Haberler

Haberler

Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Japonya 2010''u ‘Türk Yılı'' İlan Etmeye Hazırlanıyor (6 Ekim 2009)Japonya Büyükelçisi Nabuski Tanaka ile görüşen Başkan Kadir Topbaş, Japonya''nın 2010''u "Türk Yılı" ilan etmek için hazırlandığını ve bu kapsamda 30''u İstanbul''da olmak üzere Türkiye genelinde 60 büyük etkinlik yapılacağını söyledi.
Türkiye-Kazakistan İşbirliği İstanbul''da perçinlenecek... (6 Ekim 2009)Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev''in 21 Ekim''de Türkiye''yi ziyaret edeceğini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, ziyaret esnasında "Almatı Kültür Günleri" düzenleneceğini, "Türkiye-Kazakistan İş Formu" yapılmasının da planlandığını söyledi.
Kentsel Dönüşüm''e de Diren İstanbul! (6 Ekim 2009)"AKP iktidarının, İMF ve Dünya Bankası''nın "mega kent" yaratma politikaları doğrultusunda kentsel dönüşüm adı altında yoksul halkı evsiz bırakmasın protesto etmek için İstanbul Taksim''de eylem yapan Direnİstanbul üyeleri, hep bir ağızdan "Evlerimiz bizim,sokaklar bizim,mahallelerimiz bizim. Buradayız gitmiyoruz!" sloganı atarak tüm İstanbulluları kentsel dönüşüm projelerine karşı mücadele etmeye çağırdı.
Türkiye''nin ilk dev akvaryumu, İstanbul Bayrampaşa''da açılıyor (6 Ekim 2009)Okyanuslardan geldiler Bayrampaşalı oldular brokoliyle besleniyorlar. Sri Lanka''dan Güney Afrika denizlerine, Büyük Okyanus''tan Atlantik Okyanusu''na 10 bin türden, 20 bin deniz canlısının yolu İstanbul Bayrampaşa''ya düştü...
Türkiye''nin Yağmur Ormanlarını Kestirme! (6 Ekim 2009)Palovit Vadisi''ni korumak için internet üzerinde bir kampanya başladı.
Adana''ya 20 Milyon Dolarlık "Sulama" Yatırımı (6 Ekim 2009)Hintli tarım devi Jain, Türkiye''deki ilk üretim tesisini yıl sonunda Adana''da faaliyete geçirecek.
Kavaflar Çarşısı''nın onarımı tamamlandı (6 Ekim 2009)İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 1981 yılında tescillenen Kavaflar Çarşısı''nın restorasyon çalışmaları tamamlandı.
Metro İkmal İhalesi için 3 Teklif (6 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Üçyol-Üçkuyular metro hattının 1. kısmı için ikmal (Tamamlama) ihalesinin birinci aşamasını gerçekleştirdi. İhaleye üç firma teklif verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin ulaşım projeleri arasındaki önemli yatırımlarından biri olan Üçyol -Üçkuyular hattı için ikmal ihalesinin 1. aşaması gerçekleştirildi.
İzmir''de "Taşıma Suyla" Baraj Dolacak (6 Ekim 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında boşa akan dere ve kaynak sularını Tahtalı Barajı''na aktarmak için ihale çalışmalarını tamamladı. Ayrancılar bölgesi ile Menderes bölgesindeki kuyulardan baraja saniyede 350 - 400 litre yani günde ortalama 35 bin metreküp ilave su taşıyacak yatırım 2.1 milyon liraya mal olacak.
"Aptallık Çağı" Vizyona Giriyor (6 Ekim 2009)Çekimi üç buçuk senede tamamlanan ve 450 bin Sterlinlik bütçesinin tamamı bireysel desteklerle sağlanan film, bugüne dek iklim değişikliği ve sonuçları üzerine yapılmış en etkili bağımsız yapım.
Denizli Yarışmaları 2009 Senesine Damgasını Vurdu! (6 Ekim 2009)Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması kolokyumu 3 Ekim 2009''da EGS Park Kongre ve Fuar Merkezi''nde yapıldı. 900 kişi kapasiteli konferans salonunda 150 civarında izleyici vardı. Kolokyumun düzenlendiği salonun dikkat çekici bir özelliği ise yarışmada iki mansiyon birden kazanan TH İdil Mimarlık tarafından projelendirilmiş olmasıydı.
