Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kuzey Kutbu, En Sıcak Dönemini Geçiriyor (5 Eylül 2009)Kuzey Kutbu''nun son 10 yıldır, son 2 bin yılın en sıcak döneminden geçmekte olduğu belirlendi.
"Türkiye''deki AVM sayısı 222''ye ulaştı, sektörden canlanma işaretleri geliyor" (4 Eylül 2009)Ağustosta açılanlarla birlikte Türkiye genelindeki alışveriş merkezi sayısının 222''ye ulaştığını belirten Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, ''Perakende sektörü canlanma emareleri vermeye başladı'' dedi.
Seyrantepe''nin firmaları belli... (4 Eylül 2009)Afa''dan Sembol''e 7 firma Seyrantepe için davet edildi. TOKİ''nin 9 Eylül''de hak ediş ödemek suretiyle ihale yapacağı Seyrantepe ihalesi için idarece yeterli görülen ve davet edilen 7 firma belli oldu.
Sigaranın Hoş ve Yeşil Olmadığını Gösteren 8 Neden (4 Eylül 2009)Hiçbir aldatmaca bu kötü alışkanlığı masum hale getiremez. Amerikan Akciğer Derneği her yıl 430.700 Amerikalı''nın akciğer hastalığına yakalandığını açıklasa muhtemelen hiçkimse şaşırmaz. Sigara ABD''de her yıl yaklaşık 97,2 milyar Dolar''a malolan sağlık problemlerine ve üretim kaybına yol açıyor. Ayrıca akciğer kanserinin %87 oranında, kronik bronşitin ve amfizemin de büyük oranda sorumlusu sigara.
Sagalassos kazıları sona erdi (4 Eylül 2009)Burdur''un Ağlasun ilçesi yakınlarındaki Sagalassos Antik Kenti kazılarının bu yılki bölümü sona erdi.
"Ortalama fiyat sistemi şart" (4 Eylül 2009)Hayranoğulları İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Görgin Yeşilbaş, kamu ihalelerinde şaibeye sebebiyet verilmemesi için ihalelerin ortalama fiyat sistemine göre değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
"Çöp"ün altından saray çıktı (4 Eylül 2009)Topkapı Sarayı''nın altı tarih kaynıyor. Sarayın birinci avlusunda yer alan gecekonduların atıklarıyla ''''çöplük'''' haline gelen mekanın, ilk yapımı 4. yüzyıla dayanan ve Aya İrini Kilisesi''yle organik bağı bulunan ''''Piskoposluk Sarayı'''' olduğu ortaya çıktı.
Şehir Kurarken Oyun Oynayın, Oyun Oynarken Şehir Kurun (4 Eylül 2009)Monte Cristo Games tarafından 8 Eylül''de Avrupa piyasasına sunulması beklenen Cities XL, oyuncularına hayallerindeki şehri kurma olanağı veren bir simülasyon oyunu.
Doğanbey''deki dönüşüme büyükşehirin eli değecek (4 Eylül 2009)Doğanbey''de daha önce başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları bazı vatan-daşların itirazları üzerine kamulaştırmaların yanlış olduğu kararı verdi. Şimdi Osmangazi Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi kamulaştırmaların büyükşehir eliyle yapılması konusunda anlaştı.
Türk Mimarlık Firmasına Yeşil Bina Lisansı (3 Eylül 2009)Has Mimarlık, Temmuz 2009''dan itibaren, Avrupa''nın en yaygın yeşil bina belgesi BREEAM''in lisanslı değerlendirme kurumu oldu.
Mimarlıktan Sonra Hayat Var mı? (3 Eylül 2009)Will Alsop, kariyer hayatını resim yaparak devam ettireceğini duyurduğunda süprizle karşılandı. O, sanata karşı aşk besleyen ve yeni bir kariyer araştırması yapan ilk mimar. Önceden de profesyonel hayatlarını bırakan mimarlar var. Bulding Design Dergisi, mimarlık üzerine çalışmış fakat şimdileri yeni kariyerler keşfeden 4 girişimci ile görüştü. Görüşleri alınan mimarlar: DePloy modaevi yöneticiliği yapan Bernice Pan, pastacılık yapan James Footitt, şarkıcılık ve oyunculuk yapan Camille O’Sullivan ve Pincer Vodka''nın Genel Müdürü olan Jonathan Engels''dı.
