Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Büyükşehir''den iki dev AB projesi (20 Ağustos 2009)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, iki büyük Avrupa Birliği Projesi daha hayata geçirilmeye hazırlanıyor. Projelerin "Engellilere Eşit İş Fırsatları İçin Ağ Oluşturma" ve Kocaeli''nde Dilovası, Gebze Endüstri Kaynaklı Gürültü" olduğu bildirildi.
Ali Ağaoğlu''ndan ürperten itiraflar (20 Ağustos 2009)Türk inşaat sektörünün önde gelen gruplarından Ağaoğlu''nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 17 Ağustos depreminin 10. yıldönümü ertesinde İstanbul konut yapısına ilişkin şok açıklamalar yaptı.
Yargı, Siyasal İktidara Kalkınma Ajansları Konusunda “Dur” Dedi (20 Ağustos 2009)TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB tarafından açılan dava sonucu Kalkınma Ajanslarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 17 maddesinin iptal edilmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.
Şelale Park Eskişehir'' de hizmete açıldı (20 Ağustos 2009)Odunpazarı Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Şelale Park adeta ziyaretçi akınına uğruyor.
Kabak''tan, AK Parti Hatıra Orman Projesi (20 Ağustos 2009)AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak ve İzmir Milletvekilleri Seferihisar''da Doğanbeyli körfezinde çıkan yangında tahrip olan alanlarda incelemelerde bulundu. Başkan Kabak, "AK Parti teşkilatı adına hatıra ormanları oluşturmak için girişimlerde bulunacağız" dedi.
İsabey köşkü gün ışığına çıkıyor (20 Ağustos 2009)Selçuk Kalesi içinde yürütülen kazı çalışmalarında, Aydınoğulları Beyi İsabey''in ikamet ettiği Köşkün bulgularına rastlandı. Kazı Başkanı Büyükkolancı, ''Selçuk''un başına taç gibi konulmuş olan Ayasuluk Kalesi, içindeki yapılarla birlikte 3 yıl sonra ziyaretçilere kapısını açacak'' diye konuştu.
İkinci marinası Didim''de, hedef Akdeniz''e açılmak (20 Ağustos 2009)D-Marin''in, Turgutreis''ten sonraki ikinci marinasını Didim''de Başbakan Erdoğan açtı.
Güzergahı Başbakan''la belirledik (20 Ağustos 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin''in açıkladığı Tarabya-Beykoz arasındaki 3. köprü güzergahını doğruladı.
O müthiş an (20 Ağustos 2009)Tam 10 yıl geçmiş.Aynen böyle oturuyordum.Kanepenin üzerine kalemlerimi, kâğıtlarımı, notlarımı yaymışım; yazımı yazmaya çalışıyorum. Öğrencilik zamanımda da yazı çalışmalarımın pozisyonu buydu. Yere bir yastık koyup üzerine oturur, dirseğimi divana (kanepeye) dayayarak yazardım ödevlerimi.
Hotpoint-Ariston ve Mudo Concept''ten Dev İşbirliği (20 Ağustos 2009)Hotpoint-Ariston ve Mudo Concept, beyaz eşyayı ev dekorasyonunun bir parçası haline getirdi. "Evlerde Yeni Yaşam Alanları Yaratma" konsepti ile biraraya gelen iki markanın işbirliği kapsamında Hotpoint-Ariston''un yeni serisi "Blackline" ürünleri Türkiye genelinde 12 ilde yer alan 26 Mudo Concept mağazasında tüketicilerin ilgi ve beğenisine sunuldu.
Kapalı türbeler açılıyor (20 Ağustos 2009)İstanbul''da güvenlik personeli yetersizliği sebebiyle kapalı olan 11 türbe bugünden itibaren halkın ziyaretine açılıyor. Bu türbeler arasında I. Abdülhamid, II. Mahmud, Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların da türbeleri bulunuyor.
Türkiye, sigara yasağına uydu bir aylık başarı oranı yüzde 99 (20 Ağustos 2009)Türkiye, bir aylık sigara yasağı karnesinden ''pekiyi'' aldı. Yasağının başladığı 19 Temmuz''dan bu yana yapılan çalışmaların karnesi çıkarıldı. 19 Temmuz ile 18 Ağustos 2009 arasında Sağlık Bakanlığı koordineli toplam 51 bin 866 denetim yapıldı.
En Büyük Ödül Onduline Avrasya''ya (19 Ağustos 2009)Onduline Grup Başkanı Mr. Jean Noel Fourel liderliğinde ve Onduline Grup''un varlık gösterdiği 30 ülkeden üst düzey yöneticilerinin ve Genel Müdürlerinin katılımıyla İstanbul''da düzenlenen toplantıda en büyük ödül Türkiye''nin oldu.
Tekfen, Kazakistan''da ek iş aldı (19 Ağustos 2009)Tekfen Holding''in bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat, Kazakistan''da 125 milyon dolarlık ek iş aldı.
Yaratıcılık Para Yüzünden Hafifletildiğinde (19 Ağustos 2009)Üç yıl önce Parrish Sanat Müzesi, New York'' ta bulunan Southampton''a bağlı Water Mill çayırlarına yeni bir yapı inşa edeceğini ilan ettiğinde heyecanlanmamak çok zordu. Sorun yapının mimarisi ile ilgili değildi. İsviçreli mimarlık ofisi Herzog & de Meuron''ın yaptığı köysel pavyon kümelerinden oluşan tasarım, pastoral ortama mükemmel bir uyum sağlıyordu. İç içe geçen galeriler izleyici, sanatçı ve sanat yapım süreçleri arasındaki bağı güçlendiriyordu.
İMP Türkiye’nin Planlanmasına Talip… (19 Ağustos 2009)Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyeleri''ne İMP''yi tanıtan Başkan Topbaş, "Ülke menfaati her şeyin üzerinde. İMP''yi Türkiye''nin planlanması için bakanlığın emrinde çalıştırabiliriz. Ulusal plana buradan geçiş sağlanabilir" dedi.
''Bina, hastaneye verilsin" (19 Ağustos 2009)Projeyi hatalı bulan Yılmaz tesisin Sağlık Bakanlığı''na devriyle ilgili teklifini ilgili makamlara bildirdi.
20 Yıldır Kazılan Şehir: Patara (19 Ağustos 2009)Kazıların daha 100 yıl devam edebileceği ifade edildi. Patara Kazı Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Likya Birliği''nin başkenti Patara''da kazı çalışmalarının 20. yılını doldurduğunu ve çalışmaların yüz yıl daha sürebileceğini söyledi.
Gerçekten "Cennet" Olacak (19 Ağustos 2009)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dünyanın en önemli kuş barınaklarından biri olan Kuş Cenneti''nde yeni gezinti yolları ile flamingo adası planladıklarını, ziyaretçilerin akülü arabalarla dolaşabileceği yeni düzenlemeler için çalıştıklarını açıkladı.
Eyüboğlu için son görev... (19 Ağustos 2009)Kalp yetmezliği nedeniyle 90 yaşında yaşamını yitiren Türkiye''nin ilk kadın mimarlarından Mualla Eyüboğlu''nun cenazesi dün törenle toprağa verildi.
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.