Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Aşçıoğlu: TOKİ'nin önümüzü açacağına inanıyoruz (13 Ağustos 2009)Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, İstanbul 10. İdare Mahkemesi'nin Likör Fabrikası arazisi üzerinde inşa edilecek konutlara ilişkin yürütmeyi durdurma kararına ilişkin açıklama yaptı.
Batıktan çıkan dev sütunlar dikildi (13 Ağustos 2009)İzmir'in Seferihisar ilçesine bağlı Kızılburun mevkiinde M.Ö. 1'inci yüzyılda batan gemiden çıkarılan dev mermer sütunlar, TIR'a yüklenerek Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi'ne getirildi
Ataköy sahilindeki araziler 28 yıldır işgal altındaydı, biz halka açıyoruz (13 Ağustos 2009)İstanbul Ataköy sahilinin halka kapatılacağına ilişkin iddialara Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar'dan itiraz geldi. Bakırköy Belediyesi ve bazı sivil toplum kuruluşlarının gündeme getirdiği iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Bayraktar, "Bu arazi aslında 28 yıldır işgal altındaydı. Biz ise yıkılan yerleri temizleyip sahili halka açacağız." dedi.
'Pekin Adamı' Ateş Kullanıyormuş (13 Ağustos 2009)Çin'de, tahminen 200-500 bin yıl öncesinde yaşamış "Pekin Adamı"nın ateş kullandığına dair kanıtlar bulundu.
Yumurtalık Gençlik Kampında yangın çıktı (12 Ağustos 2009)Adana'nın Yumurtalık ilçesinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait gençlik kampında çıkan yangında maddi hasar meydana geldi. Kemalpaşa Mahallesi'ndeki kampta, akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın, kampın idari binasının prefabrike olması nedeniyle hızla yayıldı. Kampta yemek pişirme amacıyla kullanılan büyük sanayi tüpleri olması nedeniyle, yangın kaygıya neden oldu. Yangına müdahale eden Yumurtalık Belediyesine ait itfaiye aracının yetersiz kalması üzerine, İSKEN Termik Santrali ve BOTAŞ'a ait itfaiye ekipleri de yardıma geldi. Bu arada yangın nedeniyle kamp boşaltılırken, çocuklar yöredeki çadırlara nakledildi. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangın maddi zarara yol açtı.
Tarih: 12 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman
Macaristan'da Topraktan Osmanlı Çıktı (13 Ağustos 2009)Dombovar şehrinde bir inşaat alanındaki kazılarda, Osmanlı-Türk dönemine ait yerleşim birimlerini kalıntıları ve ev eşyaları bulundu. Eserlerin heyecan verici olduğu belirtildi.
Gelibolu'nun ciğerleri yandı (13 Ağustos 2009)Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Cennet Koyu mevkiinde çıkan yangın korkuttu. Orman Genel Müdürlüğü Yangın Harekat Merkezi, Eceabat ile Gelibolu ilçeleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangının 'tamamen kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini' açıkladı. Şiddetli poyraz sebebiyle hızla büyüyen alevlerin söndürülmesi için bölgeye Marmara ve Ege'deki bütün hava araçları sevk edildi. 10 hektar alanda etkili olan yangının söndürme çalışmalarına 6 helikopter, 2 amfibik uçak, 5 THK uçağı, 20 arozöz, 4 dozer ile 20 teknik eleman, 200 yangın işçisi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yetkililer, yangının 16.30'da tamamen kontrol altına alındığını bildirdi. Açıklamada ayrıca, gün içerisinde, Muğla, İzmir, Kahramanmaraş, Antakya, Isparta, Adana, Muğla, İzmir, Elazığ, Mersin, Balıkesir'de 12 orman yangını ile 15 otluk alan yangınına müdahale edildiği ve bu yangınların da kontrol altına alındığı kaydedildi.
Tarih: 13 Ağustos 2009 Kaynak: Zaman Yazan: Muzaffer Altunay
Kentsel dönüşüm Dikmenli'yi mağdur etti (13 Ağustos 2009)Dikmen Deresi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında “Yeni ev vereceğiz” vaadiyle evlerinden çıkarılan vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kapısına dayandı.
Ahlat Dünya miras listesine aday (13 Ağustos 2009)Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Koruma Planlaması, Kültür Yatırım ve Girişimleri Teşvik Dairesi Başkanı Melih Hakan Aygün, ''Dünya miras geçici listesinde bulunan Ahlat'ın, gelecekte dünya miras listesine alınması için alan yönetim planının hazırlanması gerekiyor'' dedi.
Orman yangınlarında birinciyiz (12 Ağustos 2009)Türkiye hemen her gün bir başka orman yangınıyla mücadeleye girişirken Avrupa'da geçen yıl orman yangınlarından en ağır hasar gören ülkenin Türkiye olduğu belirtildi.
