Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul''da oda fiyatları 3 bin dolara çıktı (3 Eylül 2009)IMF ve Dünya Bankası''nın İstanbul''da gerçekleştireceği toplantı öncesi otel fiyatları uçtu.
AK Partili belediyenin kilise açılımı (3 Eylül 2009)Bizans İmparatoru Konstantin''in annesi Helena tarafından yaptırılan kilise restore edilecek.
Engelliler toplu ulaşımda unutulunca isyan etti! (3 Eylül 2009)Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD), İstanbul''daki metrobüs hattında birçok durağın, engellilerin kullanımına uygun olmadığı gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne dava açtı.
400 Yıl Önce Görseydiniz (3 Eylül 2009)New York''un 400 yıl önceki yüzünü merak eden uzmanlar 1609 yılının Manhattan Adası''nı parsel parsel yeniden yarattı.
Şeyh''in Sama Dubai''si ''Tower''ını gösterip gitti (3 Eylül 2009)Levent''te yapacağı Dubai Towers Projesi ile yankı uyandıran Dubai Şeyhi El Maktum''un şirketi Sama Dubai İstanbul için icra takibi başladı. Şirketin, Kanyon''daki ofisini boşalttığı ortaya çıktı.
Ankara’da üçlü su pazarlığı (3 Eylül 2009)Bölgede her gün daha ciddi bir sorun haline gelen su kıtlığı, Suriye ve Irak’ı 3 eylülde Türkiye ile buluşturuyor. İki komşu, Ankara’daki toplantıda Türkiye’den daha fazla su talep edecek.
TOKİ Seyrantepe''yi 7 şirketle yapacak (3 Eylül 2009)TOKİ, Seyrantepe projesi için 9 Eylül Çarşamba günü hak ediş ödemek suretiyle ihaleye çıkacak.
Eskişehir''deki Yapay Plaj Tartışması (3 Eylül 2009)Eskişehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Hüseyin Fidan, ''''Kent park''taki iki havuz ve yapay plajın suyunun temiz olduğunu belirledik'''' dedi.
"Su Baskınları Olacak" (3 Eylül 2009)Arktika''da buzulların erimesi yüzünden dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin su baskını tehdidi altında bulunduğu bildirildi.
İlk imparator Augustus''un başı bulundu (3 Eylül 2009)Denizli''deki Leodikya Antik Kenti''nde süren kazı çalışmasında, ilk imparator Augustus''un heykelinin başı bulundu.
Antray''da yeniden deneme sürüşleri başladı (3 Eylül 2009)Yapımına geçen yıl başlanan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 8 Mart 2009''da ilk sürüşü yapılan Antalya Raylı Sistemi(Antray)''nde 5 aylık aranın ardından deneme sürüşlerine yeniden başlandı.
Islah edilen Namazgâh Deresi çocukların eğlence mekânı oldu (3 Eylül 2009)Yakın zamana kadar kötü kokusu ile rahatsızlık kaynağı olan derede artık pedallı kanolar dolaşıyor.
Engelliler Metrobüs için Dava Açtı (2 Eylül 2009)Sürekli arızalandığı için eleştirilen metrobüsler bir kez daha davalık oldu. Engelliler, İstanbul''daki metrobüs hattında birçok durağın engellilerin kullanımına uygun olmadığı gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne dava açtı.
Yenilenebilir Enerjideki Fırsatlar ve Zorluklar PwC Türkiye''nin Raporunda (2 Eylül 2009)Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık şirketi PricewaterhouseCoopers (PwC)''in, Türkiye''deki yenilenebilir enerji piyasasında kaydedilen son gelişmelerin ele alındığı "Opportunities and Challenges in the Turkish Renewable Market" (Türkiye Yenilenebilir Enerji Piyasasındaki Fırsatlar ve Zorluklar) başlıklı yeni raporu yayınlandı.
Daha Sağlıklı Toplum için Daha İyi Tasarlanmış Sokaklar (2 Eylül 2009)"New York City Department of Transportation" kısaca DOT, 4.000 çalışanıyla dünyadaki belki de en kompleks ulaşım sistemini koordine eden kurum. New York''taki ulaşım sisteminin sürdürülebilir olması için çalışıyor ve projeler geliştiriyor. Türkiye''de de basında sıkça yer alan Broadway üzerindeki trafik yoğunluğunun azaltılması için düşünülen "Green Light for Midtown" projesi kapsamında Times Square ve Herald Square''in yayalaştırılması bu çalışmalardan biriydi. 17 Ağustos itibariyle meydanlardaki inşaat faaliyetleri tamamlanarak bu projede sona gelindi.
Üçüncü köprü yalanları (2 Eylül 2009)İstanbul Boğazı''na üçüncü köprü yapalım, transit trafiği şehir dışına alalım, kamyonlardan, TIR''lardan kurtulalım, deniyor. İstanbul''un üçüncü köprüye ihtiyacı yok.
İhalesi yarın yapılacak Princess''a 4 firma talip (2 Eylül 2009)İzmir Valiliği''nin açtığı dava üzerine tahliye edilen ve önümüzdeki yarın ihalesi gerçekleşecek olan Princess Otel''e 4 firma talip oldu. Balçova Termal Turizm ve Otelcilik A.Ş.''ye müracaat eden firmalar, ihale dosyası aldı.
Çeşme imar planı sil baştan (2 Eylül 2009)İzmir İl Genel Meclisi tarafından 3 yıldır onaylanması beklenen Çeşme''nin 1/25 binlik çevre düzeni planında, tekrar başa dönüldü.
Rum Kale 2010''da ziyaretçilere açılacak (2 Eylül 2009)Gaziantep''te Fırat Nehri üzerinde konuşlanan tarihi Rum Kale''nin doğu ve batı girişlerinin restorasyonu tamamlandı.
Samsun''da tarihi kazı çalışma alanı genişletildi (2 Eylül 2009)Büyükşehir Belediyesi''nin desteğiyle yaklaşık 13 haftadır yürütülen kazı çalışmalarında Samsun''un tarihini değiştirecek seramik ve kap parçalarına, yerleşim yerlerine ait olduğu tahmin edilen duvarlara rastlandı. Müze Müdürü Endoğru, kazı bölgesindeki çalışmaların genişletilerek sürdüğünü kaydetti.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.