Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mardin'de beton binalar yıkılıyor (7 Ağustos 2009)Mardin Valiliği ile Belediye Başkanlığınca yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 1. Cadde'de bulunan eski Bağ-Kur binasının yıkımına başlandı.
AKM, bir kez daha tartışıldı (7 Ağustos 2009)Cumhuriyet tarihinin en çok tartışılan yapısı olan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önceki gün bir kez daha tartışıldı.
İzmir neden kokuyor? (7 Ağustos 2009)Bildiğiniz gibi bundan iki ay önce herkes gözü (ve burnu) kapalı bir vaziyette harıl harıl İzmir güzellemeleri yaparken ben "kral çıplak" dedim. "İzmirli hanımlar ve beyler; şehrinizle ve kendinizle pek övünüyorsunuz ama şehriniz lağım kokuyor, bilmem farkında mısınız.." dedim.
Doğuş, Hırvatistan'dan sonra Muğla koylarına 2 otelle döndü (7 Ağustos 2009)Temmuz'da Hırvatistan'da marina yatırımı için ortaklık anlaşması imzalayan Doğuş Grubu, Port Göcek Marina ile Marmaris Select Maris Oteli'ni bünyesine katmak için Turkon Holding ile anlaştı.
'Bursa vagon üretim merkezi olacak' (10 Ağustos 2009)Olay TV`de Barış Keskin`in hazırlayıp, sunduğu Olay Pazar Programı'na konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistemin kentin geneline yayılabilmesi için vagon ve ray imalatlarının Bursa'da yapılması gerektiğini vurgulayarak, 'Bursa, bir yıl içinde kendi vagonunu imal edecek seviyeye gelecek' dedi.
Pazar yerlerine AB standardı getiren yasa tasarısı (7 Ağustos 2009)Hükümet, hal ve pazar yerlerine AB standartlarını getirmek için hazırladığı yasa tasarını Meclis'e sevk etti.
Tarihî silüet, gökdelenlerin gölgesinde (10 Ağustos 2009)İstanbul denilince pek çok insanın aklına Ayasofya, Sultanahmet ya da Süleymaniye camileri başta olmak üzere tarihî yarımadadaki eserler ve onların kente damgasını vurmuş silüetleri gelir.
Kağıthane’ye 100 Milyon Dolarlık Ofis Yatırımı (10 Ağustos 2009)Tekfen OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Ömer Egesel, İstanbul Kağıthane'deki bir çivi fabrikasının arsasına 100 milyon dolarlık yatırımla ofis binası inşa edeceklerini açıkladı.
Türkiye'nin ilk arkeoloji parkı Bursa'da kuruluyor (10 Ağustos 2009)Türkiye'nin ilk arkeoloji parkı, büyükşehir belediyesinin öncülüğünde Bursa'da kuruluyor.
Realistanbul, Seyrantepe için teklif verecek (10 Ağustos 2009)Türköz İnşaat ve Oliv Yapı ortaklığında Realistanbul konsorsiyumunun Seyrantepe spor kompleksi için teklif vereceği bildirildi.
Seyrantepe’ye Bir Talip Daha (10 Ağustos 2009)İstanbul Zeytinburnu’nda Realistanbul adlı konut sitesinin inşaatına devam eden Türköz İnşaat ve Oliv Yapı ortaklığı, Seyrantepe ihalesine teklif vermeye hazırlandıklarını açıkladı. Türköz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Türköz, ihaleye teklif vermeden önce Belçikalı ortağıyla finans görüşmelerinde bulunduğunu belirterek, “Tekstil konusunda birlikte çalıştığımız Belçika’daki ortağımızla gerekli istişareleri yaptık. Finans sorunumuz yok. Sadece ihale bedelinin düşündüğümüze yakın olması gerekiyor” dedi. Türköz, şartnameyi Belçikalı ortağının da görmek istediğini, bunun için önümüzdeki hafta Belçika’ya giderek son kez bir araya geleceklerini söyledi. Türköz-Oliv ortaklığından önce Siyah Kalem ile Aşçıoğlu İnşaat, ihaleye hazırlandıklarını açıklamışlardı.
Tarih: 10 Ağustos 2009 Kaynak: Milliyet
Ataköy'de karşı karşıya iki eylem! (9 Ağustos 2009)Bakırköy'de, "Sahiline ve Yeşiline Sahip Çık Platformu" üyesi bir grup, Ataköy sahil alanının Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından açık artırmayla satışa çıkarılacağı gerekçesiyle eylem yaptı. Aynı parkın başka bir yerinde toplanan diğer bir grup ise satışa destek vermek amacıyla eylem yaptı.
Çatalca-Silivri'ye köprü ve havaalanı dopingi (10 Ağustos 2009)Yapımı planlanan 3. Boğaz Köprüsü ile yeni havaalanı projeleri Çatalca Silivri hattındaki arazi ve emlak fiyatları üzerinde doping etkisi yarattı.
Bienallik camiler (10 Ağustos 2009)İstanbul'dan çıkın, istikamet Tekirdağ olsun. Mümkünse arabayı siz kullanmayın ve yol boyunca iki tarafa dizilmiş binalara bakın.
TOKİ Seyrantepe’de şartları yumuşattı (7 Ağustos 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı değerlendirmede, firmaları mali yönden rahatlatmak üzere, "firmanın teklif etti idare payı toplam gelirinin (İPTG) yüzde 5'inin sözleşmenin imzalanacağı güne kadar TOKİ hesabına yatırılması" şartını kaldırdıklarını belirtti.
Rami Kışlası satılıyor (7 Ağustos 2009)Şimdi sıra geldi Rami Kışlası'na... Gıda toptancıları, gıda satışını bıraktı, şimdi de Rami Kışlası'nı TOKİ'ye satıyor...
İstanbul Gösteri Merkezi’nin yıkımı tamamlandı (10 Ağustos 2009)Önemli gösteri ve konserlerin tertip edildiği İstanbul Gösteri Merkezi(Mydonose Showland) ruhsatsız ve kaçak konumda olması nedeniyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Tedbir Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı.
Yeni Akropolis Müzesi'nde Kuyruklar Bitmiyor (10 Ağustos 2009)Uzun süredir merakla beklenen yeni Akropolis Müzesi 9 yıl süren çalışmaların ardından açıldı. 130 milyon euroya mal olan, yılda 2.5 milyon kişinin ziyaret edeceği hesaplanan müzeye girişte 1 euro gibi sembolik bir ücret alınıyor.
Kağıthane’ye 100 milyon dolarlık yatırım (7 Ağustos 2009)Tekfen OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Ömer Egesel, Kağıthane Ofis Park projesinin tanıtımı amacıyla Santralistanbul'da düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kağıthane'yi kent merkezi ile Levent-Maslak iş merkezlerine yakınlığı nedeniyle tercih ettiklerini belirtti.
'AKM aslına uygun yapılsın' (10 Ağustos 2009)AKM ihalesini iptal ettiren Kültür-Sen'in başkanı Yavuz Demirkaya'ya göre mevcut proje 'AKM'yi ticari mekân olarak kullanmak fikri üzerinden' hazırlanmış.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.