Haberler

Haberler

Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ömür Kabak''tan uyarı: Harmandalı patlayabilir (8 Eylül 2009)AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle 100 bin kişinin yaşamını olumsuz etkileyen Harmandalı Çöplüğü''nün kapatılması için çağrıda bulundu.
Tarihe "Not" Verdiler (8 Eylül 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla 7. kez düzenlediği "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri"nde geri sayım başladı. İzmir''de geçmiş uygarlıklara ait kültürel ve mekansal mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Tarihe Saygı / Yerel Koruma Ödülleri"ne bu yıl 27 eser sahibi başvurdu.
Pilav Arabaları''nda iftar (8 Eylül 2009)Ramazanda 30 bin kişi iftarını "Pilav Arabaları"nda yaptı. İzmir''de 5 farklı yerde hizmet veren ve pilav, nohut, ayran gibi geleneksel tatları hijyenik bir ortamda sunan ‘Pilav Arabaları''nda 10 günde 30 bin kişi orucunu açtı.
Galata (8 Eylül 2009)Burası bir zamanlar yaşadığım sokak. Konakladığım, soluklandığım bir durak. Sınır çizgileri hemen hemen silinmiş barınağım, hapishanem. Yüzyılların anaforunda yapraklarını dökmüş, çırılçıplak, cüretkâr bir incir ağacı. Hep uzak, hep ötede, hep ötekiydi. Galata, başıboş bırakılmış karşı kıyı...
Bakırköy Belediyesi TOKİ arazisine talip (8 Eylül 2009)Ataköy sahilindeki arsayı satışa çıkardığı için Bakırköylülerden tepki gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bugün aynı ilçede başka bir arsanın satışı için ihaleye çıkacak.
Kadıköy''ün ataları keşfedilmeyi bekliyor (8 Eylül 2009)İstanbul''da neredeyse yapılan her inşaat çalışmasında tarihi kalıntılar ortaya çıkıyor. Özellikle Marmaray Projesi binlerce yıllık kalıntılara ulaşılmasını sağladı. Kadıköy''deki Kuşdili Çayırı da keşfedilmeyi bekleyen tarihi kalıntılara sahip alanlardan biri. Üzerine alışveriş merkezi yapılması projesiyle uzun zaman gündemde kalan Kuşdili Çayırı için Anıtlar Kurulu izin verdiği halde hala kazma vurulmadı.
Daskyleion Antik Kenti''ndeki Kazılar (8 Eylül 2009)Bir Zerdüşt tapınma merkesinin yer aldığı Daskyleion Antik Kenti''nin döneminin önemli bir dinsel bölgesi olduğunu kanıtlayan yeni bulgulara ulaşıldı.
Yeni otoyol masaya yatırıldı (8 Eylül 2009)İstanbul''da yapılacak 3. Boğaz Köprüsü üzerinden Sakarya''ya uzanacak ve Yeni Kent Bölgesi''nden geçecek olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Bağlantı Yolu ile alakalı Büyükşehir Belediyesi''nde bir toplantı gerçekleştirildi.
Yıkılan Deniz Gezmiş Köprüsü yenilenecek (8 Eylül 2009)Hakkâri''de Zap Suyu üzerinde 1969''da devrimci üniversite öğrencilerince inşa edilen, ancak 1999''da dinamitle patlatılarak yıkılan “Devrimci Gençlik Köprüsü” 40 yıl aradan sonra yenileniyor. Cezmi Ersöz’ün çağrısıyla 10 Ekim’de Kuruçeşme Arena’da yapılacak olan dayanışma konserinden elde edilecek gelir, halk arasında “Deniz Gezmiş Köprüsü” olarak bilinen köprünün yapımına harcanacak.
Tarih: 8 Eylül 2009 Kaynak: Radikal
Sultansazlığı''ndaki turbo yangınları kanallarla önlenecek (8 Eylül 2009)Çevre ve Orman Müdürü Ali Rıza Baykan, üç yıldan beri Sultan Sazlığı Milli Parkı''nın, Tuzla mevkiinde 20 hektarlık alanda toprak altında turbo yangınlarının devam ettiğini belirterek, bunu söndürmek için açılan kanala su verdiklerini kaydetti.
