Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Konut satışları ve kiralar artıyor (17 Temmuz 2009)Garanti Mortgage''nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan Emlakendeks''in haziran ayı raporuna göre geçen ay konut satış fiyatları en çok Bursa''da yükseldi.
Fenerbahçe''nin projesine mühür (17 Temmuz 2009)Kadıköy Belediyesi''nin açtığı ve ilanı Bursa''da bir yerel gazetede yayınlanan ihale sonucu Fenerbahçe Spor Kulübü''ne verilen 58 dönümlük arazide başlatılan inşaat çalışmasına mühür vuruldu.
Arolat Emirates Glass''a çok yakın (17 Temmuz 2009)Aldığı uluslararası ödüllerle adını duyduğumuz Emre Arolat’ın kurucularından olduğu Türkiye’nin en büyük mimarlık ofisi EAA-Emre Arolat Architects, 7800 Çeşme Konutları ve Oteli projesiyle mimarlık dünyasının prestijli ödüllerinden Emirates Glass Leaf Awards’da ‘Çok Amaçlı Yapılar’ kategorisinin üç finalistinden biri oldu. Emirates Glass Leaf Awards ödülleri, 4 Eylül’de Berlin’de yapılacak törenle sahiplerine takdim edilecek. Finalde bu kategoride Kohn Pedersen Fox Associates PC tarafından tasarlanan Shanghai World Financial Center ve Space Craft Architects’in O-Central binası ile yarışacak ‘7800 Çeşme Konutları ve Oteli’, tüm kategorilerin üstünde tek bir projeye verilecek Overall Winner ödülünün de adayları arasında yer alıyor.
Tarih: 17 Temmuz 2009 Kaynak: Radikal
Tanık: Gökçek’in mühendisleri cetvel kullanmayı bilmiyorlar (17 Temmuz 2009)Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yeraltı kavşağı yapılacaksa "trafiğin asla birbirini kesmemesi gerektiğini" belirterek, "Sayın Başkana bu projeyi yapan mühendisler hem cetvel kullanmayı bilmiyorlar, hem de o yöndeki bir uygulamadan ona bilgilendirmedikleri için ortaya çıkacak bir kazada durumunda bu tür olayların yaşanacağı gözönüne alınamamıştır" dedi.
Isı sektöründe "yeşil" adımlar (17 Temmuz 2009)Küresel ısınma tehdidinin giderek büyümesi, ısı sektörünü, yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği sağlayan cihazların kullanımına yöneltiyor.
Denizli de "güneş enerjisi" diyor (17 Temmuz 2009)Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Orköy projesi kapsamında köylere kurulan güneş enerjisi sistemiyle Denizli''de maddi olarak yıllık 1 milyon 44 bin lira israfın önlendiğini söyledi.
Çöpten gelen 2,5 milyon dolar (17 Temmuz 2009)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çöplerden elde edilen gazla elektrik üretimini sağlayacak ''''Katı Atık Düzenli Depolama Alanının Rehabilitasyonu ve CNG & Elektrik Üretim Tesisi Projesi'''' ile her yıl katı atıkların depolanması için ayırdığı 2.5 milyon doları yeni yatırımlarda kullanabilecek.
Sigarada pazar şemsiyesi kriteri (17 Temmuz 2009)Sağlık Bakanı Akdağ, iki gün sonra şemsiye altında bile sigara içilemeyeceği tespitine açıklık getirdi: ''Üç beş tane pazar şemsiyesini getirir bahçeyi örterseniz olmaz. Yasa konusunda yeniyiz. Hata varsa, eksik varsa düzeltiriz''
Eski günlerdeki gibi (17 Temmuz 2009)Cami, imaret ve han olmak üzere üç bölümden oluşan Lala Mustafa Paşa Külliyesi, 1574-1584 yılları arasında yaptırıldı. Osmanlı külliyeleri içinde önemli bir yere sahip olan ve cami, sübyan mektebi, imaret, çarşı, iki han, fırın, mutfak, medrese, hamam, kütüphane, dükkanlar, şadırvan sebil, samanlık, odunluk, ve görevli odalarından oluşan külliye, dönemin önemli ilim ve ticaret merkezlerinden biri olarak kullanıldı.
