Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İspanya''nın onur konuğu Türkiye (2 Eylül 2009)İspanya''nın doğusundaki Barcelona kentinin en ünlü kültür-sanat festivali "La Merce"nin bu yılki konuğu İstanbul olacak.
Yasak işe yaradı sigara tüketimi yüzde 15 düştü (2 Eylül 2009)Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu''nun verilerine göre, 19 Temmuz''da başlayan lokanta, kahvehane, kafeterya ve birahane gibi kapalı alanlarda sigara yasağı uygulaması Temmuz''da, hem bir önceki yıla, hem de bir önceki aya göre ciddi şekilde azaldı.
E-5''teki asfalt, formula asfaltından iyi (2 Eylül 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, E-5 Karayolu''nun Zincirlikuyu ile Avcılar arasında kalan bölümünde yapılan asfalt çalışmasını denetledi.
"Türkiye Betona Mahkum Edildi" (2 Eylül 2009)Gelişmiş ülkelerde konutların büyük bölümünün ahşaptan yapıldığı, ancak Türkiye''de bu oranın yüzde 5''i geçmediği belirtildi.
Arıların yok olma nedeni istasyonlar! (2 Eylül 2009)Hindistan''da yapılan bir araştırmada cep telefonu baz istasyonlarının arı nüfusunun düşmesine neden olduğu ortaya çıktı. Dr. Sainuddin Pattazhy tarafından yönetilen araştırmada, elektromanyetik dalgaların işçi arıların yön bulma duygularını zayıflattığını ortaya çıkardı. Bunun sonucunda polen toplamak için yuvalarından ayrılan işçi arılar tekrar yuvaya dönemiyorlar. Araştırmada bir arı yuvasının yanına bir baz istasyon kurulduğunda yuvanın 10 gün içinde yok olduğu ortaya çıktı.
Tarih: 2 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Ermenistan''la ortak anıt yapalım (2 Eylül 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin geliştirilmesini öngören sürecin turizm alanında olumlu gelişmelere yol açacağını söyledi. Ermenistan''a karşılıklı acıları tarihe gömme çağrısı yapan Günay, Türkiye ile Ermenistan''ın ortak anıtlar yapmasını önerdi.
Geri dönüşümlü ürün kazandırıyor (2 Eylül 2009)EPRO ''Geri Dönüştürülmüş Plastik İçeren En İyi Ürün Yarışması'' düzenliyor. Başvuruların 15 Eylül''de sona ereceği yarışmaya Türkiye''de PAGEV aracılık ediyor.
Dünya Su Haftası''ndan Kopenhag''a Mesaj (2 Eylül 2009)Bugün dünyada 2,3 milyar insan temiz su kaynaklarına ulaşamıyor ve bu gidişle yirmi yıl sonra dünya nüfusunun yarısının aynı durumda olacağı öngörülüyor.
Osman Gazi''ye yeni imaj (2 Eylül 2009)Gerçeği yansıtmadığı için eski heykel yerinden sökülmüştü. Bursa''nın merkez Osmangazi İlçe Belediyesi, gerçeği yansıtmadığı için yerinden kaldırılan Osman Gazi''nin yeni heykeli, görüşü alınan Prof. Dr. Halil İnalcık''ın da katılacağı törenle Ekim ayında yerine konulacak.
Reklam Panosundan Saksı (2 Eylül 2009)Toronto''da yaşayan iki çevreci şehirlerini yeşillendirmek için değişik bir yöntem geliştirdi
Madımak Oteli müze değil "anı evi" olacak (2 Eylül 2009)Günay, Madımak Oteli''ni müzeye değil "anı evi"ne dönüştürmeyi planladıklarını açıkladı. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, 37 kişinin yakılarak katledildiği Sivas''taki Madımak Oteli''ni müzeye değil "anı evi"ne dönüştürmeyi planladıklarını açıkladı. Günay, "Yapılacak bir ''anı evi''nde sadece orada ölenlerin değil, Başbağlar''da ölenlerin de, Bingöl''deki şehit çocuklarımızın da hepsinin acısını yüreğimize gömeceğimiz, anılarını bir deftere kaydedeceğimiz, onların resimlerini duvarda göreceğimiz bir düzenleme yapmaya kararlıyız" dedi.
Tarih: 2 Eylül 2009 Kaynak: Zaman
Gayrimenkul uzmanlarından tavsiyeler: "Kentsel Dönüşüm Projeleri" hangi istikamette? (1 Eylül 2009)Dev bir inşaat şantiyesine dönüşen İstanbul''da "Kentsel Dönüşüm Projeleri" hangi istikamette? Gayrimenkul uzmanlarına konuya ilişkin en çok merak edilen soruları sorduk.
Çin televizyon binası pornografik mi? (1 Eylül 2009)Kolhaas imzalı binanın, diz çökmüş bir kadına benzediği, Çin’de ciddi ciddi tartışılıyor.
Bir Tasarım Unsuru Olarak İnşaat İskelesi (1 Eylül 2009)Le Corbusier yolları, eşeklerin yolu ve insanların yolu diye ikiye ayırır. Birinci grupta eğri-büğrü, ikinci grupta ise düz yollar yer alır. Le Corbusier''ye göre, "İnsan düz yürür çünkü bir amacı vardır: nereye gittiğini bilir, bir yere gitmeye karar vermiştir ve oraya dümdüz gider. Eşek, kocaman taşlardan korunmak, eğimden kaçmak, gölgeyi aramak için zigzaglar çizer. Eşek hiçbir şey düşünmez." Eşek, bütün kentlerin ve ne yazık ki Paris''in de yollarını çizmiştir.
Hotpoint-Ariston Evlerde Yeni Yaşam Alanları Yaratıyor (1 Eylül 2009)Ünlü tasarımcı Makio Hasuike''nin Hotpoint-Ariston için tasarladığı "Blackline"serisi, Türkiye''deki yeni jenarasyon ürünler arasında yerini aldı. 4 kapılı Quadrio buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinden oluşan yeni siyah seri Hotpoint-Ariston Blackline, beyaz eşya anlayışını mutfak ve banyoların dışına da taşıyor.
Tarih: 1 Eylül 2009
Cimbom yeni sezonunda Aslantepe''de oynayamaz (1 Eylül 2009)Ünlü mimar Eren Talu, Seyrantepe projesiyle ilgili ilk kez konuştu.
BM: "Kutuplarda 30 yıl sonra buz kalmayacak" (1 Eylül 2009)Kuzey kutbu bölgesinde Norveç''in denetimindeki adaları ziyaret eden Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, şimdiki iklim politikalarının sürdürülmesinde ısrarlı olunursa 30 yıl içinde kutuplarda hiç buz kalmayacağını söyledi.
"Karadeniz isyandadır" dediler yol kestiler (1 Eylül 2009)Rize''de iki hidroelektrik santralının inşası Yargı kararıyla durduruldu. Ancak valilik inşaatın devamı için bu karara rağmen özel izin verince halk öfkelendi.
Dar gelirliler nasıl ev sahibi olacak? (1 Eylül 2009)Konut kredi faizleri düştü, pek çok sektörün "anası" inşaat sektöründe hareketlilik başladı. "Kriz" etkisini kimileri için acı gösterdi. İşini kaybedenler de oldu, icralık olanlar da.
Tartan: İzmir organik kent olmaya aday (1 Eylül 2009)İzmir Kalkınma Ajansı''nda kamu diplomasisi ve liderlik konulu konferansa katılan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "İzmir Avrupa''nın ilk organik kenti olmanın tüm özelliklerini taşıyor" dedi.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.