Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Güreliler taş çeşmelere büyük ilgi gösteriyor (9 Ekim 2009)Balıkesir''in Edremit ilçesine bağlı Güre Beldesinde taş çeşmeler ilgi görüyor. Beldede bulunan İncitaş Şömine sahibi Serdal Karatay, babadan kalma mesleği severek yaptığını söyledi.
Bu parkı mutlaka görün çocuklarınızı da götürün (9 Ekim 2009)Çocukluk işte... Geçmişte O siyah-beyaz televizyonda ekrana gelen, çocuklarıyla hayvanat bahçesini gezen aile görüntülerini izlerken, hep imrenmişimdir.
1700 yıllık tuzlukta günümüz teknolojisi kullanılmış (9 Ekim 2009)Denizli''nin tarihi kenti Laodikya''da 1700 yıl öncesine ait bir tuzluk bulundu. Tuzluğun günümüz koşullarında kullanılanlarla birebir aynı olduğu belirtilirken, bunun Laodikyalıların yemeğe ve teknolojiye olan düşkünlüğünden dolayı olduğu ifade edildi.
İlçelerin isteğiyle imar planı değişecek (9 Ekim 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, başkanlarla görüşerek yapacakları projelerin dosyalarını istedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek yapacakları projelerin dosyalarını istedi.
Arkitera Mimarlık Merkezi 9 Yaşında (9 Ekim 2009)Arkitera Mimarlık Merkezi 9. yaşını kutladığı 9 Ekim 2009 tarihi itibariyle durağan bir seneyi geride bırakarak yeni etkinlikler, yeni projeler ve yeni site tasarımları ile birlikte 10. yaşını kutlayacağı yeni bir döneme giriyor. 2010 senesinin ilk günleri ile birlikte başta Arkitera.com olmak üzere yayınlarda gerek tasarım gerekse de teknik altyapı anlamıyla pek çok değişikliğe gidilecek. Yapılacak değişikliklerin ilk ayağı olarak Temmuz-Ağustos aylarını kapsayacak şekilde düzenlenen ankette...
Cityscape Mimarlık Ödülü Bu Yıl da Tabanlıoğlu Mimarlık''a (8 Ekim 2009)Tabanlıoğlu Mimarlık''ın Dubrovnik''te bu yıl hizmete açılan Libertas Rixos Oteli Projesi Turizm, Seyahat & Ulaşım Kategorisinde "En İyi Yapı" Ödülüne layık bulundu.
Öncüoğlu Mimarlık''a Uluslararası Ödül (8 Ekim 2009)Uluslararası Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Etkinliği kapsamında "Gelişmekte olan Pazarlarda Mimarlık Cityscape Ödülleri''ni (Cityscape Awards for Architecture in the Emerging Markets) kapsayan Cityscape Dubai, 5-8 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
ACO Yetkili Servisleri İstanbul''da Bir Araya Geldi (8 Ekim 2009)1780 yılından beri sektöründe liderliğini koruyan Alman menşeli ACO firması, Türkiye ayağında ilk kez İstanbul Sürmeli Oteli''nde, yetkili servislerini bir araya getirdi.
Yara Almış Mekanlardan Beslenen Sanatçı: Sarkis (8 Ekim 2009)Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi''nin Mimar Yunus Aran''ın anısına düzenlediği, Sarkis''in "İşlerimde Mimari Mekan" adlı konferansı 7 Ekim tarihinde İstanbul Modern Müzesi''nde gerçekleştirildi. Konferansa farklı disiplinlerden öğrenciler, öğretim görevlilieri, sanatçı ve mimarlar katıldı. Son yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olan Sarkis Sabunciyan, yapıtlarında mimari kavramının önemini vurguladı.
VitrA, Dünyanın En Büyük Seramik Fuarında, Dünyanın En Özgür Banyo Formlarına Sahip Freedom''u Tanıttı (8 Ekim 2009)VitrA, uluslararası tasarımcıların imzasını taşıyan koleksiyonlarını, İtalya''nın Bologna kentinde 29 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, dünyanın en büyük seramik ve banyo fuarı CERSAIE''de profesyonellerin beğenisine sundu. Fuarda, ünlü tasarımcı Ross Lovegrove''un VitrA için tasarladığı son koleksiyonu Freedom''un İtalya lansmanı da gerçekleştirildi.
