planlanıyor. Tesiste saniyede 250 litre atıksu arıtılacak.
YÖK ve TMMOB (22 Ocak 2009)YÖK Başkanlığının, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği''ne (TMMOB) karşı takındığı tavrı izleyebiliyor musunuz?
Seyyid Battal Gazi Külliyesi restore ediliyor (22 Ocak 2009)Kütahya Vakıflar Müdürlüğü Seyitgazi''deki Seyyit Battal Gazi Külliyesi''ni restore ettiriyor. İnanç turizmi kapsamında yılda ortalama 50 bin kişinin ziyaret ettiği külliyeni onarım çalışmaları tamamlandığında sosyal tesisleri işletecek kurumu aranıyor.
KÖYDES Oldu EVDES (21 Ocak 2009)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım''la Meclis kulisinde çay içip sohbet ettik. Karşımızda her alanda faaliyeti olan kurumlardan sorumlu bir bakan bulunca sohbet, daldan dala geçti, "Nasıl adam oluruz" muhabbetine kadar uzadı.
TOKİ Meram''daki 202 konutu satışa çıkardı (22 Ocak 2009)Gödene Mahallesi''nde yapımı devam eden orta gelir grubuna yönelik 3 farklı tipteki 202 adet konut satışa çıkarıldı. Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, 3 farklı tipteki konutları satın almak isteyenlerin Ziraat Bankası şubelerine başvuracağını açıkladı.
Kaz Dağı kurtuldu (22 Ocak 2009)Anayasa Mahkemesi, Kaz Dağları''nda yer yer orman kıyımına dönüşen altın arama faaliyetlerini de yakından ilgilendiren çevreci iki karara imza attı.
Geleceğin Konutları: Açık Kaynaklı Evler (22 Ocak 2009)Her dönemin kendine ait "gelecek evleri" vardır. Richard Buckminster Fuller''ın Dymaxion Konut Makineleri veya Geleceğin Monsanto Evi gibi düş gücünden doğan mimari hareketler, tasarımcıların kavramsal meşguliyetleri için herhangi bir gerçekçi gelecek yaşam vizyonundan daha fazla şey söylüyor. Yeni nesil mimarlar, müteahhitler ve girişimciler şimdiye kadar bu klişeleşmiş görüşün, pratik ve ölçeklenebilir bina çözümleri ve tasarlanmış konutlar ile değişeceğini umuyordu.
Nükleer ihalesi iptal ediliyor Sinop öne çıkıyor (22 Ocak 2009)Nükleer santral ihalesinde fiyatın yüksekliği karşısında TETAŞ''ın ‘olumsuz'' yönde rapor hazırlayacağı, teklifin bu raporla Bakanlar Kurulu''na gideceği belirtildi.
Hüseyin Çağlayan Tasarım Müzesi''nde (22 Ocak 2009)Dünya çapında bir moda tasarımcısı, sanatçı ve film yapımcısı olan, İngiltere''de iki kez "yılın modacısı" seçilen Kıbrıslı Hüseyin Çağlayan''ın 15 yıllık çalışmalarını içeren "From Fashion and Back" sergisi, Londra Tasarım Müzesi''nde dün açıldı.
KEY''de yeni liste (22 Ocak 2009)Konut edindirme yardımında (KEY) 140 bin SSK''lı vatandaşa KEY paralarının ödenmesini sağlayacak liste, Resmi Gazete''nin 16 Ocak 2009 Cuma günkü mükerrer sayısında yayımlandı.
"Çürük apartman" tartışması (22 Ocak 2009)Erenköy''deki 38 yıllık Gürtan Apartmanı''nın, binanın girişinde bulunan 15 yıllık hamam nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı belirtilirken, binayı boşaltan 9 daire sahibi ile oturmaya devam 3 daire sahibi ve pasajdaki dükkân işletmecileri, binanın yıkımı konusunda anlaşmazlığa düştü.
Altyapı kazısı tarihi ortaya çıkardı (22 Ocak 2009)Muğla''nın Milas ilçesinde, belediye tarafından yürütülen altyapı çalışmaları sırasında, 1800 yıllık olduğu tahmin edilen tarihi duvar ve mezar bulundu.
Anıtkabir’in mimarını hatırlıyor musunuz? (21 Ocak 2009)Hepimizin ziyaret ettiği Anıtkabir''in mimarını tanıyor musunuz? Kim, diye sorsam çoğumuz yanıt veremeyecektir. Anıtkabir''in mimarları Prof. Dr. Emin Onat ile Doç. Dr. Orhan Arda''dır.
''İzinsiz dikilen'' bin fidan bürokrasi kurbanı... (22 Ocak 2009)Denizli''de Doğa ve Çevre Vakfı''nca Karahayıt-Pamukkale karayolu kenarına dikilen bin fidan bürokrasi kurbanı oldu. Fidanlar, Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu''nun ''bölgenin SİT alanı olması ve fidanların izinsiz dikilmesi'' gerekçeli kararıyla kesildi.
Yeşillenmek için 50 otel sıraya girdi (22 Ocak 2009)Su Forumu öncesinde, oteller yeşillenme yarışına girdi. Çevre duyarlılığı, Veritas tarafından denetlenen otellerden sınıfını geçenler ''Yeşil Otel'' sertifikasını alacak.
Beşiktaş''a hafıza köşesi (22 Ocak 2009)Beşiktaş Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Heykel Bölümü işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Demokrasi Kahramanları'' projesiyle, Türkiye''de demokrasi uğruna yaşamını veren 12 aydının heykelleri Beşiktaş''taki Abbasağa Parkı''na yerleştirildi.
TOKİ sakinleri, taksitlerin ertelenmesini istiyor (22 Ocak 2009)Bursa''da, Hasanağa TOKİ konutlarından ev sahibi olan ancak yaşanan kriz sebebiyle işten çıkartılan vatandaşlar, üç yıldır düzenli olarak ödedikleri taksitlerin en az 6 aylık bir için ertelenmesini veya evlerini kaybetmelerinin bir şekilde engellenmesini istiyor.
Toplam 142 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.