Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Hayatı belgesel yapılacak müzisyene Varyap desteği (9 Kasım 2010)Sesi Grammy ödüllü ABD'li Norah Jones'e benzetilen ve Hollandalı belgesel film yönetmeni Mercedes Stalenhoef'in hayran kalarak müzik kariyerini yakından takip edip hayatını belgesel film yapmaya karar verdiği 20 yaşındaki genç yetenek Karsu Dönmez, Varyap Meridian Grand Tower'da konser verdi.
Bandırma'dan Bursa'ya "demiryolu" yürüyüşü (6 Kasım 2009)CHP Bursa milletvekili Kemal Demirel, Bandırma-Bursa-Bilecik arasındaki demiryolunun yapılması için Bandırma`dan Bursa`ya protesto yürüyüşü başlattı.
"Kaçağı el ele bitiririz" (6 Kasım 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaçak yapılaşmanın yalnızca belediyelerin sıkıntısı değil, bir devlet meselesi olduğunu belirterek, bu problemin ancak kentin tüm dinamiklerinin el ele vermesiyle çözülebileceğini söyledi.
TMMOB: Güneş bizim için çalışıyor (6 Kasım 2009)TMMOB Makine Mühendisleri Odası’nın (MMO) düzenlediği 3. Ulusal Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi Kongresi ve Sergisi Samsun’da, 4. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi Mersin’de bugün başladı.
Dev yatırımlar gölgesinde devasa işsizlik yaşanıyor! (6 Kasım 2009)Pendik, İstanbul'un son yıllarda adı büyük yatırımlarla öne çıkan ilçesi... İstanbul'un ikinci hava alanı Sabiha Gökçen, Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi Viaport, 45 milyon dolara mal olan 5 yıldızlı Divan Otel, E5 kenarına yapılan devasa alışveriş merkezi Neomarin... Hepsi Pendik sınırları içerisinde. Bunların dışında yapımı devam eden bir sürü proje de mevcut.
Tuzla'da zafer halkın (6 Kasım 2009)Tuzla Belediyesi, site sakinleri ile villa sahiplerinin 30 yıldır işgal ettiği sahil alanlarını halka açtı.
Urban Age İstanbul: "Global Kentin Kalkınma Deneyimleri" (6 Kasım 2009)Deutsche Bank Uluslararası Forumu Alfred Herrhausen Topluluğu ile London School of Economics tarafından düzenlenen "Urban Age İstanbul Konferansı" 5 Kasım'da Esma Sultan Yalısı'nda yapılan açılışla başladı. Konferansta yaptığı açılış konuşmasında Urbanage Direktörü Ricky Burdett, "Urbanage İstanbul Konferansı, İstanbul'un eşsiz ve merak uyandıran doğasını sunmakta ve yeni geliştirilen kentsel temaları daha çok açığa çıkarmaktadır," dedi.
"Kentsel Gelişim ve Toplu Konut" (6 Kasım 2009)Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Viyana Belediyesi'nin İşbirliği İle Düzenlenen "Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ve Toplu Konut" Konulu Sergi Zafer Çarşısı'nda Açıldı
Adalet Sarayı'nı Planlanandan Erken Teslim Edilecek (6 Kasım 2009)Bakan Demir, 'İstanbul'daki Avrupa yakası Adalet Sarayı'nın erken bitirilmesini' sordu. Süleyman Varlıbaş teslimatın 2010 sonunda olacağını açıkladı.
Bayraklı Belediyesi de kız yurdu yaptırıyor (6 Kasım 2009)Konak Belediyesi'nden sonra, Bayraklı Belediyesi de üniversite öğrencileri için 110 kişi kapasiteli yurt yapacak. Yeni kurulan Bayraklı Belediyesi, ilçedeki üniversite öğrencileri için harekete geçti. Belediye Başkanı Hasan Karabağ, üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmek için, Manavkuyu semtinde 1100 metrekarelik alanı belirledi.
Kavaflar Çarşısı Hayata Dönüyor (6 Kasım 2009)Konak Belediyesi ve esnafın el ele vererek restore ettirdiği tarihi Kavaflar Çarşısı yabancı ve yerli turistlerin yeni cazibe merkezlerinden biri oldu.
