Haberler

Haberler

Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sinpaş ve Ülker grubu Katarlı ortakla ''yeşil bina'' yapacak (15 Haziran 2009)Sinpaş GYO, Sağlam GYO ve Katarlı Barwa International, Zeytinburnu''nda 60 milyon dolarlık yatırımla otel ve rezidans projesi gerçekleştirecek. Proje yeşil bina konseptinde olacak.
Trafik yeraltına inince emlak fiyatları katlanacak (15 Haziran 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehrin Kadıköy, Aksaray, Beşiktaş gibi işlek meydanlarında trafik akışını yeraltına almak için proje çalışmaları yapıyor.
Avrupa''nın en büyük hayvanat bahçesi geliyor (15 Haziran 2009)Sultangazi''nin çiçeği burnunda Belediye Başkanı Cahit Altunay, Avrupa''nın en büyük hayvanat bahçesinin Sultangazi''ye inşa edileceğinin müjdesini verdi.
Bakan Demir; "İstanbul yatırımlarımızda önemli yer tutacak..." (15 Haziran 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı makamında ziyaret eden Bayındırlık ve İmar Bakanı Mustafa Demir, İstanbul''un Asya, Avrupa ve Ortadoğu''yu birbirine bağlayan çok önemli bir şehir olduğunu belirterek, "Bakanlığımızın çalışmalarında İstanbul çok önemli bir yer tutacak" dedi.
İzmir, Cenova''nın izinde yürümeli (15 Haziran 2009)İTO Başkanı Demirtaş: "Bugüne kadar hazırladığımız bütün projelerin hayata geçirilmesi halinde bir kente ne kadar büyük canlılık getireceğini canlı olarak Cenova''da gördük."
İzmir''in suyunda "güneş enerjisi" dönemi başlıyor (15 Haziran 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda önemli bir adım atarak köylerdeki su depolarına, güneş enerjili klorlama sistemi kurmaya başladı.
"Fransawood" için geri sayım (15 Haziran 2009)Fransa, Paris''in dışında yer alan ve kullanılmayan eski elektrik santralını dev bir sinema şehrine dönüştürmeye hazırlanıyor. Film endüstrisinin dev isimlerinden olan ve Fransa''nın Steven Spielberg''ü olarak anılan Luc Besson''un açıklamasına göre, tüm inşaatlar 2012 yılında, Cannes Film Festivali''nden hemen önce tamamlanmış olacak. ‘La Cite du Cinema'' (Sinema Şehri) adı verilecek olan dev komplekste film setleri, kurgu ve ışık stüdyoları, ofisler, sinemalar ve bir de film okulu bulunacak. 1929''da inşa edilen ve şu anda terk edilmiş bir halde bulunan 62 bin metrekarelik santralın yeni bir yüze kavuşması ise 197 milyon dolara (yaklaşık 300 milyon TL) mal olacak. Yeni sinema şehrinde yapımcılar, film çekimleri için kendilerine yer de kiralayabilecek.
Tarih: 15 Haziran 2009 Kaynak: Milliyet
UNESCO Uzmanı Bursa''ya hayran kaldı (15 Haziran 2009)UNESCO Kültür Mirası Komitesi Uzmanı Junaid Sorosh-Wali, Bursa''nın tarih kokan atmosferine hayran oldu.
Kiska, New York''ta atıl demiryolunu geleceğin parkı yaptı, Bloomberg''ten övgü aldı (15 Haziran 2009)ABD''de otoyol, köprü, gökdelen ve metro ihaleleri alan Türk İnşaat firması Kiska, New York''un Manhattan adasında yaklaşık 50 yıldır kullanılmayan, atıl durumdaki tren yolu olan High Line Park''ı 21''inci yüzyıla yakışır modern bir park haline dönüştürdü.
Otel tartışması tam gaz devam (15 Haziran 2009)Büyükşehir Belediye Meclisi''nin Haziran ayı toplantısının ilk gününde Kızılay''daki gökdelenin otele dönüştürülmesini engelleme talebi ile başlayan tartışma yeni bir boyut kazandı. Meclis''in son gününde Gökçek''le Tanık''ı ilk ayrılığa sürükleyen "Gökdelen" tartışması bir daire başkanının da görevden alınmasına neden oldu.
Türk zeytinyağı bu şişeler sayesinde marka olacak (15 Haziran 2009)Anadolu Cam, Türk zeytinyağının dünya pazarında markalaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, dünyaca ünlü dört tasarımcıyla "Türk Zeytinyağı İçin Cam Şişe Tasarım Projesi"ni hayata geçirdi. Ambalajın ürün kadar önemli olduğu düşüncesiyle yola çıktılar. Türk zeytinyağını temsil edecek şişelerde olması gereken özellikler belirlendi.
Kadastro işlemleri 5 ilçede artık online (15 Haziran 2009)Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Esenler ilçelerine hizmet veren Bakırköy Kadastro Müdürlüğü artık www.bakirkoykadastro.gov.tr internet sitesi üzerinden hizmet vermeye başladı.
Büyükşehir''den rövanş gibi karar (15 Haziran 2009)Özelleştirme İdaresi''nin hazırladığı, ancak reddedilen imar plan değişikliği, Konak İskele Alanı''nı yeniden düzenlemeyi öngörüyor.
Yavaş şehir (15 Haziran 2009)"Yavaş şehir" diye bir şey duymuş muydunuz? İtalyanca-İngilizce ortak adıyla "Citte Slow", uluslararası bir kentler ağı...
Boğazlardaki akıntıdan elektrik üretilecek (15 Haziran 2009)TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, İstanbul ve Çanakkale boğazlarında akıntıya dayalı enerjiden elektrik üretimi için yatırım yapmayı bekleyen girişimciler olduğunu kaydetti.
En iyi moda tasarımcı otelleri (15 Haziran 2009)Kıyafetleri giyiliyor, kozmetik markaları ve parfümleri kullanılıyor, gözlükleri takılıyor, şimdi de konukseverliklerini test etme zamanı.
Ben bir baz istasyonuyum çocuk parkında ne belediye ne de kaymakam bunun farkında! (15 Haziran 2009)Gece yarısı saat 02.00''de, inanılmaz bir şekilde, mahallemizin çocuk bahçesine baz istasyonu konduruldu.
"AKP kıyılardan intikam alıyor" (15 Haziran 2009)Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, AKP''nin imar ve ruhsat yetkisini belediyelerden almak için Meclis''e sunduğu kanun teklifinin, seçimde kazanılamayan kıyı belediyelerini cezalandırma amacı taşıdığını bildirdi.
Rüzgardan gelen enerji (15 Haziran 2009)Eve yerleştirilen rüzgar türbinleri sayesinde artık elektrik faturaları o kadar da kabarık olmayacak.
Sadece kötü koksa... (15 Haziran 2009)Kurbağalıdere yalnızca kötü kokular yaymıyor. İçinden geçtiği mahallelerde çevre ve halk sağlığını da tehdit ediyor.
Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.