Ya öde ya sat! (8 Eylül 2009)Bakanlar Kurulu kararı ile “Yenileme Alanı” kapsamına alınan kentin eski yerleşim yerlerinden Yenikapı’da, belediye bir yandan yapılan restorasyon çalışmalarının bedelini yüksek meblağlarda vatandaşlardan talep ederken...
Meram''da TOKİ evleri satılıyor (8 Eylül 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Konya''nın merkez Meram İlçe Belediyesi işbirliğinde Gödene Mahallesi''nde alt gelir grubu konut projesi kapsamında yapımı devam eden 84 metrekarelik 95 konut, kurasız başvuru önceliğine göre açıktan satışa sunuldu.
Didim’deki yapıların yarısı kaçak: Listede oteller de var (8 Eylül 2009)Aydın’ın Didim İlçe Belediyesi, İmar Kanunu’na aykırı yapılmış ve yıkılması gereken yapıların listesini çıkardı.
İkiyüzlülüğü bırakın! (8 Eylül 2009)Kocaeli’nde Körfez Yarımca Mahallesi sakinleri ile bazı sivil toplum örgütleri, Dubai Port Limanı’na karşı eylem yaptı. Eylemde, sahillerin işgal altında olduğuna dikkat çekilerek, yönetenlerin ‘ikiyüzlü’ davranmaması istendi.
İşte Çin modeli 3''üncü köprü adayı (8 Eylül 2009)Boğaz''a 3''üncü köprü için ihaleye girmeye hazırlanan Çinlilerin yapmayı planladığı köprüyü, Sabah Çin''de buldu. Uzunluğu 8.2 km olan köprüyü 272 çelik halat taşıyor.
TOKİ üçüncü köprüyü biliyor mu? (8 Eylül 2009)CHP''nin İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin açıkladı, Başbakan Erdoğan "hayır" dedi. Üçüncü köprünün güzergahı bir türlü netleşmedi. Ama güzergahı bilen biliyor. O bilenlerden biri de TOKİ. TOKİ''nin, İstanbul''da inşa ettiği Kayabaşı konutları da bu yüzden yok satıyor. Zira Kayabaşı, tam da üçüncü köprü güzergahı üzerinde.
Seyrantepe''ye 11 davet gitti, ikisi teşekkür etti (8 Eylül 2009)TOKİ yarın yapacağı Seyrantepe ihalesi için 11 firmayı davet etti. Aşçıoğlu ve Tekfen ihaleye katılmayacağını açıklarken, diğerleri tekliflerini yetiştirmek için çabalıyor.
Dünyanın ilk benekli camisi Almanya''da (8 Eylül 2009)Dinlerarası diyalogu teşvik için sanatla yola çıkıldı, sonuç dünyanın ilk benekli minareye sahip camiisi oldu. Almanya''nın Hamburg kentindeki Merkez Camii''nin iki minaresi, İslam''a karşı önyargıları kırmak için başlatılan proje kapsamında yeşil desenlerle boyandı. Ezan sesi artık camiinin yeşil benekli minarelerinden yükseliyor.
''Moleculer İstanbul'' ile kent yeni bir sanat mekânı kazanıyor (8 Eylül 2009)Mayor Sinagogu, uzun bir aradan sonra İstanbul''un kültür yaşamına çok özel bir sanat etkinliği ile merhaba diyor. Çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden biri olan Serge Spitzer''in ''Moleculer İstanbul'' başlıklı düzenlemesinin açılışı bugün yapılıyor.
AB''den İstanbul 2010 için hibe (8 Eylül 2009)Avrupa Birliği Komisyonu, İstanbul Avrupa Kültür Başkenti için kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine 1 milyon 578 bin euro hibe vereceğini açıkladı.
Toplam 227 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.