Çeşme'de yatırımcıya müjde (6 Kasım 2009)Çeşme'nin 3 yıldır onay bekleyen Revizyon Çevre Düzeni Planı'nın İl Genel Meclisi'nde onaylanmasıyla birlikte turizmcinin önü açıldı.
Tapulu imarlı evlerine TOKİ el koymak istiyor (6 Kasım 2009)Gebze'de Kirazpınar Mahallesi'nde İmarlı, ifrazlı tapulu evler mahallelinin elinden alınmak isteniyor.
Adolf Hitler'in Doğduğu Ev Satılıyor (6 Kasım 2009)Nazi lideri Adolf Hitler'in Avusturya'da doğduğu evin sahibi, evi satmaya karar verdi. Ancak yetkililer, buranın faşistlerce satın alınarak bir nevi "tapınağa" dönüştürülmesinden endişe ediyor.
Meclis'te TOKİ tartışması (6 Kasım 2009)TBMM Genel Kurulunda, TOKİ konutları tartışıldı, MHP'nin konutlardaki sorunların belirlenmesi amacıyla verdiği Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önergesinin bugün görüşülmesi kabul edilmedi.
Modern bir Bursa için güçbirliği şart (6 Kasım 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mimarlar Odası Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Kentin meselelerinin ve çözüm yollarının konuşulduğu toplantıda konuşan Altepe. "Bursa'yı modern bir şehir yapmak için güç birliği şart" dedi.
Barışa çaldılar ödülü aldılar (6 Kasım 2009)Deutsche Bank Urban Age Ödülü, yedi aylık uzun bir maratonun ardından sahibini buldu. Ricky Burdett başkanlığında Arzuhan Doğan Yalçındağ, Çağlar Keyder, Behiç Ak, Enrique Norten, Anthony Williams ve Han Tümertekin'den oluşan uluslararası jüri, Edinekapı'da 7-14 yaşları arasındaki çocuklara ücretsiz müzik eğitimi sağlayan, Mehmet Selim Baki'nin başlattığı "Barış İçin Müzik" projesini, 100 bin dolar değerindeki Deutsche Bank Urban Age Ödülü'ne değer gördü.
Pendik'e 5 yıldızlı hastane (6 Kasım 2009)İstanbul İl Özel İdaresi tarafından İstanbul'un en modern ve çağdaş hastanelerinden biri inşa ediliyor. İstanbul Pendik'te inşaatına 2007'de başlanan ve 2010'un Temmuz ayında hizmete girmesi planlanan beş yıldızlı Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaklaşık 84 milyon 322 bin TL'ye mal olacak.
Dünyanın en yükseği 4 Ocak'ta açılıyor (6 Kasım 2009)Dubai'de 800 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek kulesi olan Burj Dubai, yaklaşık bir yıllık gecikmeyle 4 Ocak 2010'da açılacak. Projeyi yöneten Emaar Properties şirketinin açıklamasında, kulenin 4 Ocak'ta açılmasına, bu tarihin Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum'un iktidara gelmesinin 4. yıl dönümü olması nedeniyle karar verildiği belirtildi. Burj Dubai'nin yüksekliği, Tayvan'ın başkenti Taipei'de dünyanın en yüksek binası olarak gösterilen 508 metre yükseklikteki "Taipei 101"i 2007'nin nisan ayında geçmişti.
Tarih: 6 Kasım 2009 Kaynak: Yeni Asır
"Rasyonalist" Bir Mimar (5 Kasım 2009)2004 Eylül'ünde Oswald Mathias'ın öğrencisi, sonra iş arkadaşı Rem Koolhaas, ve Londra'da Serpentine Galeri küratörü Hans-Ulrich Obrist, "rasyonelist" Alman mimarlar ile yapılacak sohbetlerin ilkini gerçekleştirmek için Köln'e gitti. Burada Almanca'dan çevrilmiş ve derlenmiş sohbet, Ungers'in iki evinde gerçekleşti. Biri şu anda Büro Prof. O.M. Ungers ve Ungers Arşivi'ne ev sahipliği yapan Haus Belvederestrasse (1958-59).
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.