Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Karaköy''e Yeni Yapılacak İskelenin Projesi Tamam (21 Ağustos 2009)Şiddetli lodosun etkisiyle dubaların su alması sonucu yaklaşık 9 ay önce alabora olan Karaköy İskelesi, yeniden yapılacak.
Galler Prensi St Paul Üzerindeki Mimarı Devirmeye Çalıştı (21 Ağustos 2009)Galler Prensi, St Paul Katedrali''nin yanındaki 500 milyon Pound''luk ofis ve alışveriş kompleksini yapan mimarı devirmek için lobi yapıyor.
Norveç Ağacı (21 Ağustos 2009)Knut Hamsun hem modern edebiyatın babası olarak adlandırılmış, hem de Nazi sempatizanlığı ile tepkileri üzerine çekmiştir. Doğumunun 150. yılında Jonathan Glancey, yazarın kendisi kadar kompleks ve tartışmalara yol açan yeni merkezini ziyaret etti.
Santrallar ''düşler vadisi''ni bitirecek (21 Ağustos 2009)UNESCO’nun koruma altına aldığı Artvin’in Borçka ilçesine bağlı ve saklı cennet olarak nitelendirilen Macahel Vadisi’nde yapılacak olan sekiz hidroelektrik santral yöre halkını tedirgin etti. Çevre örgütleri ve köylüler, santral inşaatının vadiyi bitereceğini belirtiyor
Seyrantepe ihalesinde yeni teklifler bugün alınacak (21 Ağustos 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Seyrantepe projesi için yeni teklifleri bugün alacak
3. köprünün rantı çoktan paylaşıldı (21 Ağustos 2009)3. köprünün yerinin netleşmesi İstanbul''un kuzey bölgelerinde hesapların yeniden yapılmasına neden oldu. Köprü spekülasyonu nedeniyle arazilerin hızla el değiştirdiği bölgelerde fiyatlar da hızla yükselmişti. Şimdi gözler köprü yoluyla birlikte yapılacak imar düzenlemesinde. Arnavutköy, Çatalca ve Silivri''nin kuzeyinde küçük araziler rağbet görmüyor. Çoktan el değiştiren büyük arazilerin ise yol geçmeden değerlerini katlayacağı iddia ediliyor.
Çevre bozulacak diye kalkınmayalım mı (21 Ağustos 2009)Ulaştırma Bakanı Yıldırım, İstanbul''a yapılması planlanan 3. köprüyle ilgili konuştu: Köprüyü kendim için yapmıyorum. İstanbullu istemezse bu işe girmeyiz. İnşaat 2010''da başlar, 5 milyar dolara mal olur. Ülke kalkınacaksa yolumuzu yapacağız
Kazılar İçin Ayrılan Ödenek 6 Kat Arttı (21 Ağustos 2009)Kültür ve Turizm Bakanlığınca arkeolojik alan çalışmaları ve kazılar için ayrılan ödenekler 6 kat arttı. Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, “2004’ten 2008’e kadarki dönemde arkeolojik alan çalışmaları ve kazılar için ayrılan ödeneklerde yüzde 600 artış oldu” denildi. 2009’da Ağustos ayına kadar ayrılan ödenek miktarı 19 milyon 8 bin TL olurken, söz konusu rakamın yıl sonuna kadar 25 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor.
Tarih: 21 Ağustos 2009 Kaynak: Türkiye
İstanbul''un üçüncü köprüsü (21 Ağustos 2009)Amerikan Başkanı Barack Obama bir gün helikoptere biner ve New York City''nin göbeği olan Manhattan adasının üzerinde başlar turlamaya. Amacı, New Jersey eyaletiyle bu minik ada arasındaki araç trafiğini biraz olsun rahatlatacak yeni bir köprü için yer bakmaktır.
İş Dünyasına Yeni Fuar Şoku (21 Ağustos 2009)Büyükşehir Belediyesi''nin Gaziemir''de kurmayı planladıkları yeni fuar alanını tek başlarına tamamlama kararı iş dünyasında şok etkisi yarattı.
