Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
I. Abdülhamit Türbesi açıldı (21 Ağustos 2009)I.Abdülhamit''in türbesi, yapılan restorasyonun ardından dün yapılan törenle yeniden ziyarete açıldı. İstanbul Valisi Muammer Güler, "Hangi medeniyete ait olursa olsun bu eserleri korumak bizim görevimiz," dedi Güler. İstanbul''un kültür mirası için 200 trilyona yakın kaynak ve bu kaynağın dışında 150 trilyonluk fon oluşturulduğunu söyledi. Türbenin 1776-1777 yıllarında yaptırıldığı belirtiliyor.
Tarih: 21 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah
Seyrantepe''de kararlar son dakikaya kaldı (21 Ağustos 2009)Bugün yapılacak Seyrantepe ihalesi için firmalar kararlarını son dakikaya bıraktı. Sadece Aşçıoğlu İnşaat net olarak ihaleye katılacağını açıkladı.
Kız ve erkek öğrenciler için yurt yapılıyor (21 Ağustos 2009)Muş''un Bulanık İlçesi''nde nüfusun yüzde 65''nin kırsal kesimde yaşaması nedeniyle, ilköğretimden sonra ortaöğretime gidemeyen çocuklar için Muş Milli Eğitim Müdürlüğü 300''er kişilik kız ve erkek yurdu yaptırıyor.
Mobilyada beyazın ferahlığı (21 Ağustos 2009)Çanakkale''nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya, yeni bir ürün tasarımı gerçekleştirdi. Doğtaş Pazarlama Müdürü Nevzat Yıldız, 37 yıldır mobilya sektöründe bulunan Doğtaş Mobilya''nın ''Ben yenilendim'' konseptiyle tasarım ve kalitede farklılaşıp yoluna devam ettiğini söyledi.''Exclusive'' serisiyle tasarım ödülü alan Doğtaş''ın yine özel seri kapsamında, yeni ürünleri müşterilerin beğenisine sunduğuna işaret eden Yıldız, söz konusu ürünün ''beyazla tanımlanan bir yaşam için Carmen'' olduğunu ifade etti. Yıldız, yeni ürünleri hakkında şu bilgileri verdi: Orijinal beyaz lake ile evleri rüyaya çevirecek Carmen, Doğtaş özel serinin en yeni modeli olarak show roomlarda dikkatleri üzerinde topluyor.
Tarih: 21 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Tarabya ve Beykoz''u Mahveder, Güzergâhın Değeri 10''a Katlanır (21 Ağustos 2009)Gayrimenkul danışmanları 3''üncü Köprü''nün ayaklarının yerleştirileceği Tarabya ve Beykoz''un emlak ve yaşam anlamında fazlasıyla olumsuz etkileneceğini, diğer güzergahların ise emlak cenneti haline gelip fiyatlarını en az 10''a katlayacağını öne sürdü.
3. Köprü''nün gizlisi saklısı yok (21 Ağustos 2009)Üçüncü köprünün güzergahı için İstanbul, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediye meclislerine müracaat edildiğini belirten Yıldırım, "Belediye meclislerinin iradesine saygı gösterdiğimiz için onlar karar almadan açıklamadık. Yoksa güzergahın gizlisi saklısı yok"dedi.
3. köprü ilçelere değer kazandıracak (21 Ağustos 2009)Yıllardır merak edilen ve son haftalarda alevlenen 3. Köprünün güzergâhı ile ilgili tartışmalar devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Kadir Topbaş''ın 3. köprünün ayaklarının Tarabya-Beykoz arasında olacağını açıklaması üzerine bu sefer de güzergâhtaki nokta bölgeler tartışılmaya başlandı.
Metrobüs şoförleri ''ters şerit''e karşı eğitim istiyor (21 Ağustos 2009)Karayolları trafiğinin tersi istikamette seyreden metrobüs şoförleri mesai bitiminde normal trafiğe çıktıklarında büyük sıkıntı yaşıyor. Türkiye Fahri Müfettişler Derneği Başkanı Sami Güleçyüz, metrobüs şoförlerine simülasyon eğitimi verilmesi gerektiğini ifade etti.
Depremi yeniden yaşamak isteyenler müzeye koşuyor (21 Ağustos 2009)Türkiye''de sadece Sakarya Deprem ve Kültür Müzesi''nde bulunan, 7,4 büyüklüğünde sun''i deprem meydana getiren platform büyük ilgi görüyor. Özellikle depremden sonra doğan çocukların eğitimine büyük katkı sağlayan müze, yurtdışından bile ziyaretçi çekiyor. Müzeyi 4 yılda 300 bin kişi ziyaret etti.
