Haberler

Haberler

Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Üçlü Su Toplantısı 3 Eylül''de Yapılacak (1 Eylül 2009)Artan kuraklığın etkisinin giderek daha fazla hissedildiği bölgedeki su kaynaklarının, Türkiye, Irak ve Suriye arasında oluşturduğu sorun ve buna ilişkin yakınmaların özellikle Bağdat tarafından daha yüksek sesle dile getirilmesinin ardından bu hafta Ankara''da "Üçlü Toplantı"nın yapılması bekleniyor.
İnsanlığın geleceği için harekete geçin çağrısı... (1 Eylül 2009)30 yıl içinde kutuplarda hiç buz kalmayabilir. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, insanlığın geleceği için tüm liderlere iklim değişikliği konusunda acil olarak harekete geçmeleri çağrısında bulundu.
Mahalleme dokunma eylemi (1 Eylül 2009)Hükümet tarafından yapılması planlanan 3. köprünün geçiş güzergahlarından olan Tarabya semti halkı yarardan çok zarar getireceği belirtilen 3. köprünün İstanbul’u rant için arkadan hançerlemek anlamına geldiğini belirterek...
Rabbim, "Üçüncü Köprü" dedi! (1 Eylül 2009)Deştikçe ve derinine indikçe "Rabbim, Üçüncü Köprü dedi" türü yapay bir manevi iklim yaratma vurgusuna benzer tablo çıkıyor. Sizin de bilmeniz gerekir. Halkın da duyması iyi olur. Yazmaya devam ediyorum.
İnciraltı''nda son durum... (1 Eylül 2009)İnciraltı ne oldu? Planlaması bitti mi, bitmedi mi? Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile 10 gün önce yaptığımız sohbette, o günün tartışmaları arasında bu bölgenin son durumunu ele alıp yazamamıştım.
"Gelişmek" istemeyen şehir (1 Eylül 2009)Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ''yavaş şehir'' olmak için yaptıkları başvurunun olumlu karşılandığını söyledi. İlçe halkı yavaş şehir olabilmek için kollarını sıvadı.
25 milyonluk İstanbul''un altyapısı (1 Eylül 2009)Üçüncü Köprü projesine yalnızca kendi yaratacağı sorunlara hizmet ettiği ve kamu yararı gözetmeyen bir ''rant projesi'' olduğu için karşı çıkılmalıdır.
Çözüm köprü değil, tüp geçit (1 Eylül 2009)Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Semih Tezcan, üçüncü köprünün, İstanbul''un trafik sıkışıklığına bir çözüm olmadığını belirtti.
Raylı Sistem Deneme Sürüşleri Başladı (1 Eylül 2009)Antalya''da raylı sistem deneme sürüşleri başladı. Kentte trafik sorununun çözülmesi amacıyla geçen yıl yapımına başlanan ve 120 milyon Avro''ya mal olan hafif raylı sistem hattında çalışacak 12 tramvayın deneme sürüşüne 5''i kadın 16 vatman adayı da katıldı. Tramvaylar saatte 70 kilometre hız ve 300 yolcu kapasitesine sahip bulunuyor.
Tarih: 1 Eylül 2009 Kaynak: Cumhuriyet
İstanbul''un en büyük kültür fabrikasına kilit vuruldu (1 Eylül 2009)AKM''ye dair son karar restore edilecek olması ama nasıl, ne zaman, kimin tarafından henüz belli değil. İstanbul''un en büyük kültür fabrikası kapısına kilit vurulmuş halde öylece bekliyor.
Kopenhag için Geriye Sayım Başladı (1 Eylül 2009)Birleşmiş Milletler''in Kopenhag''da yapacağı İklim zirvesi için geriye sayım başladı.
''Evini Yenile Türkiye'' ile yapı sektörüne 1 milyar TL''lik iş fırsatı (1 Eylül 2009)TOBB, Halkbank ve yapı malzeme sektörünün işbirliğiyle başlatılan "Evini Yenile Türkiye" kampanyası ile kriz döneminde ev yenileme ihtiyacı olan tüketici için cazip faiz ve kredi imkânları yaratılacak.
''Güney Kuşak Projesi'' start aldı (1 Eylül 2009)Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Güney Kuşak Projesi''ne başladıkların söyledi. 2010 yılında projelendirmenin tamamlanıp inşaata başlanacağını belirten Çelikcan maliyetinin de 80 ila 100 milyon TL''ye mal olacağını kaydetti.
