Haberler

Haberler

Toplam 208 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bağdat Caddesi''nin ‘Havası'' Kaçtı (19 Ekim 2009)Uzun yıllar astronomik kiralar ve hava paralarıyla gündeme gelen Bağdat Caddesi''nin ‘havasını'' AVM''ler ve kriz söndürdü. Kiralar yüzde 30 düşerken boş dükkan ve daireler hızla artıyor.
İstanbul, nasıl finans merkezi olur? (16 Ekim 2009)IMF toplantıları sırasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı ve ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan doğru bir zamanlama ile İstanbul''un finans merkezi olmasını hedeflediklerini dünyaya ilan etti. Önce bir saptamada bulunalım...
Finans merkezi imara takıldı (16 Ekim 2009)İmar sorunu çıkan Finans Merkezi Topbaş''a emanet... IMF-Dünya Bankası toplantıları sırasında uluslararası kamuoyuna da duyurulan İstanbul Finans Merkezi, imar sorununa takıldı. Başta Ziraat Bankası olmak üzere kamu finans kuruluşları, İstanbul Finans Merkezi''nin kurulacağı alanda farklı ölçeklerde ve çok sayıda belediyenin elindeki imar yetkisiyle ilgili sorunları aşamayınca inşaatlara da başlanamadı.
''''Süleymaniye yenilemesi projesi" (16 Ekim 2009)Süleymaniye''nin, yenileme çalışmaları tamamlandığında geleneksel sivil mimarisi ile kültür, sanat, konut gibi fonksiyonlarıyla 24 saat yaşayan bir merkez haline geleceği bildirildi.
Cendere Vadisi''nde dönüşüm Ofis Park''la başladı (16 Ekim 2009)İstanbul''da iş merkezi ve ofis aksı Maslak''ın devamı olarak görülen Kağıthane Cendere Vadisi''nin ilk ofis projesi Tekfen OZ tarafından hayata geçiriliyor. İnşaatın başladığı projenin 100 milyon dolarlık yatırımla tamamlanması planlanıyor. Tekfen OZ Genel Müdürü Ömer Egesel, 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip projede işletmeyi yapıp satış düşünmediklerini ancak gelen yoğun istek üzerene projenin yüzde 15''lik kısmını satışa sunduklarını anlattı. Egesel, "Önceki Tekfen projelerine yatırım yapıp kazançlı çıkmış bir portföyümüz var. Bu yatırımcıların ısrarıyla projenin bir kısmını satışa sunduk. 400 ila bin 500 metrekare arasındaki ofislerin metrekare satış fiyatı 3.500 dolardan başlıyor" dedi.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Sabah
Bütün binalar 3D olacak (16 Ekim 2009)Google''dan, Google Earth''ü mükemmel hale getirecek yepyeni bir hizmet: İşte Google Building Maker...
Bu Pazar "İstanbul Koşuyor" (16 Ekim 2009)Bu yıl "İstanbul koşuyor" sloganıyla yüz binleri bir araya getirecek olan Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu, 18 Ekim Pazar günü start alıyor.
Chavez, Hilton Oteli''ne el koydu! (16 Ekim 2009)Hugo Chavez, Margarita Adası''ndaki Hilton''un "satın alınması" için talimat verdi. Chavez, Resmi Gazetede yayımlanan kamulaştırma kararnamesiyle, Margarita Hilton & Suites ve otele ait marinanın satın alınmasını istedi. Kamulaştırma için Venezuela''nın ne zaman ve ne kadar ücret ödeyeceği bilinmiyor. Geçen ay otelde bir zirve düzenleyen Chavez, otelin, Afrika ve Güney Amerika ülkelerinden oluşan blok için merkez haline gelebileceği fikrini öne sürmüştü. Venezuela''nın en çok turist çeken adası olan Margarita''daki otelin 300''den fazla odası, suiti, restoranları, kumarhanesi, hediyelik eşya mağazaları ve yat limanı bulunuyor. Kararname, otelin kamulaştırma tamamlandığında, Turizm Bakanlığı''nın sorumluluğunda olmasını öngörüyor. Chavez, son yıllarda telekomünikasyon, elektrik, inşaat alanları da dahil olmak üzere pek çok sektörde kamulaştırma yapıyor. Ayrıca hükümet hala çoğunluğu özel sektörün elinde bulunan otellerdeki hisselerini de artırıyor.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Vatan
Sahibinden Beyaz Saray (16 Ekim 2009)Beyaz Saray''ın bire bir kopyası 10 milyon dolardan satışa çıktı. ABD''nin Atlanta kentinde Amerikalı bir girşimci tarafından olarak inşa edilen Beyaz Saray 10 milyon dolardan satışa çıktı. 16 bin 500 metrekarelik alana kurulan ‘çakma'' Beyaz Saray''da Lincoln yatak odası, Oval Ofis gibi odalar bire bir var. 57 yaşındaki sahibi Fred Milani, evi gönülsüzce satacağını belirtti.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Vatan
E-5 Karayolu''nda Asfaltlama Çalışmaları Tamamlandı (16 Ekim 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin E-5''in Zincirlikuyu Kavşağı ile Havaalanı Kavşağı''nda yaptığı asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Çalışmalarda kullanılan taş mastik asfaltla, E-5 Karayolu Formula-1 pistinden daha iyi hale geliyor.