100 lira taksitli konut için ilk kazma İstanbul''da vuruluyor (21 Ağustos 2009)Başbakan Tayyip Erdoğan''ın yoksullara müjdesini verdiği ayda 100 lira ödeyerek ev sahibi olma projesi hayata geçiriliyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilk olarak İstanbul Kayabaşı''nda yoksul grubuna yönelik 504 adet konut yapımına başlıyor.
Singapurlular''ın Özgün Kamusal Alanları: Void Deck''ler (21 Ağustos 2009)Bir şehrin mimari yapısını ya da kentsel yaşam alanlarını, o şehrin içerisindeki yaşayan insanlar, gelenekleri ve kültürleriyle şekillendirir. Singapu halkı Avrupa''daki örneklerinden farklı olarak karışık bir kültürden meydana geliyor. Singapur halkı Çin, Malezya ve Endonezya dan gelen farklı kültürlere sahip insanların bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu da karışım bir tarih, kültür ve geleneğe sahip olmalarının en büyük sebebi.
Peyzaj Mimarları Odası Tarafından Düzenlenen ve Mardin Valiliği Tarafından Desteklenen Yaz Kampı Mardin''de Yapıldı (20 Ağustos 2009)2007 yılının yaz aylarında, Kayseri‘nin Ağırnas kasabasında ilki, 2008 yılında Erzurum‘da ikincisi düzenlenen PMOGenç Yaz Kamplarının üçüncüsü, farklı medeniyet ve kültürlere ev sahipliği yapmış Müzekent Mardin‘de tamamlandı.
İTO''nun esnaf hastanesi TOBB''a tıp fakültesi olacak (20 Ağustos 2009)İTO''ya bağlı Esnaf Hastanesi''nin TOBB''a devredilmesi planlanıyor. Bugün 5 milyon TL borcu bulunan hastanenin TOBB tarafından devralınarak tıp fakültesi olarak kullanılması gündemde.
Yüzerkonduya elverişlilik belgesi (20 Ağustos 2009)Armatör Kahraman Sadıkoğlu''un eleştirilere neden olan "My Fantasia" adlı yüzerkonduya denize elverişlilik belgesi verildi.
Fethiye''deki Yangın Söndürüldü (20 Ağustos 2009)Muğla''nın Fethiye ilçesinin Kemer beldesinde çıkan orman yangınının söndürüldüğü bildirildi.
Toki''nin Ataköy Planı Düştü mü? (20 Ağustos 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) nin Ataköy sahilindeki arazilerin kiralama ve satışı ihalesi İstanbul 5. İdare Mahkeme İdaresinin kararıyla iptal edildi.
Büyükşehir Fuar''da tek başına (20 Ağustos 2009)Aziz Kocaoğlu, projede önemli oranda hissesi olması plananlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği dahil hiçbir kuruluş ve kişilerle ortaklık bağları kalmadığını belirtti.
‘Bu güzergâh doğayı bitirir'' (20 Ağustos 2009)Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, 3. köprünün güzergâhının kesinleşmediğini, çevre ve ormana zararı minimum düzeye indirecek imkânlar bulunduğunu söylese de uzmanlara göre, bu güzergâh, 3. köprünün bağlantı yollarıyla çevreyi tahrip edecek ve imarlaşmayı hızlandıracak. Ayrıca ormanlar da strese girecek.
Sultanahmet''te şenlik tartışması (20 Ağustos 2009)Seneye Avrupa Kültür Başkenti olmaya hazırlanan İstanbul''da Sultanahmet polemiği yaşanıyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, tarihi dokunun korunması amacıyla Sultanahmet''teki "Ramazan şenlikleri"nin Beyazıt''a alınmasını önerdi.
Valiye isyan: Utan sana ev mi yok! (20 Ağustos 2009)Deprem konutlarına taşınmaya çalışan bürokatlara depremzedeler böyle tepki gösterdi. İzmit''in Arızlı Mevkii''nde Irak''ın idam edilen devrik lideri Saddam Hüseyin''in Marmara Depremi ardından yaptığı 10 milyon dolarlık hibe ile depremzedeler için inşa ettirilen 230 konuttun bulunduğu bölgede sabaha karşı yine olaylar çıktı.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.