Haberler

Haberler

Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kirlilik, Uluabat Gölü''nü yok ediyor (29 Nisan 2009)Bursa bölgesindeki önemli göllerden biri olan Uluabat Gölü, sanayi ve ev atıklarının meydana getirdiği kirlilik yüzünden yok olma tehlikesi yaşıyor.
Nükleer santral ihalesinde bir skandal daha (29 Nisan 2009)Nükleer santralda Yarışma Komisyonu''nun olumsuz kararının işleme konulmadığının ortaya çıkmasının ardından, kararını değiştirmesi için baskı yapılan Komisyon''un devre dışı bırakılarak teklifin incelenmesi için TETAŞ Yönetim Kurulu tarafından Enerji Alış Dairesi''ne talimat verildiği iddia edildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın isabetli kararını destekliyorum (29 Nisan 2009)Kültür ve Turizm Bakanlığı, yıllardır sürdürülen tartışmaları bitirerek, Ayasofya Müzesi Narteks Sergi Salonu ile Ayasofya Müzesi Üst Galeri''sini kültür sanat faaliyetlerine kapattı.
Altepe Bombardier''e sordu: Bize neden pahalı vagon sattınız? (29 Nisan 2009)Göreve başladığı günden beri, Bursaray C Etabı ile ilgili çalışan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, proje maliyetini arttıran vagonlar için dün önemli bir adım attı.
Mimarlar Odası''ndan Bozbey''e ziyaret (29 Nisan 2009)Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, belediyelerin akademik odaları göz ardı etmemesi gerektiğini söyledi.
Otomotiv lisesinin temeli 1 Mayıs''ta atılıyor (29 Nisan 2009)Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) tarafından yaptırılacak ''UİB Otomotiv Anadolu Teknik Lisesi''nin temelinin 1 Mayısta atılacağı bildirildi.
200 yıllık tarihi ev yıkıldı (29 Nisan 2009)Ankara Altındağ Belediyesi''nin tarihi Hamamönü''nde başlattığı restorasyon çalışmalarında büyük bir skandal ortaya çıktı.
İstanbul yaşam kalitesinde 121''inci (29 Nisan 2009)Dünyanın 215 şehrinde yapılan Yaşam Kalitesi Araştırması sonucu: İstanbul 2008''e göre yedi sıra gerileyip 121. oldu.
Sorun Tasarımdır (28 Nisan 2009)Nathan Shedroff''un yakın zaman önce Rosenfeld Media tarafından yayımlanan son kitabı Sorun Tasarımdır: Tasarımın Geleceği Sürdürülebilir Olmalı, tasarım, tasarım uygulaması ve sürdürülebilirlik konularında meslek erbablarının favori kitaplarından olacağa benziyor (eğer Worldchanging ilk yayımlandığında, Bruce Sterling tarafından "yılın değil gelecek yılın kitabı" olarak nitelenmişse, Sorun Tasarımdır''ı "geleceğin tasarım uygulamaları için mutlak rehber" olarak tanımlayabiliriz).
Elektrikli Traş Makinesi Gökdelene Nasıl Dönüşür? (28 Nisan 2009)Steampunk, Türkçe''de tam karşılığı bulunmayan bir sözcük. Fantastik ve spekülatif bir kurgusal edebiyat dalı olarak 80''li yıllarda ortaya çıkan steampunk, buhar gücünün yaygın bir şekilde kullanıldığı bir çağa/dünyaya gönderme yapıyor. Söz konusu yaşam mekanları olduğunda ise, ortaya steampunk ve mimarlığı buluşturan Kanadalı David Trautrimas''ın "Habitat Makineleri ve Fabrikaları" çıkıyor.
Avrupa''nın en iyi AVM''leri Türkiye''de (28 Nisan 2009)Kriz nedeniyle kiracılarıyla indirim kavgaları yaşayan Türkiye''deki alışveriş merkezleri, Avrupa''da aldıkları ödülle rekora imza attı.
Yazlık konutun tam zamanı (28 Nisan 2009)Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Serdal Kuyucuoğlu, kriz nedeniyle çok sayıda yazlık konutun elde kaldığını, alım yapmak isteyenler için iyi bir fırsat dönemi yaşandığını söyledi.
Çevre felaketini tasarruf bitirecek (28 Nisan 2009)Levent''te mütevazı bir apartman dairesinde kapısını çaldığımız ‘Toprak Dede'', yıllardır erozyona karşı büyük bir mücadele veriyor, "Çevreyi katleden müsrif tüketim alışkanlıklarına artık son vermenin zamanı geldi" diyor
Emay, kriz nedeniyle 3 projesini erteledi (28 Nisan 2009)Emay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gören, 2009 yılı için 500 milyon dolar yatırımla konut, rezidans ve otel olmak üzere 3 ayrı proje hedeflediklerini, ancak kriz nedeniyle planlarını ertelediklerini söyledi.
Davos''ta tanıştılar, enerjiye 2.5 milyar euro yatıracaklar (28 Nisan 2009)Geçtiğimiz yıl Davos toplantısında tanışan Borusan Holding CEO''su Uğur ile EnBW CEO''su Villis şirketlerini ortaklığa taşıdı.
İnsanlık Mirasının Üzerine Helikopter Pisti Yapıyorlar (28 Nisan 2009)Özel mülkiyete ait bir arazinin içinde yer alan Silivri''deki 5 bin yıllık Selimpaşa Höyüğü''nün tepesi traşlanarak helikopter pisti yapıldığı belirlendi. Birinci dereceden SİT alanı ilan edilen Selimpaşa Höyüğü, aynı zamanda Marmara Bölgesi''nin en büyük höyüklerinden biri.
Konak kent anayasası (28 Nisan 2009)Gündüz bir milyona yaklaşan insan sirkülasyonuyla İzmir''in en yoğun merkezi olan Konak''ta kent disiplinini sağlamak amacıyla bir dizi önlemler alındı. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi''nde Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan saatlerde çöp konteynerlerinin dışarı çıkarılması sağlanacak.
Birincilik "Yavaş Şehir"e (28 Nisan 2009)İzmir''in Urla, Çeşme, Karaburun gibi bölgelerini kapsayan yarımadasındaki doğa, kültür ve tarihi dokusunu en iyi şekilde koruyarak gelişimine katkıda bulunmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ulusal bir yarışma açmıştı.
Galeriler kapatıldı (28 Nisan 2009)Kültür ve Turizm Bakanlığı, yıllardır sürdürülen tartışmaları bitirerek, Ayasofya Müzesi’nin “Ayasofya Müze Narteks Sergi Salonu” ile “Ayasofya Müzesi Üst Galeri”sini kültür sanat faaliyetlerine kapattı. Aya İrini Müzesi’nin ise sadece “klasik müzik konserleri ve özel sergiler”e tahsis edilmesine izin verildi. Öte yandan, Anadolu Ateşi’nin yaptığı gösterinin ardından “tahrip oluyor” tartışmalarına sahne olan Aspendos ve Side Antik Tiyatrosu’nda bundan böyle bu tür gösteriler yapılmayacak.
Tarih: 28 Nisan 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Umut Erdem
Çeşme''ye 7 yıldızlı otel (28 Nisan 2009)Nikel kralı olarak tanınan Rusya''nın en zengin işadamlarından Mihail Prohorov Çeşme''de 650 yataklı 7 yıldızlı otel yapacak. Prohorov''un 50 milyon doları bulacak yatırımı için Turizm Bakanlığı onay verdi.
Toplam 134 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.