Haberler

Haberler

Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yusufçuk kanatlı çiftlik: Sanat, bilim ve teknoloji (18 Haziran 2009)Daily Mail kaynaklı habere göre, Belçikalı tasarımcı Vincent Callebaut devasa bir yusufçuk kanadı şeklinde dev bir çiftlik tasarlamıştı.
Beylikdüzü, metrobüs için bir süre daha bekleyecek (18 Haziran 2009)Metrobüs hattının 4. etabı olan Avcılar-Beylikdüzü''nün hizmete açılma tarihindeki belirsizlik devam ediyor. İçinde bulunduğumuz haziran ayında bitirilmesi planlanan hat için kazı çalışmalarına dahi başlanamadı.
Hasankeyf''te sonuna kadar mücadele (18 Haziran 2009)Ilısu Barajı''na karşı çıktıkları için Çevre Bakanı''nın ''yaygaracı'' dediği çevrecilerden yanıt: Herhalde Bakan''ı Hasankeyf''in önemi hakkında yeterince bilgilendiremedik.
Mostar Köprüsü''ne kardeş geldi (18 Haziran 2009)Bosna-Hersek''teki önemli Osmanlı miraslarından Mostar Köprüsü''ne kardeş geldi. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) tarafından restore ettirilen tarihî Konjic Köprüsü, önceki akşam düzenlenen muhteşem bir törenle açıldı.
Türkiye''nin ilk Yavaş Şehir adayı (18 Haziran 2009)Seferihisar, ''Yavaş Şehir'' olmak için başvurdu. Salyangoz sembollü sertifikayı almak için 50''yi aşkın kriteri yerine getirmek gerekiyor.
Teke tüke ''müze''si oy Madımak! (18 Haziran 2009)Bakan Ertuğrul Günay, 37 kişinin can verdiği Madımak''ın ''anı evi''ne dönüştürülememesinin faturasını mülk sahibine kesti: Oradan bir rant üretme gayreti var.
TOKİ''ye İtalya''dan sosyal konut ödülü (18 Haziran 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, İtalya''nın Milano kentinde yapılan EIRE Uluslararası Gayrimenkul Fuarı''nın düzenleme heyetince, sosyal konut üretimine yaptığı katkılardan dolayı ödüle layık görüldü. Fuara katılmak üzere İtalya''ya giden Bayraktar, ödülü, fuarın organizasyon heyeti başkanı Antonio Intiglietta''nın elinden aldı. Türkiye''nin inşaat sektöründe ve sosyal konut alanında geldiği seviye hakkında bilgi veren Bayraktar, Türkiye''nin inşaat yatırımları için son derece cazip bir ülke olduğunu dile getirdi. EIRE 2009''un gündeminde ise gayrimenkul finansmanı, kent planlaması, yeşil kentler ve binalarla yeni mimari projeler yer aldı.
Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Akşam
Mimar ve Tasarımcılar Liderlerini Arıyor (17 Haziran 2009)Mimarlar, tasarımcılar ve plancılar arasından yeni bir lidere ihtiyacımız var. Evet, daha iyi binalar, sokaklar ve kamusal alanlar tasarlamalarını istiyoruz, fakat asıl isteğimizin tasarım kavramıyla pek ilgisi yok. Çünkü kamunun faydalandığı mekan ve binaların tasarımının büyük bir değişim geçirmesi, bunun için de acil olarak, şehirlerin politik bir yaklaşımla yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor ve bunu yapabilecek, doğuştan yetenekli, yer, mekan ve form ilişkisini anlamak üzere eğitim görmüş çok az insan var.
Kadıköy ve ihanet (17 Haziran 2009)İstanbul âşığı o büyük şair, "sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer" demişti... Bense bırakın bir semtini, bir mahallesini, Caddebostan''ı sevmeyi kaç ömre bedel saydım hep.
Su savaşlarına doğru (17 Haziran 2009)Kuraklıktan toprakları verimsizleşen ve yılanların istilasına uğrayan Irak''ın bu durumundan, Fırat''ta beş büyük barajı bulunan Türkiye ve Suriye sorumlu tutuldu.
Artemis tapınağında türbe bulundu (17 Haziran 2009)Artemis Tapınağı alanında yürütülen kazı çalışmalarında Aydınoğlu Beyliği dönemine ait türbe ortaya çıkarıldı.
Çatalhöyük medeniyeti laboratuvarda incelenecek (17 Haziran 2009)İnsanoğlunun bilinen en eski toplu yerleşim yerlerinden olan ve Neolitik dönemde sanat eseri sayılan duvar resimlerinin bulunduğu Çatalhöyük''te bu yıl çalışmalar, elde edilen bulguların, laboratuvar ortamında incelenmesiyle başlayacak.
130 milyar dolar toprağa gömüldü (17 Haziran 2009)Türkiye’nin sanayileşme hamlesi adı altında kimi zaman seçim yatırımı olarak temeli atılan kimi zaman da ödenek bulamayan yatırımlara 130 milyar dolar gömüldü.
Avrupa''ya enerji çölden gelecek (17 Haziran 2009)20 büyük Alman şirketinin oluşturduğu konsorsiyum, Kuzey Afrika çöllerine kuracağı güneş panelleriyle Avrupa''nın enerji ihtiyacını karşılamayı planlıyor.
Geleceğin mutfağı (17 Haziran 2009)Tasarımcılar yeni buluş ve ürünleriyle hayatımızı her geçen gün biraz daha kolaylaştırıyorlar. Globalleşmenin en iyi yanlarından biri olan haberleşme sistemleri ile de bizler bu yeni ürünleri belki de anında tanıyıp öğreniyor, teknoloji ve yeniliklerden mahrum kalmıyoruz.
Ankara’ya dünyanın en büyük müzesi kurulacak 5 milyon turist çekecek (17 Haziran 2009)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara ve İstanbul''da iki büyük müze yapılacağını açıkladı. Günay, Türkiye''nin, dünyanın başka ülkesinden bir şey almadan, ''dünyanın en büyük müzesini'' kurabileceğini belirterek, "Ankara''da kurulacak ve 1 haftada gezilebilecek Türkiye Uygarlıklar Müzesi 40 bin metrekare alan üzerinde yer alacak, yılda 5 milyon ziyaretçi çekecek" dedi.
Bakan''dan kaçak yapı tarihe karışacak müjdesi (17 Haziran 2009)Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir,"Yaptığımız düzenlemelerle Türkiye''de yakın bir zamanda İstanbul''un da çok dertli olduğu kaçak yapı kavramını sözlüklerimizden çıkarıyoruz" dedi.
Osmanlı mirası Konjiç Köprüsü ayağa kalktı (17 Haziran 2009)Bosna-Hersek''teki Osmanlı mirasından Konjiç Köprüsü restore edilerek hizmete sokuldu. Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) tarafından restorasyonu yaptırılan başkent Saraybosna yakınlarındaki tarihî Konjiç Köprüsü''nün açılışı dün gerçekleştirildi.
Selimiye, ''dünya kültür mirası''na girmeye hazır (17 Haziran 2009)Osmanlı döneminin en görkemli yapılarından biri olan ve Mimar Sinan''ın ''ustalık eserim'' dediği Selimiye Camii, dünya markası olma yolunda.
"Yatağan''da ikinci santral çevreyi yok eder" (17 Haziran 2009)Türkiye Yeşiller Partisi Eş Sözcüsü Bilge Contepe, "Yatağan''a yapılacak olan ikinci termik santral bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini yok eder" diyerek bölgeye ikinci bir santralin kurulmasını eleştirdi.
Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.