Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hintlilerin Galataport'unda Türk şirketin şansı yüksek (11 Ağustos 2009)Türk-Hint İş Konseyi Başkan Vekili Alkış, Hindistan'ın 7 milyar lık en büyük liman projesini Türk şirketlerinin gerçekleştirmesi için prensipte anlaşıldığını açıkladı.
700 hektar kül oldu (10 Ağustos 2009)İzmir'in Seferihisar ile Doğanbey Körfezi arasındaki otluk alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Bölgede bulunan evler boşaltıldı.
Orman Alanları ve Altıncı Lobisi (11 Ağustos 2009)Umarız, doğal kaynak yönetimine ve çevresel değerlere saygılı yeni bir yasa ve yönetmelik yapılır da, korunması gereken değerlerimiz talandan, ormancılar da siyasi baskı ve tehditten kurtulur. Ama ben bu konuda pek umutlu değilim. Çünkü AKP grubunda, Anayasa Mahkemesi'nce iptal edilen 7. maddenin yeniden canlandırılması için yoğun bir çalışma yapıldığı ve önümüzdeki sonbaharda bu bağlamda sonuç alınacağına ilişkin ciddi duyumlar alıyorum.
Katar camisine kadın eli değecek (11 Ağustos 2009)Mimar Zeynep Fadıllıoğlu Karacaahmet Mezarlığı'nın girişine yaptığı Şakirin Camisi ile Katar ve S.Arabistan'ın dikkatini çekti... Katar Şeyhi'nin teklifi üzerine Doha'da iki caminin tasarımını üstlenen Fadıllıoğlu, camileri Kasım ayında teslim edecek.
'Akbaba gibi üşüşmek istemedik ama Seyrantepe ihalesine gireceğiz' (11 Ağustos 2009)Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, yeni Seyrantepe ihalesine gireceklerini açıkladı. Durbakayım "Eren Talu'nun yarım bıraktığı işe akbaba gibi üşüşmek istemedik ama yeni ihaleye gireceğiz" dedi.
WWF: Himalayalar tehlike altında (10 Ağustos 2009)Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı, son 10 yılda aralarında uçan kurbağa, dünyanın en küçük geyiği ve ilk kez görülen bir maymun gibi 350 kadar yeni türün keşfedildiği Himalayalar'ın doğusundaki Nepal, Çin, Hindistan, Butan ve Myanmar'ı kapsayan bölgede, doğal hayatın tehdit altında olduğunu bildirdi.
Bodrum'daki orman yangınları (10 Ağustos 2009)CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'na Bodrum yarımadasında farklı alanlarda çıkan orman yangınlarının arkasındaki gerçek nedenlerin araştırılıp araştırılmadığı konusunda bilgi istedi.
İzmir'in Osmanlı öncesi tarihi aydınlatıyor (10 Ağustos 2009)İzmir'in Osmanlı öncesi Türk egemenliği dönemini içeren tek eser olan Düsturname-i Enveri, yazılışından 544 yıl sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkçe'ye çevriliyor.
Herkes 1+1 ev satın alınca Teknik Yapı sadece 'küçük ev' yapmak için kolları sıvadı (11 Ağustos 2009)Teknik Yapı Kartal'daki üç projesinde 1+1 evler tükenince 700 kişinin talebini karşılamak için Uptwins Deluxe Residence için düğmeye bastı.
Türkan Saylan Parkı yarın açılacak (10 Ağustos 2009)Milas'ta yapılan Türkan Saylan Parkı'nın açılışı yarın saat 19.30'da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel'in de katılacağı bir törenle yapılacak.
Çankaya'daki parklara büfe yasağı (10 Ağustos 2009)Çankaya Belediye Meclisi, Çankaya ilçe sınırları içinde bulunan parklarda büfe çalıştırılmasını yasakladı. Belediye Meclisi'nin aldığı karar gereğince parklarda halen faaliyette olan büfeler kaldırılacak, bu arada inşaat halindeki büfeler de yıkılacak. Sözkonusu kararın, parkların doğal yapısını korumak amacıyla alındığı bildirildi.