Kentsel Metabolizma (9 Ekim 2009)Sera etkisi yaratan gazların salımı şehiren şehire neden ve nasıl değişiyor? Bu soru, dünya nüfusunun yarısından fazlası metropoliten bölgede yaşadığı için önem taşıyor. En kötü durumdaki şehir, en iyi durumdaki şehrin huylarını kopyalasa dahi, iklim değişikliği belirgin biçimde yavaşlayabilir.
Ekonomik Durgunluk Öyküsü: David Adjaye (8 Ekim 2009)Londra''daki Whitechapel ve Chrisp Sokağı''nda bulunan Idea Store Kütüphaneleri ve Denver Çağdaş Sanatlar Müzesi gibi kamusal projelerden 2003''te Venedik Bienali''nde Chris Ofili ile kurduğu sanatçı işbirliklerine kadar artarak İngiliz mimar David Adjaye''nin yıldızı uzun süredir parlamaktaydı. Bu ilkbaharda Smith Group ve Freelon Adjaye Bond''un birlikte tasarladığı başkent Washington''da bulunan Afro - Amerikan Tarih ve Kültür Ulusal Müzesi ile imrenilen işi kazanması pek şaşırtıcı olmadı. Temmuz''da çıkan haberlere göre iflasın eşiğinde olması daha şok ediciydi. Adjaye, The Architect''s Newspaper ile çalışma pratiğinin kaçınılmaz iniş çıkışları için bir mimarın nasıl hazırlanacağını ya da hazırlanamayacağı ile ilgili açık açık konuştu.
Yapılaşma sorunu kentsel dönüşümle çözülecek (8 Ekim 2009)Malatya Belediye Başkan''ı Ahmet Çakır, Beydağı Mahalle Muhtarı Adıgüzel Demirhan''ı ziyaret ederek, mahallenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Ulaştırma Bakanı Yıldırım’dan "zımbırtı"lı 3G açıklaması (8 Ekim 2009)Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi''nde düzenlenen "CEBİT Bilişim Fuarı ve Zirvesi"nin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye''nin bilişim alanında büyük bir hızla geliştiğini ve dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmadığını söyledi. Bu arada, ilk kez CEBİT Fuarı, cumhurbaşkanı tarafından açıldı.
Öğretim için Tasarlamak (8 Ekim 2009)Bugünün eğitim tesisleri atık anne babalarımızın okulları gibi değil. Eskiden sınıfta, vaktinizin çoğunu oturarak geçirip verilen dersi ezberlemeye çalışırdınız. Diğer öğrencilerle tanışmak ve sosyalleşmek için tek fırsatınız da dolap odaları ve kantinlerdi.
Başiskele''de 100 bin metrekarelik dev proje (8 Ekim 2009)Gebze''den Karamürsel''e kadar tüm sahil şeridini yeniden düzenlemeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Başiskele sahilinde 100 bin metrekarelik alana park inşa ediyor.
Barış köyü ilan edilen Kayaköy''e "Minyatür Türkiye" kurulacak (8 Ekim 2009)Muğla''nın Fethiye ilçesinde bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Dostluk ve Barış Köyü ilan edilen Kayaköy''e "Kayaköy Minyatür Türkiye Projesi" uygulanacak.
Çanakkale Seramik&Kalebodur Dünyanın En Önemli Seramik Fuarı Cersaie''ye Katıldı (8 Ekim 2009)Türkiye yapı sektörünün öncü markaları Çanakkale Seramik ve Kalebodur, 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında İtalya''nın Bologna şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Seramik, İnşaat ve Banyo Aksesuarları fuarı Cersaie''de en yeni ürünlerini sergiledi.
Belediye binası ruhsatsız çıktı (8 Ekim 2009)Manisa''da eski başkan Bülent Kar döneminde 12 milyon liraya ihale edilen hizmet binasının inşaatına ruhsatsız başlandığı, depreme de dayanıksız olduğu anlaşıldı.
Tarih zirvesi başlıyor (8 Ekim 2009)Bursa, uluslararası bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Türkiye''den sadece Osmangazi Belediyesi''nin hem üye hem de yönetim kurulu üyesi olduğu Dünya Kaleli Kentler Birliği, yüzlerce tarihi kenti Bursa''da buluşturuyor.
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.