Haberler

Haberler

Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Frank Lloyd Wright: İçeriden Dışarıya (From Within Outward) Sergisi (19 Ağustos 2009)Frank Lloyd Wright''ın dünyaca ünlü Guggenheim Müzesi''nin inşasının 50. yılı vesilesiyle "Frank Lloyd Wright: İçeriden Dışarıya" adlı sergi 15 Mayıs ile 23 Ağustos 2009 tarihleri arasında New York''ta, daha sonra Bilboa''da devam edecek. Guggenheim Müzesi ve Frank Lloyd Wright Vakfı''nın işbirliği ile hazırlanan sergide ünlü mimarın aralarında belediye ve hükümet binaları, sanat merkezleri ve de uygulanmamış tasarımlarının da yer aldığı 64 farklı projesi sergileniyor.
Konutta üst gelir sıkıştı orta direğe inmek lazım (17 Ağustos 2009)Önay Grup Yönetim Kurulu üyesi Yunus Akdaş, konut sektörünün en durgun sezonlarından birini yaşadığını belirterek, "Üst gelir grubu projeleri sıkıştı. Orta ve alt gelir grubuna hitap eden projelerin yapılması lazım" dedi.
Dedeman, Makissos''un işletmesine talip oldu (17 Ağustos 2009)Otel devi Dedeman, Arteks İnşaat tarafından Kırşehir''de yapımına başlanan ve büyük kısmı tamamlanan 22 katlı termal otelin işletmesine talip oldu.
Konut sektörü önünü göremiyor (17 Ağustos 2009)Bilindiği gibi, vasıfsız işçilere istihdam yaratması, ithal girdisinin az olması ve 200''den fazla iş koluyla doğrudan ya da dolaylı ilişkide bulunması, ekonomik sektörlerin yüzde 30''uyla da iç içe olması nedeniyle inşaat sektöründeki olumlu veya olumsuz gelişmeler ekonominin genelini etkileyecek sonuçlar doğuruyor.
''Habersiz çivi bile çakmayın!'' (17 Ağustos 2009)Koruma Kurulu, TOKİ''nin satmaya hazırlandığı Ataköy sahilindeki tarihi yapıları birinci sınıf eser olarak tescil etti. Kurul, ‘Bu arazilerde kurul görüşü alınmadan hiçbir işlem yapılamaz'' diye tapuya şerh koydurdu.
Yeni Foça''ya arıtma tesisi (17 Ağustos 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yeni Foça''ya atıksu arıtma tesisi kuruyor. Yeni Foça ve çevresinin 35 yıl sonraki nüfusu dikkate alınarak hayata geçirilecek tesis, 80 bin kişinin evsel atığını arıtacak.
Tangshan: Depremden Ekolojik Şehre (17 Ağustos 2009)Kuzey Hebei eyaletindeki, Tangshan şehri, uzun yıllar içler acısı tarihe sahipken, bugün sürdürülebilir gelişimi sağlayan modern bir metropoliten alan haline geldi. 1976''da yaklaşık 270.000 insanın hayatını kaybettiği yıkıcı deprem ile kentin sanayi gelişim merkezi ortadan kalktı. Sayısız üretim ve girişim, şimdi "yeşil" yemek olarak ifade ediliyor.
Kuşadası''na Avrupa''nın en büyük kongre vadisi (17 Ağustos 2009)Aydın''a gezi ve incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kuşadası''ndaki Avrupa''nın en büyük Kongre Vadisi''nde incelemelerde bulundu. Günay, tesisler tamamlandığında turizme büyük katkı sağlayacağını söyledi.
İstanbul planı tartışması alevlendi (17 Ağustos 2009)Kentin geleceğini belirleyen 1/100.000 Ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı eleştirilerin hedefi oluyor.
Hani Cihangir gibi olacaktı (17 Ağustos 2009)1997 yılında yenilenmesi gündeme gelen 2004 yılında Fatih Belediyesi tarafından AB ve UNESCO''nun desteğiyle restorasyon çalışmaları yapılan tarihi Balat ve Fener semtlerinde emlak fiyatları beklenenin aksine oldukça düşük seyrediyor. Bölgede yalnızca bina bazlı bir yenileme yapıldığı için emlak fiyatlarının yükselmediğini savunan semt emlakçıları tarihi binaların İstanbul''un banliyö semtleriyle aynı fiyattan kiraya verildiğini söylüyor.
Otelin de organiği çıktı (17 Ağustos 2009)İlk başta duyanlar şaşırıyor ama gerçek. İstanbul sınırları içerisinde hizmet veren Five Boutique Hotel''de misafirlere sunulan havlulardan çarşaflara meyve sularından şalgama kadar her şey organik.
