Haberler

Haberler

Toplam 215 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Taipei Gösteri Sanatları Merkezi Yarışmasında Birincilik Ödülü OMA''nın (27 Şubat 2009)Office for Metropolitan Architecture''ın (OMA) Taipei Gösteri Sanatları Merkezi Yarışması için sunduğu öneri birincilik ödülüne layık görüldü. OMA''dan Rem Koolhaas ve Ole Sheeren''in yönettiği tasarım, uluslararası bir jüri tarafından, 24 ülkeden gönderilen 135 proje arasından seçildi.
Zorlu Center Projesi yüklenici firma ihalesini Aktürk Yapı kazandı (27 Şubat 2009)Zorlu Center yüklenici firma ihalesini, Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret AŞ kazandı. Tabanlıoğlu Mimarlık AŞ - Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu tarafından tasarlanan proje, istanbul''un kültür hayatına katkı yapmayı amaçlıyor.
Adayların Ankara, İstanbul ve İzmir Vaatleri (27 Şubat 2009)29 Mart 2009 Pazar günü gerçekleşecek 2009 Yerel Seçimleri''ne sayılı günler kaldı. Rekabetin kızıştığı bu günlerde, partilerin kent politikaları da netleşmeye ve açıklanmaya başladı. Belediye başkan adaylarından kimileri kendi resmi web sitelerinde, kimileri de basın aracılığıyla seçilmesi halinde gerçekleştireceği vaatleri duyuruyor. Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, Ankara, İstanbul ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylarından projelerini açıklayanları araştırdık ve derledik.
BursaRay C etabı artan maliyet yüzünden askıda (27 Şubat 2009)Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Recep Altepe, Bursaray''ın üniversite etabının 147 milyon Euro''luk Hazine onaylı dış kredili maliyetinin 240 milyon Euro''ya yükseltilmesi sebebiyle askıya alındığını söyledi. Altepe, BursaRay''ın Kestel''e kadar uzatılacağını da açıkladı. Ördekli Kültür Merkezi''ndeki basın toplantısında projelerini açıklayan Altepe, BursaRay projesine değindi. Altepe, "30 vagon daha sonra 58''e çıkartılarak, rakamdaki bu çok büyük farklılaşmadan kimsenin haberi olmamış. Bu yüzden, ihale DLH (Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü) tarafından incelemeye alındı. Biz, 210 milyon Euroya yapılması planlanan 6,5 kilometrelik Küçük Sanayi-Üniversite etabının, bu parayla 10 kilometre daha uzun olarak inşa edileceğini düşünüyoruz. " diye konuştu.
Tarih: 27 Şubat 2009 Kaynak: Zaman Yazan: Fatih Karakılıç
AB: İklimde "bedavacılık" sona erdi (27 Şubat 2009)Avrupa Birliği (AB) iklim değişikliği görüşmeleri baş müzakerecisi EurActiv''e verdiği röportajda Çin ve Hindistan''ın iklim değişikliği ile mücadelede üzerlerine düşeni hakkıyla yerine getirmeleri ve kendi sanayilerinin modernleşmesi için Batı''nın finanse ettiği programları kabul etmeleri gerektiğini, bunun ise ancak gerçekten büyük çaba sarf ederek mümkün olabileceğini söyledi.
Topkapı-Edirnekapı tramvayı yarın normal sefere başlıyor (27 Şubat 2009)Sultançiftliği''ni Topkapı''ya ulaştıracak yeni tramvay hattında deneme seferlerine başlandı. Hattın ilk deneme seferini yapan İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, entegrasyon için kilit öneme sahip hattın mart başında hizmete alınacağını söyledi.
Bayrampaşa yatırımları bugün topluca açılacak (27 Şubat 2009)Bayrampaşa''da tamamlanan 35 büyük projenin toplu açılışı, bugün Bayrampaşa Cezaevi''nin duvarının da yıkılacağı törenle yapılacak.
Belediyenin ilgilenmediği kaçak mahallede nüfus 50 bine çıktı (27 Şubat 2009)Avcılar Yeşilkent Mahallesi''nin nüfusu, bölgenin imar izni olmamasına rağmen 50 bine ulaştı. İmar planlarında fuar alanı olarak ayrılan bölgeye kurulan mahallenin hane sayısı, yetkililerin sessiz kalması sonucu 10 bine çıktı.
