Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Koolhaas Hong Kong''ta Yeni Ofis Açıyor (9 Ekim 2009)OMA Asya''da büyüyen işlerini yönetebilmek için Hong Kong''ta yeni bir ofis açıyor. Hong Kong''taki West Kowloon Kültürel Bölgesi, Tayvan''daki Taipei Sanat Merkezi ve Çin''deki Shenzen Borsa Binası mimarlık ofisinin süren projeleri arasında.
On Frank''a Bir Mimar Dört Yapı (9 Ekim 2009)10 Frank''lık banknotun ön yüzünde modern tasarımın seçkin ustalarından Charles Edourd Jaenneret, daha iyi bilinen adıyla Le Corbusier''in (1887 - 1965) portresi bulunuyor.
Mimarlardan Kongre Merkezi''ne övgü (9 Ekim 2009)Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi inşaatına inceleme gezisi düzenleyen Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, "Böyle bir projenin içinde yer almak her mimara nasip olmaz" dedi.
Maiko Hasuike Hotpoint-Ariston Blackline Serisi için İstanbul''daydı.... (9 Ekim 2009)Mudo Concept''in ev sahipliğinde Hotpoint-Ariston''un davetlisi olarak "Tasarımda Yeni Trendler" konulu bir seminer vermek üzere Türkiye''ye gelen ünlü Japon tasarımcı Makio Hasuike büyük ilgi gördü. Hotpoint-Ariston''un Blackline serisini de tasarlayan Hasuike, Nişantaşı Mudo Concept''te verdiği seminerde tasarımda yeni trendlerden söz etti ve "beyaz eşya" kavramı üzerinde fikirlerini belirtti.
Mimarların ihaneti (9 Ekim 2009)Türkiye''de insanların iki mimar adı bilmemesi... Ve fakat neredeyse bütün müteahhitleri tanıması normal midir?
Konut kredi faizleri daha da düşer mi? (9 Ekim 2009)Son günlerde konut kredilerine uygulanan faiz oranlarını düşürmekte bankalar birbiri ile yarışıyor. Geçen haftaya kadar bankaların 5 yıllık vadeye uyguladıkları faiz oranları yüzde 1''in altına düşmüşken, bu haftada bankalar 10 yıl vadeye de yüzde 1''in altında faiz ilan etmeye başladılar.
Sarkis''ten Yıldız''a "Kurşunlu" Destek (9 Ekim 2009)Yıldız Teknik Üniversitesi''nde sergi açan Sarkis, ''kötülükleri def etmek'' için de sahnede kurşun döktü Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi''nin Davutpaşa''daki kampüse gönderilmesi tartışmalarına çağdaş sanatın önemli isimlerinden Sarkis de dahil oldu.
Bakan Günay "isyan" etti (9 Ekim 2009)Adana''da incelemelerde bulunan Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, yarım bırakılan kültür merkezi ve tavanı akan müzeyi görünce ''İçimde isyan duygusu hissediyorum'' diye konuştu.
Bir milyon liralık fiyasko (9 Ekim 2009)Eskişehir''de ilgili kurumların 4 yıl önce çalışmalarına başladığı Eskişehir Yazılım Üssü projesinden yaklaşık bir milyon lira harcandıktan sonra vazgeçildi.
Merkezefendi''de sûfî güzergâh (9 Ekim 2009)Hep aynı yolları yürümeye, aynı meydanlara çıkmaya talimli adımlarınıza söyleyin, sizi Merkezefendi Mahallesi''ndeki meydancığa çıkarsın bu kez.
Seferihisar yavaş yaşa, çok yaşa! (9 Ekim 2009)İzmir''in Seferihisar Belediyesi, ''yavaş şehir'' olmak için merkezi İtalya''da bulunan birliğe başvurdu. Bir komisyon iki ay sonra ilçeye gelerek denetim yapacak ve son kararını söyleyecek.
Kentlerimizin ihtiyacı kültür öncelikli politika (9 Ekim 2009)Arkadaşlık dendiğinde artık sadece şehirlerin arkadaşlığı geliyor aklıma; hani size kendinizi daha iyi hissettiren, sizi dinginliğiyle kucaklayan, menfaatsiz kapılarını açan, "ne zaman istersen yine gel, kırılmaca, gücenmece yok bizde" diyen dost şehirler. Yakın zamanda dostum Konya''daydı; ve Tarihi Kentler Birliği''ne (TKB) ev sahipliği yapan Konya Büyükşehir Belediyesi ve Valiliği ve değerli ekipleriydi..
Tarihî Saray Hamamı, restore edilerek yok olmaktan kurtarıldı (9 Ekim 2009)Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü''nün başlattığı restorasyon çalışmaları kapsamında bir tarihi eser daha kurtarıldı. Yıldırım Bayezit döneminde eski Osmanlı Sarayı arazisi içinde inşa edilen tarihi hamam asırlarca insanlara hizmet verdi.
Dere yataklarındaki ruhsatsız binalara tebligatlar gidiyor (9 Ekim 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dere yataklarındaki ruhsatsız bina sahiplerine bir hafta içinde tebligatların gönderileceğini söyledi.
Çavuşlu köyündeki tarihî cami restore edilecek (9 Ekim 2009)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince ilçesi Çavuşlu köyündeki tarihî Akpınar Camii''ni restore ettirecek. Portakal Mescidi ve Atatürk Heykeli''ni restore ederek halkın beğenisini kazanan Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde saklı kalmış yapıları birer birer ortaya çıkarıyor.
İstanbul kışa "manto"yla hazırlanıyor (9 Ekim 2009)Kalekim ''İstanbul''u Mantoluyoruz'' projesi başlattı. Genel Müdür Gülhan ''Yalıtımın önemine dikkat çekmek istiyoruz'' dedi.
Mardin''i kazdıkça altın çıkıyor (9 Ekim 2009)Mardin''in Kızıltepe ilçesine bağlı Sürekli köyünde geçen hafta yapılan kanalizasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkan altın küpünün ardından devam eden kazı çalışmaları yüzleri güldürdü.
Evren Sanayi TOKİ konutları ilgi bekliyor (9 Ekim 2009)Şanlıurfa''nın Akabe mevkisinde bulunan ve TOKİ konutlarının bulunduğu ve bağlı bulunmuş olduğu Kadıkendi köyü sakinleri hizmet bekliyorlar.
Toplu taşıma sistemi oturmadan Londra modeli çözüm olmaz (9 Ekim 2009)AKŞAM''ın ''İstanbul trafiğine Londra açılımı'' haberi gündem oluşturdu. Akademisyenler güçlü toplu taşımayla, Londra modelinin trafik sorununu çözeceğini savunurken, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise ''Bundan önce yapılması gerekenler var'' dedi.
Mardin Özüne Dönüyor! (9 Ekim 2009)Tarihi taş evleriyle ünlü Mardin, şehri çirkinleştiren beton binalardan kurtuluyor.
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.