Haberler

Haberler

Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Başakşehir''in ilk AVM''sini Fuzul Grup 2010''da açacak (12 Haziran 2009)İstanbul''un en modern uydu kentlerinden Başakşehir, ilk büyük alışveriş merkezine 2010''da kavuşacak. Fuzul Grup tarafından Onurkent''in ortasında projelendirilen Olimpa AVM, 40 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.
Sahillerden intikam alma teklifi mi? (12 Haziran 2009)AKP, sahil bölgelerindeki belediyelerin ruhsat ve imar yetkisinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı''na devrini öngören bir yasa teklifi hazırladı.
Kıbrıs''ın Antalya''sı emlakta tavan yaptı (12 Haziran 2009)Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti''nin (KKTC) yeşil ve mavinin buluştuğu bölgesi Karpaz''da bulunan Bafra, emlak piyasasında tavan yaptı.
''Kaçak yapı kavramını sözlükten çıkartacağız'' (12 Haziran 2009)Lafla peynir gemisi yürütülme döneminin artık sona erdiğini belirten Bayındırlık Bakanı Demir, kanunlarda yapılacak değişikliklerle kaçak yapı kavramını sözlükten kaldıracaklarını söyledi.
Fortis''ten tarihi binalara kredi imkanı (12 Haziran 2009)Fortis Bank Türkiye, sadece tarihi binaların yenilenerek korunması amacıyla kullanılmak üzere yeni bir nakit kredi sunuyor. Türkiye''de ilk olan Tarihi Bina Restorasyon Kredisi ile tarihi binalar yenilenerek geleceğe kazandırılacak. Krediyi 60 aya varan vadeler, düşük komisyon ve avantajlı faiz oranlarıyla sağlayan banka 1.47 faiz oranı uyguluyor. Banka aynı zamanda kredi kullananlara kullanıcı ücreti almadan, sadece depozito ücreti alarak 1 yıllığına kiralık kasa da hediye ediyor.
Tarih: 12 Haziran 2009 Kaynak: Sabah
İSPARK 2010''a hazırlanıyor (12 Haziran 2009)İstanbul''da otopark yönetimini 4 yıldır sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK A.Ş, 2 milyon 700 bini aşkın aracın bulunduğu kentte yeni otopark projeleriyle 2010 için kolları sıvadı. İSPARK Genel Müdürü Kadir Gurbetçi, "Dünyanın bütün metropollerinde trafik sıkışıklığı vardır. İSPARK olarak sürdürülebilir, katlanılabilir ve akıcılığı her gün artan bir trafik için uğraşıyoruz" dedi. İstanbul''un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesi nedeniyle kendi alanlarında çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Gurbetçi, 2010 sonuna kadar 9''a yakın yer altı otoparkını bitirmek istediklerini belirtti.
Tarih: 12 Haziran 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Tuz Gölü öldü Meke can çekişiyor (12 Haziran 2009)Bir yandan iklim değişikliği diğer yandan da kaçak kuyularla zor duruma gelen Konya Kapalı Havzası, günden güne kurumaya devam ediyor.
Mimarlık arşivi Arkiv yine yayında (12 Haziran 2009)Arşivleme alışkanlığımız yok diye söylenir dururuz. Hele konu mimarlık olunca bu alanda belgeler, bilgiler hiçbir yerde derli toplu bulunamaz. Pek çok önemli binanın orijinal projeleri iş bittikten sonra ya rafa kaldırılır ya da ofisin bir yerinde unutulur kalır.
İklim değişikliği milyonlarca mülteci yaratacak (12 Haziran 2009)İklim değişikliğinin önümüzdeki on yıllar boyunca neden olacağı kuraklık ve deniz seviyesinde yükselme gibi doğa olaylarının, milyonlarca kişiyi evlerini terk ederek göç etmek zorunda bırakacağı ve kitlesel göçler için yeni bir plana gerek duyulduğu belirtildi.
Gezegenimizin bize ihtiyacı var (12 Haziran 2009)Bu başlık da nereden çıktı mı diyeceksiniz? Belki de gazetelerde okudunuz, her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor, bu seneki Çevre Günü ve onu izleyen Çevre Haftası''nın ana teması da "gezegeninizin size ihtiyacı var".
