Haberler

Haberler

Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Metropoliste Savaş (18 Haziran 2009)Yalancı peyzaj tasarımlarına ve hayali mimariye sahip bu kentler, tekrar tekrar ele geçirilmeyi ve çatışmalara sahne olmayı bekliyor. MOUT (Military Operation on Urban Terrain - Meskûn Mahal Muharebesi/Kentsel Alanda Askeri Operasyon) alanları, silahlı kuvvetlerin görev yaptıkları bölge dışındaki kentlerde her an çıkabilecek ayaklanmalara hazır olmalarını ve antrenman yapmalarını sağlıyor. MOUT kentlerinde hayat, bir mimari simülasyon ve militer peyzaj döngüsünde ilerliyor.
Mardan Palace''a inceleme (18 Haziran 2009)Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov''un Mardan Palace Otel''i hakkında inceleme başlattı. Açılışa Monica Belluci gibi dünyaca ünlü yıldızlar katılmıştı.
Yağmalanan tarihi geri isteme zamanı (18 Haziran 2009)Ege''den Akdeniz''e inerken arkeolojik alanlara her uğradığımda yağmacıların sesi gelir kulağıma...
Doğu bölgesinden batı yakasına haksız rekabet suçlaması (18 Haziran 2009)Bursa''da arıtma tesisi bulunmayan bazı bölgelerin yasayla tanınan ek sürenin 13 Mayıs''ta dolmasına rağmen harekete geçmemesi sanayiciler arasında tartışma ve suçlamaları da beraberinde getirdi.
Su boru hatları! (18 Haziran 2009)Enerji kelimesini silin, yerine suyu koyun! Su kıt, su yaşamsal, su stratejik önemi olan bir konu!
Kararlılık Zirvesi (18 Haziran 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nde bir araya gelen belediye ve oda başkanları ile dernek temsilcileri ve zabıta müdürleri, işportaya karşı kararlıkla mücadelenin sürdürülmesi konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdiler.
''Belediyelerin değil ülkenin çıkarı önemli'' (18 Haziran 2009)Bakan Ertuğrul Günay, sahil kesimindeki belediyelerin imar ve ruhsat yetkisinin Kültür ve Turizm Bakanlığı''na devrine ilişkin tepkilere cevap verdi: "Yetki onlardayken, kıyılar beton yığınına döndü".
''Kemeraltı kurtulacak'' (18 Haziran 2009)Kocaoğlu, "Tarihi çarşıyı, üç-beş kopuğa teslim etmeyeceğiz. Birlik ve kararlı olursak, işportayı da işgalleri de sona erdiririz" dedi.
Müze Kent çok yakın (18 Haziran 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul''un "Sur-i Sultani" olarak bilinen; Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı ve Sirkeci Garı''nı da içine alan tarihi yarımada bölgesini "Müze Kent" yapma çalışmalarının hızlandırıldığını açıkladı.
9 Bin Yıl Önceki İnsan (18 Haziran 2009)Neolitik dönem yerleşim yeri olan Çatalhöyük’te başlayan arkeolojik çalışmalarda, 9 bin yıl önceki insan laboratuvar ortamında incelenecek İnsanlığın bilinen en eski toplu yerleşim yerlerinden olan ve Neolitik dönemde sanat eseri sayılan duvar resimlerinin bulunduğu Çatalhöyük’te bu yıl çalışmaların, elde edilen bulguların, laboratuvar ortamında incelenmesiyle başlayacağı bildirildi. İngiliz arkeolog Profesör Ian Hodder başkanlığında 1993 yılından bu yana süren kazı çalışmalarında bu yıl, Neolitik dönemle ilgili, arkeolojik çevrelerce büyük merak uyandıran bilgilere ulaşılması planlanıyor. Kazı başkan yardımcısı Shahina Farid, “Yeni ip uçları bulmak için çaba harcayacağız. Özellikle çene kemiklerindeki dişler üzerinde yoğunlaşılacak, o dönem insanlarının ne tür yiyecekler tükettikleri ve yaşam koşulları hakkında daha ayrıntılı bilgiler ortaya çıkacak. Çatalhöyük insanının çeşitli hayvanların etleri ve tarımsal ürünlerle beslendiklerini biliyoruz ama, yeni bilgilere ulaşmayı umuyoruz” dedi.
Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Birgün
Hayalinizdeki evi tasarlayın (18 Haziran 2009)Autodesk, Project Dragonfly ile herkese çevirim içi olarak, hiçbir yazılıma gerek kalmadan tasarım yapma imkanı sağlıyor.