Üçüncü köprüye ''Hayır'' diyenler buluşuyor (17 Temmuz 2009)Adım adım ilerlemekte olan, İstanbul Boğazı''na üçüncü köprü planlarını kent için bir ‘cinayet'' olarak görenler de var.
Gizli Tehlike: Baz İstasyonları (16 Temmuz 2009)GSM (Global System for Mobile Communications/Mobil İletişim için Küresel Sistem) ağının kapsama alanını genişletmek için bina çatılarına kurulan baz istasyonları, kuruldukları bölgede yaşayan insanların tepkisine neden oluyor. Genellikle beyaz renkli ve kutu şeklinde, 4 metre boyunda, iki çubuk antenle bir çanak antenden oluşan istasyonların, yaydıkları mikrodalgalar nedeniyle birçok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğinden şüpheleniliyor.
Sabıkalı pistin boyu uzuyor (16 Temmuz 2009)İstanbul Atatürk Havalimanı''nda birçok kazanın yaşandığı 06-24 pistinin 250 metre uzatılarak 2 bin 650 metreye çıkarılması ve pistteki çatlakların onarımı işi ihalesi yapıldı.
Regnum: Bodrum''da hem parası hem statüsü olana ev satacağız (16 Temmuz 2009)Regnum''un Başkanı Ufuk Öztürk ''Escana'' projesini tanıttı. Bodrum''da fiyatları 2.3 milyon euroya varan 25 lüks villalık ''Escana'' projesini tanıtan Regnum''un Başkanı Ufuk Öztürk, "Sadece parası olana değil, ''statüsü de olana'' ev satacağız.
Gureyr Çimento enerjiye giriyor (16 Temmuz 2009)Dubai''li İşadamı Abdullah El-Gureyr''in oğlu ve Gureyr şirketi Çimento Grubu Başkanı Sultan Gureyr, şirket olarak enerji alanında yatırımlar yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Adanalılar bile bölgede arsa kapatmaya çalışıyor (16 Temmuz 2009)Boğaz''a yapılması planlanan üçüncü köprü yatırımından rant sağlamak isteyenler tahmini güzergâh bölgesinde arsaya koştu.
Aşçıoğlu, Seyrantepe''ye girecek (16 Temmuz 2009)Mecidiyeköy''deki Ali Sami Yen Stadı''nın bitişiğinde bulunan Likör Fabrikası arsasını geçen yıl alan Aşçıoğlu, stadın arsasını da projeye dahil etmek istediğini söyledi.
Kuzu, Seyrantepe''de şansını tekrar deneyecek (16 Temmuz 2009)Seyrantepe Spor Kompleksi için 27 Ağustos''ta TOKİ''nin gerçekleştirdiği ihalede 128 milyon TL arsa payı ve yüzde 20.44 idare payı ile en iyi teklifi veren, ancak ihaleyi kazanamayan Kuzu İnşaat, 27 Temmuz''da yenilenecek ihaleye de katılma kararı aldı.
İMSAD: İnşaata teşvik gelmeli (16 Temmuz 2009)İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan haziran ayı başında açıklanan Yeni Teşvik Paketinde inşaat sektörünün en önemli stratejik sektörler arasında yer alması gerektiğini açıkladı.
Avrupa''da yılın müzesi olmak için Türkiye''den altı aday (16 Temmuz 2009)Türkiye''den Sinop Arkeoloji, Çorum, Türkiye İş Bankası, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, santralistanbul Enerji ve Çağdaş Sanatlar Müzesi ile Sunay Akın Oyuncak Müzesi "Avrupa Yılın Müzesi" ödülü için aday oldu.
Kentin gündemi Akay kavşağı (16 Temmuz 2009)Akay Kavşağı''nın en geç 1 Ağustos''a kadar mahkeme kararıyla kapatılacağının duyurulması Ankara''ya bomba gibi düştü. Gökçek''in "Davayı çeksin" dediği Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık Gökçek''e yeniden çağrı yaptı.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.