Haberler

Haberler

Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeşil Cami için sponsor aranıyor (11 Eylül 2009)Osmanlı''nın ilk başkenti Bursa''nın sembollerinden Yeşil Camii bakımsızlıktan adeta dökülüyor. Her ay binlerce turistin ziyaret ettiği cami kapsamlı bir restorasyon bekliyor.
Ulu Cami''nin 67 çinisi bulundu (11 Eylül 2009)Adana''nın Seyhan İlçesi''nde Ramazanoğlulları Beyliği''nden kalma Ulu Camii''nde 7 yıl önce çalınan 223 adet çininin 67 parçası Fatih''teki bir evde ele geçirildi. Adana bölgesine hakim olan Ramazanoğulları Beyliği döneminde 1545 yılında yapımı tamamlanan Ulu Camii içindeki 16. ve 17. yüzyıllara ait çini levhalar 7 yıl önce çalınmıştı. Tarihi eser kaçakçıları tarafından bir bölümü satılan çinilerin bir bölümünün Fatih Kocamustafapaşa''daki bir evde saklandığı yönünde ihbarı değerlendiren polis, düzenlediği baskında kutu koliler içinde sarılmış vaziyette 67 çini levha ele geçirdi. Evde bulunan Murat M. ve Cengiz K. gözaltına alındı. Yapılan incelemede, çinilerin Seyhan''daki Ulu Camii''nin mihrap ve duvarlarından sökülen çiniler olduğu belirlendi.
Tarih: 11 Eylül 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Ergün Çolakoğlu
O binalar yıkılacak (11 Eylül 2009)Başbakan Erdoğan, su baskınına uğrayan yerleri beraberindeki 3 bakanla havadan inceledi. Erdoğan, "Dere yatağındaki binaların yıkımını gerçekleştireceğiz. Başka yolu yok" dedi.
Hani nerede belediyelerin o meşhur afet ekipleri? (11 Eylül 2009)Dere yatağına bina yapmanın... O binalara senelerce önce hazırlanan imar planları ile ruhsat vermenin... O imar planlarını bozamamanın... O alanları kamulaştırıp üzerindekileri yıkamamanın sebeplerini uzun uzun konuşacağız...
İzopen Showbus Anadolu Yollarında (11 Eylül 2009)Çuhadaroğlu''nun yeni markası İZOPEN Pencere ve Kapı Sistemleri, özel olarak tasarlanan showbus içinde Anadolu''yu karış karış gezerek bayilere ve müşterilere tanıtıyor. Alüminyum sektöründe 55 yıldır öncü firma olmayı sürdüren Çuhadaroğlu, müşterilerin talep ve beklentilerini tespit ederek, kaliteden ödün vermeden, son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği İZOPEN Pencere ve Kapı Sistemleri''ni, özel olarak hazırlanan showbus ile tüketiciye ve sektöre tanıtıyor.
TEMA''dan Öneriler (11 Eylül 2009)Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Genel Müdürü Orhan Doğan, Türkiye''nin ''''sel risk haritası ve sel eylem planının acilen hazırlanması'''' gerektiğini ifade etti.
TMSF gayrimenkul satıyor (11 Eylül 2009)TMSF, 8 taşınmaz için teklif alacak... Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), muhammen bedelleri toplamı 8 milyon 910 bin lira olan, 8 gayrimenkul için 28 Eylül 2009 Pazartesi günü, mesai bitimine kadar teklif alacağını açıkladı.
Hakkâri''ye yeniden "devrimci köprü" (11 Eylül 2009)1969’da dönemin devrimci üniversite öğrencilerince Hakkâri- Zap Suyu üzerine yapılan ve geçtiğimiz yıllarda güvenlik gerekçesiyle yıkılan Devrimci Halk Köprüsü yeniden inşa ediliyor. Halk arasında Deniz Gezmiş Köprüsü olarak da bilinen köprünün inşasına destek 2 Ekim Cuma günü Kuruçeşme Arena’daki konserle sağlanacak. Sabahat Akkiraz’dan Leman Sam’a, Vedat Sakman’dan, Moğollar’a, Bulutsuzluk Özlemi’nden İlkay Akkaya’ya, Suzan Kardeş’ten Onur Akın’a pek çok sanatçının katılımıyla gerçekleşecek konserden elde edilecek tüm gelir köprünün yapımına harcanacak. Zap Suyu’na koprü için 1969’da Milliyet Gazetesi de kampanya başlatmıştı.
Tarih: 11 Eylül 2009 Kaynak: Radikal
Aslantepe bu kez tamam, top Varyap''ta (11 Eylül 2009)Seyrantepe Projesi ihalesini, 184 milyon lira ile en düşük teklifi sunan Varyap-Uzunlar ortaklığı aldı. İhale kesinleştikten sonra ortaklık projeyi bir yılda tamamlayacak.