"Mayınlar temizlenince bölge kültür ve turizm merkezi olacak" (12 Haziran 2009)Suriye sınırındaki mayınlar temizlendiğinde Gaziantep ve Kilis''te 2 antik kent ve çok sayıda höyük bilimsel kazılara yasaklı arkeolojik yerleşim alanları olmaktan çıkacak.
Fenerliler de kokudan rahatsız (12 Haziran 2009)Kurbağalıdere kötü kokular yaymaya devam ederken Fenerbahçeliler dahil herkes derenin temizlenmesini istiyor.
Jeoloji Mühendisleri Büyükşehir''i uyardı (12 Haziran 2009)Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Temsilcisi Engin Er, zemin şartları ve afet durumu hakkında ya hiç bilgi sahibi olmadan ya da yeterince araştırma yapılmadan imar planları hazırlandığını söyledi.
Japonya karbon emisyonunu azaltıyor (12 Haziran 2009)Japonya, sera etkisi yaratan karbon gazı emisyonunu 2020''ye kadar yüzde 15 azaltacak.
"Ejderha" stadyum elektrik üretiyor (12 Haziran 2009)Tayvan''daki 55.000 kişilik stadyum aynı zamanda elektrik üretiyor...
İstanbul''un finans merkezi için TOKİ''ye olağanüstü yetki (12 Haziran 2009)TOKİ, hazırlanan kanun teklifiyle, İstanbul''u finans merkezi yapacak bölgedeki tüm imar, izin planı gibi işlemleri yürütmekle görevlendirilerek, olağanüstü yetkilerle donatıldı.
Kaçak kazıda 2 bin yıllık tarih çıktı (12 Haziran 2009)Tokat''ın Turhal ilçesinde izinsiz yapılan kazı, yaklaşık 2 bin yıllık tarihi günışığına çıkardı. Jandarma ekipleri, kazı yapılan Gümüştop Köyü Karşılar Mahallesi''nde 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Zanlılar gözaltına alındı. Bölgede inceleme yapan Tokat Müze Müdürlüğü ekipleri, milattan önce 2 ve 6. yüzyıllar arasına ait zemini mozaikle kaplı mekanlar ve mezar yerleri buldu. Tarihi kalıntıların üzeri naylonla örtüldü. Koruma altına alınan alanda kazı çalışması başlatılacak.
Tarih: 12 Haziran 2009 Kaynak: NTVMSNBC
Belediyeler sahilden çekiliyor mu? (12 Haziran 2009)Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Recai Berber ile arkadaşlarının Meclis Başkanlığı''na sunduğu yasa teklifine göre sahil şeridindeki belediyeler, imar konusunda devre dışı bırakılıyor ve sahilde tek patron Kültür ve Turizm Bakanlığı oluyor.
Sanat merkezi (12 Haziran 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Rekreasyon Alanı içinde 5 bin kişilik bir tiyatro alanı yapacak.
Viyadük planı yeniden (12 Haziran 2009)Özelleştirme İdaresi’nin liman özelleştirme süreci devam ettiği için onaylamadığı, Konak ve Büyükşehir Belediyeleri’nin yetki sınırını aştıkları gerekçesiyle iptalini istediği viyadük imar planı yeniden yapıldı. Konak Belediyesi’nin yetki sınırları dorultusunda düzenlediği plan, Büyükşehir Belediyesi’nce onaylandıktan sonra bir kez daha Özelleştirme İdaresi’ne onaya gönderilecek. Karayolları Bölge Müdürü Erol Altun, imar planı sürecinin yeniden başladığını beliterek, Özelleştirme İdaresi’nin çekince koyduğu konular değiştikten sonra yeniden onaya gönderileceğini söyledi. Altun, Özelleştirme İdaresi’nin kendilerine herhangi bir değişikliğin, özelleştirme süreci tamamlanmadığı için hukuki sorun yaratabileceğinden planı onaylamadığını bildirdiğini belirterek, “Özelleştirme İdaresi ihale sürecini olumsuz etkileyecek bir durum istemiyor. Firmanın beklentileri, alınan teminat ve benzeri faktörlerle ilgili olumsuz bir duruma sebebiyet vermek istemiyorlar” dedi.
Tarih: 12 Haziran 2009 Kaynak: Hürriyet Ege
Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.