Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''3. köprü şehir planında yok'' (14 Temmuz 2009)CHP İstanbul İl Başkanı Tekin, 3. köprü ile ilgili ''Topbaş by - pass edilmiş. Büyükşehir Meclisi''ne konu gelmemiş, 1/100 binlik planda gözükmüyor'' dedi.
Bir Mühendislik Harikası mı? Yoksa Sahne Tasarımı mı? (13 Temmuz 2009)Yazın gelmesiyle, müzik festivalleri, açık hava, stadyum konserleri ardı arkasına yapılmaya başlandı. Bu konserlerde sanatçıların ve grupların müzik kadar önem verdikleri bir başka konu da sahne gösterileri oluyor. Sahne ve gösteri ne kadar büyük ise konser de o kadar akılda kalıcı oluyor. Bunlardan biri olan İrlandalı müzik grubu U2 da, Avrupa ve Kuzey Amerika''yı kapsayan U2 360º turnesine çıktı.
PKK terörüne karşı ‘11 baraj'' formülü (13 Temmuz 2009)Hakkâri ve Şırnak''ın Irak sınırına yakın bölgelerinde geçen yıl inşaatına başlanan 11 barajın hizmete girmesiyle, PKK''lıların sınırda rahat hareket edemeyeceği ifade edildi.
Neyi, niye özlediğini bilmek isteyenler için (13 Temmuz 2009)"Nerde o eski İstanbul''un güzelliği" diyenler, şehrin geçmişini neyi özlediğini bilmeden özleyenler... Bilgi Üniversitesi, nostaljinizin yanına bilgi katacak bir proje başlattı. İstanbul''un da artık bir kent müzesi olacak.
Seyrantepe ihalesinde yeni teklifler 27 Temmuz''da alınacak (13 Temmuz 2009)TOKİ, yüklenici firma Eren Talu-Alke İnşaat Ortaklığı''nın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesini feshettiği Seyrantepe Spor Kompleksi''nin yapımı için yeniden ihaleye çıkacak.
Üçüncü köprüden tren geçecek (13 Temmuz 2009)Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazı''na inşa edilecek üçüncü köprüden demiryolu geçişinin de öngörüldüğünü açıkladı. Demiryolunun şehir içi taşımacılıkta da kullanılabilmesi için Marmaray''a bağlanması hedefleniyor.
"3. köprü için farklı teknik kullanacağız" (13 Temmuz 2009)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı''na yapılacak 3. köprü ve otoyolun İstanbul''un kuzeydeki son kalan akciğerlerinin zarar görmemesi, en az tahribata maruz kalması için farklı inşaat tekniklerini kullanacaklarını, tünel ve viyadük ağırlıklı olacağını bildirdi.
Londra''nın simgesi Big Ben 150 yaşında (13 Temmuz 2009)İngiltere''nin başkenti Londra''daki Westminster Sarayı''nın yanındaki ünlü saat kulesi "Big Ben", 150 yaşına bastı.
KKTC''de Atatürk Anıtı kavgası (13 Temmuz 2009)Lefkoşa Metehan sınır kapısının yakınına Atatürk Anıtı yapılması tartışmaya neden oldu. Muhalefet anıtın barış görüşmeleri yapılırken ‘savaşı'' çağrıştırdığını iddia etti.
Kocaeli''nin Boğaz köprüleri (13 Temmuz 2009)Mimarlık faciası üst geçitlerden ikisine Turgut Özal ve Adnan Menderes adını vermişler. Bunları anladık da, sonuncuya Mimar Sinan demişler ya... Pes!
Metroda sinyalizasyon işkencesi (13 Temmuz 2009)Günde yüz binlerce yolcuyu taşıyan İstanbul metrosunda akla zarar bir sorun nedeniyle kesintisiz ulaşım yapılamıyor. İlk etapta Taksim- 4. Levent arasında hizmete giren metro hattındaki araçlarla daha sonra devreye sokulan Şişhane ve Atatürk Oto Sanayi Sitesi arasında çalışan araçlar farklı markada olduğu için sinyalizasyon sistemlerinde uyumsuzluk yaşanıyor. Yetkililer ocak ayında yeni hatlar açılırken "Sorun Temmuz 2009''da çözülecek" diye açıklama yaptı; ancak aradan altı ay geçmesine rağmen yolcular hala aktarmalı yolculuk yapmak zorunda kalıyor.
‘KDV indirimi tutmadı, vergi teşviği getirilsin'' (13 Temmuz 2009)Konutlara getirilen KDV indiriminin süresinin uzatılmadığını belirten Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, konut alımında Avrupa''da yapılan vergi teşviklerinin uygulanması gerektiğini söyledi.
Kime satılacağı bile belli (13 Temmuz 2009)Milli Eğitim Bakanlığı''nın, İstanbul''da aralarında Çamlıca Kız Lisesi, Kandilli Kız Lisesi, Etiler Lisesi, Fenerbahçe Lisesi gibi liselerin de bulunduğu 22 okulun satışıyla ilgili girişimde bulunduğu yönündeki haberler tepkilere neden oldu.
Büyük baraj devri bitti (13 Temmuz 2009)Enerjinin büyük bir merkezde üretilip dağıtılması çok kısa bir süre sonra tarihe karışacak. Dolayısıyla büyük baraj projeleri tüm dünyada artık çok demode bulunuyor...
3 milyon dolara ev! (13 Temmuz 2009)Krizde firmalar, satılmasına garanti gözüyle bakılan lüks dairelerin satışına yöneldi. Topoğlu İnşaat, Nişantaşı''nda kalan son arsada semtin en pahalı rezidanslarını içeren butik bir projeye imza atıyor.
3. köprü çevre planında yok (13 Temmuz 2009)Ankara''da tartışılan köprünün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''nde görüşülmediğini belirten Tekin ‘1/100 binlik çevre planında da görünmüyor. Köprüden Topbaş''ın da mı haberi yok?'' dedi.
''Burası İstanbul''a çok şey katacak'' (13 Temmuz 2009)İstanbul''un en gözde yerinde bulunan Levent''teki Karayolları arsası yaklaşık 2.5 yıl önce 800 milyon dolara Zorlu Holding''e satıldı.
Beyoğlu''nun tarihi mirası canlanıyor (13 Temmuz 2009)Beyoğlu''nun alameti farikası tarihi binaların cepheleri onarıldı. Anılardaki Beyoğlu''nun yeniden canlandığı proje kapsamında bugüne kadar 4 bin binanın çehres yenilendi.
3 bin yıllık sit alanına yüksek gerilim direkleri kuruldu (13 Temmuz 2009)Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Rafet Çavuşoğlu, Kalecik Kalesi''nin arka kısmında 3 bin yıl önce Urartular döneminde matematiksel bir hesapla inşa edilen ve...
İktidarın Mekansal Fantazmagorisi Alışveriş Mekanları (13 Temmuz 2009)Yaşadığımız uygarlık, ardında katliamlarla dolu bir trajedi, neredeyse yarıdan çoğu yok edilmiş canlı türleri, tamamını yıkıma uğratacak kadar güçlü nükleer silahlar, çalışmaktan başka özgürlüğü olmayan bireyler, tahakküm ve baskının son noktaya kadar yüceltildiği bir kültür ve anlamsızlıklar dünyası dışında şimdi ne vaat ediyor ki bize?
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.