Ayamama Deresi, sırat köprüsü (11 Eylül 2009)Kaç yıl olmuş... Bizim gazetede “Ayamama Deresi 14 yılda hiç değişmemiş” haberi vardı dün, şahsi tarihimde iki-üç sene daha geriye gidebilirim.
Sigortacıdan al haberi: Sel bölgesi "imarlı" çıktı (11 Eylül 2009)TSRŞB Yönetim Kurulu Başkanı Taşkıran: İşin acı tarafı sel bölgesinde etkilenen yapıların bir iki tanesi dışında hiçbiri kaçak değil, hepsinin imarı var.
Orta Doğu''nun ilk Metrosu (11 Eylül 2009)Yapı Merkezi, Maktum''un "Burj el Arab kadar havalı olsun" dediği metroyu teslim etti.
Peki İSKİ ne iş yapar? (11 Eylül 2009)Ayamama Deresi çevresinde işyeri olanlar hemfikir: Deredeki atıklar bentler oluşturdu, dere temizlenmemişti.
Dünyanın En Büyük Güneş Enerjisi Santrali (11 Eylül 2009)2020 yılına kadar enerji ihtiyacının yüzde 15''ini yenilenebilir kaynaklardan elde etmeyi planlayan Çin''de, ABD''li bir firma tarafından, yapımı 10 yıl sürecek güneş enerjisi santrali kurulacak.
İşte Bursa''nın Hilton''u (11 Eylül 2009)Durmazlar Makine A.Ş. tarafından yapılıp işletilecek Bursa Hilton ve Hampton otellerinin projesi şekillendi. Dünyada ilk kez 3 yıldız uygulaması olan Hampton ile yan yana hizmet verecek olan Hilton Oteli 2011 Nisan ayında kapılarını açacak.
Suçlu malum şahsiyet: Fatih Sultan Mehmet.. (11 Eylül 2009)Tufan değil cinayet dedik... Hemen telefon çaldı: Cinayet hafif kalıyor; toplu katliam... Yağmur bağıra bağıra geldi, sel gümbür gümbür aktı, belediye şaşkın şaşkın baktı... İşin özeti bu... Kılıf hazır; yüzyılın felaketi.. Tufan, ne yapılabilir ki... Tedbir alsaydınız!
Sadaka çadırı belediyeciliği ekspres yolda boğuldu! (11 Eylül 2009)İngiliz, Fransız, Finlandiyalı, Arjantinli ya da Hintli biri; "Sadaka çadırı belediyeciliği ekspres yolda boğuldu" başlığını okusa benim için "hayalinde kurduğunu gerçekmiş gibi anlatan" bilim-kurgu yazarı diyecekti.
İlk oyuncaklar Çatalhöyük''te... (11 Eylül 2009)Dünyada insanları yerleşik hayata geçtiği ilk yer olarak bilinen Çatalhöyük''te son 10 yılda çıkarılan 2 bin kadar figürle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. ABD''deki Princeton Üniversitesi uzmanlarına göre, bugüne kadar tanrı heykelleri olarak değerlendirilen bu eserler tarihteki ilk "eğitim amaçlı oyuncaklar." İngiliz gazetesi Guardian''a da konu olan iddianın sahiplerinden Prof. Lynn Meskell, bu zamana kadar tanrı olarak nitelenen heykelciklerin çoğunun keçi, sığır, koyun ve şişman insanlardan oluştuğunu dile getirirken bunların zamanın şartlarını öğretici oyuncaklar olduğunu savundu.
Tarih: 11 Eylül 2009 Kaynak: Vatan Yazan: Mehmet Ali Demir
Ayamama Deresi Ayamama durumu (11 Eylül 2009)Ayamama Deresi''ni birçok kişi duymamıştır bile. İkitelli''den geçen bir deredir. Üzerinde Mimar Sinan''ın yaptığı bir köprü vardır. Yeni yapılmış köprülerin gözleri sık sık tıkanır, Sinan''ın yaptığı tıkanmaz.
Belediyecilik Rezaleti (11 Eylül 2009)Sel felaketinin yaşandığı Tır parkında incelemelerde bulunan CHP Lideri Baykal, isim vermeden Başbakan Erdoğan''ı eleştirerek, "Bu bir belediyecilik, kentleşme, imar rezaleti. 16 yıldır burayı sen yönetiyorsun" dedi. Baykal , "Takdiri ilahi ama tır parkına ruhsatı kim verdi?" diye sordu.
Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.