Kazı ekibini fırçaladı (16 Ekim 2009)2 bin yıllık geçmişe sahip Perre Antik Kenti''ne gitti. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Adıyaman''daki Komagene Krallığı''ndaki 2 bin yıllık geçmişe sahip Perre Antik Kenti''ne gitti. Dağlık alanı koşar adımlarla tırmanan Bakan Günay, yol boyunca Gençlik Marşı''nı seslendirdi. Mozaikleri incelerken, bazı eserlerin tahrip olduğunu gören Bakan Günay, "Burada akademik çalışma yapılamadan çalakalem kazarsanız, çıkardığınız birçok eseri koruyamayız. Kazmaları dikkatli vurun. Orada kartalların kafaları kopmuş, tahrip edilmiş. Dikkatli çalışalım" dedi.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Vatan
Fenerbahçe''ye katmerli kıyak (16 Ekim 2009)İstanbul''un en değerli yeri Ataşehir''de iki yıl önce tartışmalı biçimde Fenerbahçe Kulübü''ne 30 yıllığına kiralanan arazide yeni bir kıyak ortaya çıktı.
Proje zengini İzmir (16 Ekim 2009)Vali Cahit Kıraç, dünyanın bugün geldiği noktada projesiz bir yaşamdan söz etmenin mümkün olmadığını söyledi. Kıraç, turizm-çevre ve tarım başlıklı iki ayrı alanda, 32 milyon TL''lik bir kaynağı proje yapıcıların kullanımına sunacaklarının müjdesini verdi.
Holiday Inn Istanbul Airport yenilendi (16 Ekim 2009)Kasım 2007''den beri hizmette olan Holiday Inn Istanbul Airport, altyapısını ve iç dekorunu yeniledi. Otel, yaklaşık bir ay süren yenileme çalışmaları sonunda 15 Ekim itibarıyla daha konforlu ve çekici halde hizmet vermeye başladı. Elegant ve rahat bir atmosfere sahip Holiday Inn İstanbul Airport, konforlu odaları, uluslararası ve yerel lezzetler sunan restoranları, son teknoloji donanımlı toplantı salonları ve Mandala SPA hizmeti ile fark yaratmayı amaçlıyor. Business standartların üst düzeyde tutulduğu otel, şehir ve iş merkezlerine yakınlığı ile dikkat çekiyor. Otel, toplam 330 odadan oluşurken, ikiye bölünebilen balo salonları ile 10 kişiden 1200 kişiye kadar davet ve toplantılara ev sahipliği yapabiliyor.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Akşam
Sinop Limanı projesi şehrin ufkunu açacak (16 Ekim 2009)Demirci köyünde bu yıl başlanan Sinop Büyük Liman Projesi ve Balıkçı Barınağı çalışmaları son hızıyla devam ediyor. AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, "Büyük Liman Projesi, Sinop''un ufkunu açacak ve geleceğini aydınlatacak bir proje" dedi.
Çirkinlik Abidesi (16 Ekim 2009)Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da inşasına 1987’de başlanan, ancak 5 yıl sonra Kuzey Kore ekonomisinin çökmesinin ardından inşası durdurulan Ryugyong Hotel’de geçen yazdan bu yana hummalı bir çalışma sürüyor. 105 katıyla 330 metre yüksekliğe ulaşan Ryugyong Hotel’in 2012’de tamamlanması bekleniyor. Pyongyang’ın her noktasından görülebilen bu piramit yapı, mimarlar tarafından çirkinlik abidesi diye tanımlanıyor, hatta bir dergi onu “insanlık tarihinin en kötü yapısı” diye tanımlamıştı. Otelin, mimarisiyle totaliter devletin hırslarını yansıttığı belirtiliyor.
Tarih: 16 Ekim 2009 Kaynak: Milliyet
Afyonkarahisar''da çöp konteynırları yer altına indi (16 Ekim 2009)Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, çöp konteynırlarını yer altına aldıkları ve bu sayede Afyonu, çöp poşetlerinin oluşturduğu ve göze hoş gelmeyen kötük kokulardan ve çirkin görütülerden kurtardıkların söyledi. Çoban, 5 yıl içerisinde bu sistemi tüm Afyonkarahisar''a kuracaklarını belirtti.
Şişelerden Köy Kurdu (16 Ekim 2009)1956 ve 1981 yılları arasında Tressa Prisbrey, şişelerden bir köy kurdu. Prisbery, Kaliforniya''daki çiftliğinde on bine yakın şişe kullandı.
Maddi sıkıntımız yok proje sıkıntımız var (16 Ekim 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Nemrut Dağı''nın zirvesine çıktı. Günay, 2 yıl önceye göre Nemrut Dağı''nda gözle görülür bir gelişme yaşanmamasının üzüntüsünü yaşadığını belirterek, " Maddi sıkıntımız yok, proje eksiğimiz var "
"Türkiye, Çevre Açılımı Yapmalı" (16 Ekim 2009)Yeşiller Partisi Eş Başkanı Özdemir, Türkiye''den gelen çevre örgütleri temsilcileriyle görüştü. Özdemir: ''''Türkiye''yi çevre açılımını yapmaya davet ediyorum...''''
Toplam 208 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.