Kepez Belediyesi iki park daha yaptırıyor (17 Ağustos 2009)Kepez Belediyesi, Varsak Karşıyaka ve Teoamanpaşa Mahalleleri''nde park çalışması başlattı. Karşıyaka Mahallesi''ndeki parkta meydan, havuz ve yürüyüş yolu ve basketbol sahası yer alacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, program dahilinde, ihtiyaca göre, eşit hizmet anlayışıyla mahallelerin alt ve üst yapı sıkıntılarını çözmeyi sürdürüyor. Tütüncü, asfalt çalışmasıyla çamur ve toz çilesinden kurtardığı mahalleleri, yeni parklarla da güzelleştiriyor. Kepez Belediyesi, asfalt çalışmasıyla çamur ve toz derdinden kurtardığı Varsak Karşıyaka Mahallesi''ne 2''inci parkını da kazandırıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fatih Terim Caddesi''nde, 3 dönümlük parkın inşasına başladı. Fıskiyeli havuzun, meydanın yer alacağı parkta, basketbol sahası, yürüyüş yolları, fitness aletleri, çocuk oyun seti ve oturma alanları da bulunacak. Meydanı ve spor temasıyla mahalleyi güzelleştirecek olan park, mahalle sakinlerinin hem spor hem de sosyal yaşam alanı ihtiyacını karşılayacak. Karşıyaka Mahallesi Gürdal Sitesi''nin yanındaki 1,5 dönüm alandan oluşan parkın yapımını da büyük oranda tamamlandı. Kepez Belediyesi, 2''inci park çalışmasını da Teomanpaşa Mahallesi''nde gerçekleştiriyor. 1 dönümlük alanda yapımına başlanan parkta, çocuk oyun grubu, oturma alanları ve fitness aletleri yer alacak.
Tarih: 17 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Kayıp kente ilk kazma vuruldu (17 Ağustos 2009)İstanbul''un tarihinde yeni bir sayfa açması ve Avrupa''nın geçmişine de ışık tutması beklenen kayıp kent Bathonea''nın meydana çıkarılması için kazı çalışmalarına başlandı.
Tüketiciyi ucuzlukla mutlu edecek olan 212 AVM açıldı (17 Ağustos 2009)212 İstanbul Power Outlet''in açılışında konuşan Nuri Akın, "200 liralık gömlek burada 40 liraya satılacak, vatandaş mutlu olacak" dedi.
Atatürk''ün baba evi onarılıyor (17 Ağustos 2009)Makedonya''nın Merkez Jupa Belediyesi''ne bağlı Kocacık köyündeki Atatürk''ün baba evini onarım projesi hayata geçiriliyor. Onarım için düzenlenen temel atma törenine Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski ve Kültür Bakanı Elizabeta Kançeska-Milevska ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül ve beraberindeki heyet üyelerinin yanısıra Türkiye''nin Üsküp Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Ramazan Çokçelik ve İkinci Katip Sulin Aykut ile çok sayıda aydın katıldı.
Tarih: 17 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Türkiye''nin yeni Efes''i (17 Ağustos 2009)Çanakkale''deki Parion Antik Kenti''nde tarihe ışık tutacak eserler ortaya çıkarıldı. Dünyadaki ilk kalorifer sisteminin kullanıldığı antik kentteki kazıyı yürüten Prof. Dr. Cevat Başaran, "Parion, yeni bir Efes ve Zeugma gibi ses getirecek" dedi.
Sankopark''ı gördünüz mü? (17 Ağustos 2009)AVM''ler pazar yerinin, piyasa ortamının dönüşümünün simgesidirler. AVM''ler yaşam biçimimizdeki değişimi göstermektedirler.
Tarihi yarımada kazılıyor (17 Ağustos 2009)İstanbul Avcılar Firuzköy''de Küçükçekmece Gölü kıyısında izlerine rastlanan MS 4. Yüzyıla tarihlendiği düşünülen antik kent Bathonea''da kazı çalışmaları başladı.
Kuşlar için doğal gölet yapacaklar (17 Ağustos 2009)98 kuş türü, Tuz Gölü''nü terkedince, doğal gölet yapımı için çalışma başlatıldı.
Hak Sahibi Vatandaşlara Biriken Kiralarının Defaten Ödenmesi Kararlaştırıldı (17 Ağustos 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: “Çankaya Belediyesi, Dikmen Vadisi 4 ve 5. etap projelerini hem yeterli yeşil alan ayrılmadığı İçin hem de yeşil alana gerek yok diyerek iptal ettirdi”
Toplam 198 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.