''Biz Nerede Yaşayalım'' (21 Ağustos 2009)Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz''ın köyünde yapılan hidroelektrik santralını (HES) protesto eden köylüler, ‘HES istemiyoruz, Başbakan çok istiyorsa kendi köyünün deresinde yapsın'' diyerek HES inşaatını protesto ettiler.
3. köprü, gecekondu sakinlerini korkuttu (21 Ağustos 2009)Üçüncü köprü güzergâhına göre, Tarabya''da Şenevler olarak bilinen mahallede 150''nin üzerinde gecekondu yıkılma tehdidiyle karşı karşıya. Bu arada Tarabya Oteli''nin biraz ilerisinde bulunan Marmara Üniversitesi''nin arazisine de ayaklar yapılacak.
Duvarkondu turistlerin gözdesi (21 Ağustos 2009)Osman Kalın isimli gurbetçinin, 1983''te Berlin Duvarı''nın Batı tarafında inşa ettiği gecekondu ev ve bostanı, kentte düzenlenen turistik turların gözdelerinden biri haline geldi.
Aslan: "Korkarım, İzmir Bir Çadırkent Olacak" (21 Ağustos 2009)Ege-Koop Başkanı, belediyenin 10 yıldır dar gelirliler için toplu konut üretmediğini söyledi. Egekent ve Evka projeleri olmasaydı bugün İzmirlilerin çok zor kiralık daire bulacaklarını ifade eden Aslan, "Bütün belediyeler, hiç zaman kaybetmeden kendi bölgelerindeki hazine arazilerini ve toplu konut alanlarını yeni bir planlamayla kooperatifiçilik mantığıyla dar gelirli vatandaşlar için konut üretimine açmalıdır. İzmir''in yüzde 38''i kirada, yüzde 55''i de kaçak yapılarda oturuyor. Dar gelirliye uygun imkanlarla konut sağlanmazsa, korkarım İzmir çadırkent olacak" dedi.
İZSU''dan 1 Taşla 2 Kuş (21 Ağustos 2009)1.9 milyon TL''lik yatırımla Piçi Deresi''nin ıslahına başlayan Büyükşehir Belediyesi, hem Pınarbaşı Yarış Pisti''ni hem de Bornova 5. Sanayi Sitesi''ni kışın taşkın, yazın da sinek probleminden kurtarmış olacak.
Nükleer İhalesi Eylül''de Sonuçlanacak (21 Ağustos 2009)Türkiye''nin ilk nükleer santrali için Ruslarla görüşmeler sürüyor.Kamuoyunduki tepkileri gözardı eden hükümet nükleer santralin yapımı için açılan ihalede, tek katılımcı olan Rus-Türk konsorsiyumu ile görüşmeler devam ederken, sürecin Eylül ayının ilk haftasında sonuçlandırılması amaçlanıyor.
"3. Köprü Olumsuz Etkiler Yaratır" (21 Ağustos 2009)Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, İstanbul Boğazı''nda, ''''Tarabya ile Beykoz arasında yapılmasının planlandığı belirtilen 3. köprünün ekolojik, ekonomik ve sosyal açılardan hem İstanbul hem de Türkiye genelinde olumsuz etkiler doğuracağını'''' söyledi.
Şehir Plancıları Odası: 3. köprünün trafiğe etkisi % 1,5 olur (21 Ağustos 2009)İstanbul Boğazı''nda Tarabya-Beykoz arasında yapılacak 3. köprü projesi, rant ve çevre endişelerini de beraberinde getirdi.
İnşaatta herkes itirafçı oldu! (21 Ağustos 2009)Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu''nun dün Referans gazetesine yaptığı açıklamaların ardından sektörün diğer aktörleri de şapkalarını önlerine koydu.
Mevlana Müzesi''ndeki tadilat Şeb-i Arus''a yetişecek (21 Ağustos 2009)Türkiye''nin en çok ziyaret edilen mekânlarından olan Mevlana Müzesi''nde tadilat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Müze Müdürü Benli, "Ödenek sorunumuz yok. Yapılan tadilatı Aralık ayındaki Vuslat Törenlerine yetiştirmeyi planlıyoruz. Daha erken de bitebilir" dedi.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.