Kaddafi, altyapıya 160 milyar dolar ayırdı, müteahhitler Libya yolunda (27 Şubat 2009)Küresel krizin etkisiyle zorlanan Türk müteahhitlik sektörü, rotayı yeni pazarlara çevirdi. 2009 yılında Kuzey Afrika''ya ağırlık vermeyi planlayan sektör, Libya''yı mercek altına aldı.
''İzmir''in içme suyu dünya standardında'' (27 Şubat 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Halkapınar Arıtma Tesisi''ni hizmete açtı, arsenik sorunu kalmadığını söyledi.
Büyükşehir''den Gaziosmanpaşa''ya 711 milyon TL yatırım... (27 Şubat 2009)Gaziosmanpaşa''da vatandaşlarla buluşan Başkan Topbaş, dönemlerinde İstanbul''a 25 milyar TL, Gaziosmanpaşa''ya ise 711 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, "Edirnekapı-Sultançiftliği Tramvayı''nı metroya dönüştürmeyi planlıyoruz" dedi.
İstanbul 90 yıl sonra "batıyor" (27 Şubat 2009)Bilim adamlarına göre 90 yıl sonra, başta Avrupa olmak üzere pek çok bölge çölleşecek, İstanbul ise sular altında kalacak.
Elazığ Terminali dökülüyor (27 Şubat 2009)1985 yılında dönemin Belediye Başkanı Mustafa Temizer tarafından yaptırılan, ancak o yıldan bugüne kadar yenilenmeyen şehirlerarası otobüs terminali adeta yıkılıyor.
"Kuşdili Çayırı, yeşil alan kalsın" (27 Şubat 2009)TMMOB Mimarlar Odası üyeleri eski Salı Pazarı''nın yerinin yeşil alan olarak kalmasını istedi. TMMOB Mimarlar Odası üyeleri, Kadıköy''de eski Salı Pazarı''nın kurulduğu Kuşdili Çayırı''nın yeşil alan olarak kalması istemiyle eylem yaptı.
2010 Avrupa Kriz Başkenti (27 Şubat 2009)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu ile Genel Sekreter Eyüp Özgüç arasında yaşanan fikir ayrılığı, bir krize dönüştü.
Kılıçdaroğlu''ndan Topbaş''a: Koltuğunu bir günlük versin İstanbul nasıl yönetilir gösteririm (27 Şubat 2009)CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın kendisine bir pazar koltuğunu vermesi halinde kenti nasıl yöneteceğini gösterebileceğini söyledi.
''Uzun vadeli düşündüğümüz için AVM açıyoruz'' (27 Şubat 2009)Sahip olduğu genç nüfus ve ekonomik potansiyeli ile uluslararası yatırımcıların gözdesi haline gelen Türkiye''de, alışveriş merkezlerinin (AVM) yatırımları kriz dinlemiyor.
İstanbul''da depreme karşı güçlendirilmiş hastane yok (27 Şubat 2009)Sağlık Bakanı Recep Akdağ''ın CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel''in soru önergesine verdiği yanıt, 2002-2008 yılları arasında bakanlığa bağlı sağlık kurumlarının sadece 30''unun depreme karşı güçlendirildiğini ortaya koydu.
''Ayın karo ustası'' Aliyev''in sarayına gitti (27 Şubat 2009)Çanakkale Seramik, Kalebodur''un Kaleseramik Eğitim Vakfı''nın Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlarla işbirliği halinde bir sosyal sorumluluk projesi olarak yürüttüğü ''Seramik ve Yer Duvar Kaplamacılığı (karo)'' eğitimleri Türkiye genelinde ''usta ordusu'' yarattı.
TOKİ hem ev hem dert sahibi yaptı (27 Şubat 2009)Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan Pursaklar''daki Karacaören TOKİ Konutlarında oturanlar, yaşanan sorunlara, bir de azalmayak yerine günden güne artan borçlar eklendi.
Toplam 215 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.