Tarih: 10 Ağustos 2009 Kaynak: Cumhuriyet
Esnafın canına tak etti! (10 Ağustos 2009)Yurt genelinde 19 Temmuz'da başlayan kapalı alanlarda sigara içme yasağına tepkiler büyüyüyor. Yasağın işlerini olumsuz etkilediğini belirten esnaf yarın yasağın etkilerini görüşmek üzere bir araya gelecek.
Yine metrobüs yine olay (10 Ağustos 2009)Daha önce birçok kez tanık olduğumuz metrobüs kazaları ve bozulan aracı iten yurttaş görüntülerinin ardından bir başka metrobüs olayı ile karşı karşıyayız. Bu sefer de Söğütlüçeşme-Edirnekapı seferini yapan aracın motoru koruyan arka kapağı birden bire kırılarak yerinden koptu.
Seyrantepe'de şartlar yumuşuyor, 'açılır tavan' başka bahara kaldı (7 Ağustos 2009)TOKİ, Seyrantepe Projesi ihalesine katılımı artırmak için TOKİ payının yüzde 5'inin peşin ödenmesi şartını kaldırıyor. Stadın açılır-kapanır çatısı da teslimden bir yıl sonra yapılabilecek.
Doğuş, Port Göcek ve Select Maris Oteli alıyor (7 Ağustos 2009)Turizm sektöründeki büyümesini sürdüren Doğuş Grubu, Turkon Holding'e bağlı Port Göcek ve Marmaris'te bulunan Select Maris Otel'i alıyor. Böylece Doğuş'un Türkiye'de sahip olduğu marina sayısı üçe, otel ve tatil köylerinin sayısı sekize çıkıyor.
Metro inşaatında sözleşme feshedildi (7 Ağustos 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez arasındaki 3.3 kilometrelik metro hattını tamamlayamayan Bozoğlu Firması’yla sözleşmesini tek taraflı feshetti. İhalenin 4.2 milyon TL’lik teminatı nakde çevrilerek, firmaya fesih tebligatı yapıldı. Hattın tamamlanması için yeni ihale şartnamesi hazırlanacağı, ardından ihaleye çıkılacağı bildirildi.
Tarih: 7 Ağustos 2009 Kaynak: Milliyet
Kordon’un cumbalı evleri onarılıyor Kordon’un cumbalı evleri onarılıyor (7 Ağustos 2009)Sekiz bin yıllık zengin geçmişiyle dünya kenti olma hedefi güden İzmir’de, gözler hangi köşeye dönse bir başka güzellik görüyor. Her dönemde şehrin vitrini olma özelliğini koruyan, Körfez’e nazır Alsancak’ta da Türk ve Rum mimarisinin birbirinden seçkin örnekleri yer alıyor. Yıllara inat ayakta duran, ancak çok da yıpranan cumbalı evler de onlardan... Birinci derece koruma altındaki bu tarihi binalar için restorasyon izni çıktı. Sahipleri, çalışmalara başladı. Şimdi her biri, İzmir’in inci gerdanlığı Birinci Kordon’da, o eski ihtişamlı günlerine geri dönme yolunda tek tek onarılıyor.
Tarih: 7 Ağustos 2009 Kaynak: Milliyet
"Yaşasın Mimari" Başlıyor... (11 Ağustos 2009)İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin yürüttüğü ve Avrupa Birliği'nce desteklenen FOLIA "Fragments of Living in Architecture" projesi kapsamında "Yaşasın Mimari" adlı 13 bölümlük mimarlık belgeselinin "Mimarlık Hayattır" başlıklı ilk bölümü 15 Ağustos 2009, saat 10:30'da NTV'de gösterime giriyor.
Sulukule’yi kurtarma projesi UNESCO’yu sevindirdi (7 Ağustos 2009)UNESCO, Roman kültürünü mahalle sakinleriyle birlikte yeniden hayata geçirmek için hazırlanan projeyi olumlu karşıladı. Projeyle 400 ailenin yaşamını sürdürmesi amaçlanıyor.
AKM’ye Topkapı Sarayı muamelesi yapılır mı? (7 Ağustos 2009)13 aydır kapalı olan ve Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya gibi ‘birinci grup anıtsal yapı' kapsamına girdiği için koruma altına alınan AKM'nin tadilatı şimdi de bu özelliği nedeniyle çıkmazda.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.