Dağköy Barajı için düğmeye basıldı (1 Eylül 2009)Samsun Milletvekili Suat Kılıç 19 Mayıs ilçesinde 1995 yılında yatırım programına alınıp 2002''de programdan çıkarılan Dağköy Barajı''nın yapım sırasının geldiğini söyledi. Bölgede incelemelerde bulunan Kılıç, "Proje yenileme çalışmaları DSİ tarafından yürütülüyor. En geç 2011 başında barajın temelini atmış oluruz" dedi.
Yomra''ya muhteşem proje (1 Eylül 2009)Trabzon''un sahilinde yer alan ilçelerinden biri olan Yomra''ya muhteşem bir proje hazırlanıyor. Planlama safhası bir yılı aşkındır süren proje, Yomra Sahil bandında belediyeden kiralan ve özel mülkiyetler ilavesiyle yaklaşık 150 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulması hedefleniyor.
Nemrut''taki heykellere nanodan örtü (1 Eylül 2009)Hava şartları yüzünden üzerinde çatlaklar oluşan Nemrut''daki dev heykeller, nanoteknolojisinden üretilen özel kumaşlar giydirilerek koruma altına alınacak.
Romanlar 100 TL taksitle modern evlere geçti (1 Eylül 2009)Hendek Belediyesi kentsel dönüşüm çalışması kapsamında Roman vatandaşları yeni ve sağlıklı evlere kavuşturdu. 25 Roman aile ayda 100 TL taksitle modern bir eve kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, görevlerinin toplumun her kesimini mutlu etmek olduğunu belirterek, Turanlar Mahallesi''nde yapılan konutların kentsel dönüşümün en önemli adımı olduğunu söyledi. İnci, toplumun hiçbir kesimini dışlamadan hizmet etmenin görevleri olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Dönüşüm projesinde kültürel dokuya da önem verdik. Bu sebeple evleri tek katlı ve birbirine bitişik inşa ettik." Turanlar Mahallesi''nden Sabahattin Korkut, bu güne kadar kendilerinin kötü hayat şartlarını görüp de sahip çıkan olmadığını ifade ederek yeni konutlarında çok mutlu olduklarını kaydetti. Bedia Dalkıran ise "Önceki evlerde sıkışık yaşıyorduk. Yatmaya yerimiz, yıkanmaya banyomuz yoktu. Sanki dünyaya yeni gelmiş gibiyim. Yangın olurdu itfaiye giremezdi, cenazemiz olurdu araç giremezdi. Şimdi evlerimiz her şey düşünülerek modern bir şekilde yapıldı, çok mutluyuz." dedi.
Tarih: 1 Eylül 2009 Kaynak: Zaman Yazan: Duran Savaş
100 lira taksitle konut hayali kuranlara başvuru formu tuzağı (1 Eylül 2009)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) 100 TL taksitle ev projesi, dolandırıcıların hedefi oldu. İnternetten bedava indirilebilen başvuru formlarını dolandırıcılar vatandaşa 8 TL''ye satıyor. Kendilerini TOKİ çalışanı gibi tanıtan bazı düzenbazlar ise kurada iltimas vaadiyle vatandaştan para alıyor.
Üçüncü köprüye Çin talip oldu (1 Eylül 2009)İstanbul Boğazı''na inşa edilecek üçüncü köprünün yapımına Çinliler talip oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın özel temsilcisi olarak Çin''de bulunan Dış Ticaret''ten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Çin Dışişleri Bakanı Yang Jiechi''nin ardından Çin Başbakanı Wen Jiabao ve Çin Ticaret Bakanı Chen Deming ile bir araya geldi.
Dünya Gayrimenkul Devi Trump''ın Avrupa''daki İlk Yatırımı AKG Gazbeton ile Örülüyor (1 Eylül 2009)Uygulama kolaylıklarının yanı sıra ısıtma ve soğutma maliyetlerini düşürmesiyle tanınan "çevre dostu" duvar örgü malzemesi AKG Gazbeton, hafifliği sayesinde binaların direncini artırıyor. Yüksek binalar ve gökdelenler için en güvenli yapı malzemesi olarak kabul edilen AKG Gazbeton, son olarak D-YAPI İnşaat tarafından yapımı sürdürülen "Trump Towers" projesinde kullanıldı.
Toplam 154 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.