Kahveciler seslerini Ankara'da duyuracak (12 Ağustos 2009)Türkiye Kahveciler ve Büfeciler Federasyonu Başkanı Murat Ağaoğlu, kapalı alanlarda sigara yasağı uygulamasının yumuşatılmaması nedeniyle 18 Ağustosta Ankara'da eylem yapma kararı alındığını bildirdi.
Gelibolu ve Balıkesir'de orman yangını (12 Ağustos 2009)Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde ve Balıkesir'de ormanlık alanda yangın çıktı. Yetkililer, Eceabat ve Balıkesir'deki orman yangınlarının kontrol altına alındığını belirtti.
Milas'ta Saylan adına yaptırılan park açıldı (12 Ağustos 2009)Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel, ''Hukuk devleti ilkesi ve yargıya güven zedelenmiş durumda. Bu endişe verici bir durum'' dedi.
'Araziler 28 yıldır işgal altındaydı' (12 Ağustos 2009)TOKİ Başkanı Bayraktar, sahil şeridindeki arazilerin ''kiralanması ve satışıyla sahilin halka kapatılacağı'' yönündeki iddiaları yanıtladı
Seyyar Yemekçiler/Seyyar Kent Heykelleri (12 Ağustos 2009)Günlük koşuşturma içinde bir lokanta ya da kafede keyifle yemek yemek planlarınıza uymayabiliyor. Açsınız, fakat yemeğe bile ayıracak vaktiniz yok... Böyle zamanlarda midye dolma, kokoreç, köfte, gözleme, balık ekmek, dürüm, tavuk pilav, simit, mısır, kestane, turşu suyu, patlamış mısır, pamuk helva, halka tatlı, macun, meyve, sebze, çay gibi yiyecekleri size hemen her sokak arasında sunan seyyar satıcılar imdadınıza yetişiyor. Herhangi bir yapının içine girmeden, yemek satan bir mekanın ya da bir marketin sokağa bakan açık bölümü, yemek arabaları ya da stantlardan alabileceğiniz sokak yemekleri (street food) genelde yöresel, ucuz, lezzetli ve yenmeye hazır.
Türkiye'nin deprem gerçeği (12 Ağustos 2009)1900 yılından beri 82 bin 372 kişi hayatını kaybetti. En yıkıcı deprem Erzincan'da oldu. Dünyanın en riskli 2. kenti İstanbul
HES'lere karşı "Derelerin Kardeşliği" kuruldu (12 Ağustos 2009)Doğusuna ve batısına yapılacak HES'lere karşı mücadeleye girişen Karadenizliler mücadele için "Derelerin Kardeşliği"ni kurdu. Tecrübelerini paylaşan ortak eylemler düzenleyen Karadenizliler bugüne kadar görülmemiş bir beraberlik sergiliyor.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı... (12 Ağustos 2009)Belediye Meclisi’nde, Gençlik Parkı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Hizmete Açılması Kararlaştırıldı -Belediye Meclisinde Ayrıca, 21 Ağustos’tan İtibaren Etlik Kasalar’da Ramazan Eğlenceleri Düzenlenmesi Ve Başkent’in 30 Ayrı Noktasında Ramazan Çadırları Kurulması Da Karara Bağlandı
Çimsa Çimento'ya 'dış ticaret sermaye şirketi' statüsü (12 Ağustos 2009)Çimsa Çimento'ya dış ticaret sermaye şirketi statüsü verildi. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın Dış Ticaret Sermaye Şirketlerine İlişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğe göre, Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye dış ticaret sermaye şirketi statüsü verildi. Karar yayını tarihiyle yürürlüğe girdi.
Tarih: 12 Ağustos 2009 Kaynak: Dünya
Urla Meydanı 2010'da hazır (12 Ağustos 2009)Urla'nın çehresini değiştirecek Urla Meydan Projesi'nin temelleri geçtiğimiz hafta atıldı. Gönen HT Etaş Ortak Girişimi adına açıklama yapan Gönen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nafiz Gönen, 2010 yılında tamamlanacak olan ve yüksek ticari potansiyel sunan projenin turizme de katkısının büyük olması beklendiğini söyledi. Gönen, "Bir meydan düzenlemesi olarak kapsamını daraltamayacağımız bu çalışmanın Urla'ya, dolayısıyla İzmir'e karşı bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Çağdaş alanlar yaratarak hem varolan turizm potansiyelini artırmak hem de ticaret hayatını hareketlendirmek ve yeni ufuklar açmak gibi önemli bir misyonu yüklendik" dedi.
Tarih: 12 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Asır
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Nisan 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.