"Türk evi" ve Çeşitli Masallar (5 Ekim 2009)Carel Bertram bir Amerikalı. Kitabının önsözünden, Berkeley''yi bitirdikten sonra UCLA''ya geçtiğini ve orada lisans-üstü çalışması sırasında mimarî, şehircilik gibi konulara yöneldiğini öğreniyorum. Türkiye''ye ilgi duymaya başlamış, buraya gelmiş, araştırmış ve sözünü ettiğim kitabı ortaya çıkarmış: Imagining the Turkish House ("Türk Evini Tahayyül Etmek"), University of Texas, Press, 2008. Yani çok yeni bir kitap.
Yeşil ofisler, mutlu çalışanlar (5 Ekim 2009)Yeşil ofislere olan ilgi şirketleri ekolojik binalar yapmaya zorluyor. Maliyetler yüksek görünse de araştırmalara göre, çalışan verimliliğini artırmasından dolayı bu yatırım üç buçuk yılda geri dönüyor.
Adnan Menderes Havalimanı, Avrupa karbon emisyonu azaltma programında (5 Ekim 2009)TAV, çevreye duyarlı projelerine devam ediyor. TAV Havalimanları Holding iştiraklerinden TAV İzmir tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali''nin, Avrupa Uluslararası Havacılık Konseyi (ACI Europe) tarafından çevreye duyarlılık kapsamında başlatılan "Havalimanı Karbon Akreditasyonu" programına başvurusu kabul edildi.
Dünya Mimarlık Günü 2009 (5 Ekim 2009)Arkitera Mimarlık Merkezi olarak mimarlığa gönül vermiş herkesin Dünya Mimarlık Günü''nü kutluyoruz. UIA tarafından günün anlam ve önemini bildiren bir bildiri yayınlandı ve bu bildiride 2009 Dünya Mimarlık Günü''nün teması "Mimarların Enerjileri Küresel Krize Karşı" olarak belirlendi. UIA Başkanı Louise Cox bugünle ilgili bir bildiri yayınladı.
BİTÜDER Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği''nde Bayrak Değişimi (5 Ekim 2009)Türkiye''de su yalıtımı bilincinin yaygınlaştırılmasını ve bitümlü su yalıtımı ürünlerinin kullanımını artırarak bu ürünlerin mevcut pazar payının yükseltilmesini hedefleyen BİTÜDER Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği, 3. Olağan Genel Kurulu''nu gerçekleştirdi. Yalıtım Plaza''da, 1 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilen genel kurul toplantısında, derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı''na Stoper Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan seçildi.
İYTE Mimarlık Fakültesinde 2009-2010 Akademik Yılı Başladı (5 Ekim 2009)İYTE Mimarlık Fakültesi, 28 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilen açılış toplantısı ve oryantasyon haftası etkinlikleriyle yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.
Üçkuyular krizini Kocaoğlu çözdü (5 Ekim 2009)Üçkuyular Meydanı''nda Balçova, Konak ve Karabağlar belediyeleri arasındaki sorunu Kocaoğlu üç belediyenin ortak olacağı kongre merkezi yapma formülü ile bitirdi.
Sigaraya karşı ikinci seferberlik (5 Ekim 2009)Sigara yasağına uyum oranının yüzde 99,6''ya ulaşmasından cesaret alan Sağlık Bakanlığı, 20 milyon sigara tiryakisini bağımlılıktan kurtarmak için harekete geçti.
Türkiye Yaşamak İçin En İyi 79. Ülke (5 Ekim 2009)Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı''nın (UNDP) "2009 İnsani Gelişme Endeksi" yayımlandı. Buna göre, Norveç, "dünyanın yaşamak için en iyi ülke" kategorisini korurken, Nijerya, 182 ülke arasında "en kötüsü" olarak belirlendi. Türkiye ise 79. sırada bulunuyor.
Toplam 162 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.