Cennettepe, yarı açık müze olacak (3 Eylül 2009)İzmir Karaburun Yarımadası''nda, İzmir''den yaklaşık 60 km uzaklıktaki Çeşme''nin Ildırı köyünde yer alan Erythrai Antik Kenti''nde, Ankara Üniversitesi tarafından yürütülen kazı çalışmaları 2009 sezonunda üç ayrı bölgede sürüyor. 2007 yılından bu yana Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Gül Akalın başkanlığında yürütülen kazı çalışmalarından elde edilen mozaikler büyük titizlilikle temizleniyor. Kazı Başkanı Akalın, bu mozaiklerin bulunduğu Cennettepe bölgesini kısa vadede üst örtüyle korunan, yarı açık bir müze şekline getirmeyi planladıklarını belirtti. Cennettepe''nin önünde bulunan alanı ise kültürel aktivitelerin yürütüleceği bir ''arkeoloji-kültür parkı'' olarak sunmayı hedeflediklerini belirten Akalın, "Cennettepe''deki kazı alanında köyün kadınlarıyla birlikte çalışıyoruz. Mozaiklerin temizlenmesinde ve çalışmaların bütününe önemli katkıda bulunuyorlar. Amacımız Erythrai''yi tatil kasabası değil, yaşatılan bir tarih kasabası olarak ülke kültür ve turizmine kazandırmak" dedi.
Tarih: 3 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Asır
Amazon''larda ağaç katliamı azaldı (3 Eylül 2009)Brezilya Özel Çalışmalar Enstitüsü (INPE) Amazon ormanlarındaki ağaç katliamının bir yılda yarı yarıya azaldığını duyurdu. INPE açıklamasında, son verilere göre, orman alanlarındaki katliamın yüzde 46 oranında azaldığı belirtilirken, Ağustos 2007 ile Temmuz 2009 arasındaki dönemde 8 bin 139 kilometre karelik alanda ağaç kaybına karşılık, Ağustos 2008 ile Temmuz 2009 arasındaki dönemde 4 bin 375 kilometre karelik alanda ağaç kaybı saptandığı kaydedildi. Brezilya Çevre Bakanı Carlos Minc de, bu verilerden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği açıklamasında, bunların son 20 yılın en düşük verileri olduğuna dikkati çekti. Bu sevindirici haberlere rağmen Haziran ile Temmuz arasında ağaç kesimlerinin hız kazandığı ve sadece Temmuzda 836 kilometre karelik ormanlık alanın yok olduğu belirtildi.
Tarih: 3 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Asır
Elmasoğlu: Fransızlar İzmir''den vazgeçmedi (3 Eylül 2009)EGİAD Başkanı Cemal Elmasoğlu, Fransız teknoloji geliştirme şirketi C.I.COM''un Urla''da kurmayı planladığı teknokent hakkındaki iddialara yanıt verdi.
Altınyol''daki trafik çilesi bitirilemedi (3 Eylül 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınyol''da sürdürülen yol düzenleme çalışmaları kent trafiğini alt üst etti. Asfaltlama çalışmaları nedeniyle aksayan trafik akışına tepki gösteren İzmirliler, yetkililerin sorunu çözmesini istedi.
Nakliyecilerin arazisine Güney Kore''den 200 milyon Dolar''lık teklif (3 Eylül 2009)Zeytinburnu Belediyesi İmar Müdürlüğü''nden alınan belgede 2.09 emsali arazinin üzerinde ticaret, konut, sosyal tesislerin yanı sıra kapalı otopark yapılabileceği belirtiliyor.
Günay, kral mezarları için Muğla''ya geliyor (3 Eylül 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yeni Asır''ın ''Tarih kanser oldu'' manşetiyle duyurduğu Dalyan''daki Kaunos Antik Kenti''nin uzantısı olan kaya mezarlarındaki tahribatı incelemek üzere bölgeye gelecek.
Lanetli Kehanet (3 Eylül 2009)Kuzey Buz Denizi Fokurduyor. Adını, barış kelimesiyle özdeşleşmiş, o kudret timsali yüce Roma İmparatoru Augustus''tan alıyor Ağustos ayı. Bu bitirdiğimiz ay boyunca gene kudretlilerin dilinden düşmek bilmedi barış sözcüğü. Ama, Pax Romana''nın başlangıcından bu yana geçen 2081 yılın ardından gezegen sâkinleri (yani tüm canlılar âlemi) için pek de o kadar barış ve huzur içinde geçmiş sayılmaz doğrusu.
82 milyon TL''ye köpek barınağı (3 Eylül 2009)Kadıköy Belediyesi Ataşehir''in karşısında, havyan barınağı olarak kullandığı 54 dönümlük araziyi 82 milyon 309 bin lira muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı.
E-5''e Formula Pisti''nden Daha Kaliteli Asfalt!... (3 Eylül 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin E-5 Karayolu''nda gürültü kirliliğini 3-10 desibel azaltacak "Sessiz Asfalt" çalışması sürüyor.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.