İsviçre''nin yüz yıllık hayali (18 Haziran 2009)Alp dağlarının altında kazılan 57 kilometre uzunluğundaki tünelin iki ucu birleştirildi. 2018''de hizmete girecek tünelin maliyeti 15 milyar doları bulacak.
Konut satışında kıpırdama var (18 Haziran 2009)Konut sektörü 2004 ve 2005 yıllarında patlama yaşamıştı. Fakat konut kredisi faizlerinin yükselmesi ve ardından global krizin etkisi ile konut satışları tamamen durma noktasına geldi.
"Kuleli Müzesi" için ilk adım (18 Haziran 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ın müze olmasını istediği Kuleli Askeri Lisesi için İstanbul İl Özel İdaresi, kolları sıvadı. 6 Temmuz''da lisenin tarihi ana binasının güçlendirilmesi, dış cephe restorasyonu ve aydınlatmasının yapımı için ihale düzenlenecek. İhaleyi kazanan firma 520 günde çalışmayı tamamlayacak. Kamunun geçmişte en prestijli binaları kendisine ayırdığını belirten Bakan Günay, Üsküdar''daki Kuleli Askeri Lisesi''nin çok güzel bir müze olabileceğini ifade etmişti.
Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Hasan Ay
Yenilenebilir yasası Meclis''ten parça parça geçirilecek (18 Haziran 2009)Yenilenebilir kaynaklarla ilgili yasa haftaya Meclis''e geliyor. İkiye bölünen yasada alım garantisine ilişkin maddeler Meclis tatile girmeden yasalaşacak.
Sonunda bu cinayeti durduracak bir ses duyduk (18 Haziran 2009)Her yaz aynı olayı yazıyorum... Yıllardır, "Göcek koylarında bir cinayet işleniyor diyorum." Kahraman Sadıkoğlu isimli iş adamı bir gecekonduyu almış devlete gemi diye yutturmaya alışıp dünyanın en güzel koyunda işgal başlatmış...
Akdoğan Bursa''yı masaya yatırdı (18 Haziran 2009)CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan, parti meclis üyeleri, il yönetimi, ilçe başkanları ile partisinin belediye başkanlarının da katıldığı basın toplantısında A''dan Z''ye Bursa''yı masaya yatırdı.
''Tarihi yaşatacağız'' (18 Haziran 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin kalbi olan Hanlar Bölgesi''nin gün yüzüne çıkartılmasına yönelik çalışmalar kapsamında Geyve Han''ın önünde yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi.
Lykia Links Akdeniz''in en iyi 5. golf sahası seçildi (18 Haziran 2009)Golf sahası mimarisindeki en önemli isimlerden Perry O''Dye tarafından yapılan Lykia Links Antalya, Akdeniz''in en iyi golf tesisleri arasında seçildi. İsveç''in ekonomi gazetesi DI''ın haftasonu ekinde yapılan listede Lykia Links Akdeniz''in en iyi 5 golf sahası" seçti. 18 delikli tesis golf terminolojisinde "denize sıfır golf tesisi" olarak adlandırılan ''links saha''da deniz manzarasına karşı golf oynama imkanı sunuyor. 5 çeşit golf ayağına sahip olan tesiste golfçüler kendilerine en uygun sahada oynayabiliyor.
Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Sabah
İstanbul Design Weekend başlıyor (18 Haziran 2009)İstanbul’da tasarımın tanıtımı için düzenlenen Design Week (İDW 2009) bu yıl ‘İstanbul Design Weekend’ adıyla organize edildi. Financial Times’ın da geniş yer ayırdığı etkinlik, 21Haziran’a kadar sürecek. İstanbul’un dört ana bölgesi olan Nişantaşı, Taksim-Beyoğlu-Galata, Etiler-Levent-Ortaköy ve Şişli’de 70’in üzerinde noktada, etkinliğe 360’ın üzerinde tasarımcı katılıyor. Dream Design Factory’nin düzenlediği etkinlik çerçevesinde katılımcı mekânlar vitrin, enstalasyon ve yeni ürünleri ziyaretçilere tanıtma fırsatı buluyor. Etkinlik dün akşam Hasköy’de Eski Şapka Fabrikası’ndaki tasarım kütüphanesinin açılışıyla başladı. İDW 2009 kapsamında, Michelangelo Pistoletto’nun ‘Deniz ve Kara Arasında’ sergisinden, ünlü İtalyan tasarımcı Paola Navone tarafından hazırlanan ve Milano Tasarım Haftası’na damgasını vuran Richard Ginori enstalasyonuna kadar birçok başarılı çalışma, dört gün boyunca İstanbullu tasarım tutkunlarıyla buluşacak.
Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Radikal
Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.