Haberler

Haberler

Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Palovit vadisine dokunma! (3 Ağustos 2009)Palovit''in de içinde yer aldığı Fırtına Vadisi, başta hidroelektrik santraller olmak üzere, yol inşaatları, turizm yatırımları, çarpık yapılaşma ve taş ocaklarının tehdidi altında.
Ray döşeriz, hayal döşeriz... (3 Ağustos 2009)İstanbul''da 70 kilometrelik bir raylı sistemin varlığından sözediliyor, bu bilimsel açıdan gerçek değil. Ray çokluğu bir ''sistem'' değil. Şu anda İstanbul''da 10''dan fazla ayrı raylı sistem var ve bu sistemler bağlantılı-entegre değil.
İstanbul''un yeni kültür sarayı (3 Ağustos 2009)İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, yakında yeni yerine taşınıyor. Deniz Palas, kafesi, manzaralı lokantası ve konser, dans, tiyatro gösterilerine açık kulüp mekânıyla bir ofis olmanın ötesinde kültür merkezi gibi çalışacak.
Limantepe, sualtı kazısında dünyada ilk 10''a girdi (3 Ağustos 2009)1992''den beri kazılar Urla Limantepe''de Tunç çağının izleri aranacak. Bölge, dünyanın bilinen en eski limanlarından.
Bauhaus okulu 90 yaşında (3 Ağustos 2009)Almanya''da ''herkes için ucuz ve iyi tasarım'' anlayışıyla kurulan Bauhaus okulunun 90''ıncı yaşı Berlin''de büyük bir sergiyle kutlanıyor.
Camisi var, yolu yok! (31 Temmuz 2009)Elmadağ''da 2 yıl önce TOKİ tarafından temeli atılıp, bitirilen konutlara taşınan yaklaşık 200 aile, yaşanan sorunlardan şikayetçi.
''Munzur''da barajlara hayır'' (3 Ağustos 2009)Munzur Vadisi''nde yapılması düşünülen sekiz baraja karşı 10 bin kişi, ‘Beyaz eller'' yürüyüşü yaptı. Tunceli''de bu yıl 9''uncusu yapılan ‘Munzur Kültür ve Doğa Festivali'' kapsamında birçok etkinliğin yanı sıra Munzur Vadisi''nde yapılacak olan sekiz baraja karşı eylem de yapıldı. Çarşı merkezi Kışla Meydanı''nda önceki akşam toplanan binlerce kişi, ‘Munzur''a beyaz eller yürüyüşü'' pankartıyla yaklaşık 3 kilometre yürüyerek Munzur Vadisi''ne kadar gitti. Kortejin önünde DTP''li milletvekilleri yer aldı. Kalabalık Munzur Vadisi''ne geldiğinde çay üzerindeki köprüde bir süre durdu. Barajları protesto etmek için ellerini kirece batırarak beyaz ellerini havaya kaldıran kalabalık bir ağızdan, ‘AKP, Munzur''da boğulacak'' sloganı attı.
Tarih: 3 Ağustos 2009 Kaynak: Radikal
İskan affı yok! (31 Temmuz 2009)Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, yeni bir iskan affına ilişkin çalışmanın bulunmadığını açıkladı.
Validebağ Korusu’nda betonlaşma kaygısı artıyor (3 Ağustos 2009)İstanbul Anadolu yakasının kalan son büyük yeşil alanlarından biri olan Validebağ Korusu''yla ilgili tartışmalar bitmiyor.
TOKİ Kayabaşı satışta (4 Ağustos 2009)İstanbul-Kayabaşı''nda özel sektör ile birlikte 65 bin konut yapımını planlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bölgede yeniden satışa başlıyor.
Devlet sırrı açıklandı! (4 Ağustos 2009)Devlet, ''devlet sırrı''nı açıkladı: ''Bartın''ı selden kurtarmak için 57 milyon dolar harcandı.'' Altı aydır bu yanıtın peşinde olan Bartın Kent Konseyi üyeleri şaşkın: ''İyi de bu para nereye gitti?''
Mavi bayraklı koya fosseptik dökülüyor (4 Ağustos 2009)Göndoğan''da villalardan oluşan sitenin fosseptiği diğerine bağlanınca, taştı. Mavi bayraklı koy iki ayda yüzülmez hale geldi.
Ilısu’da üçüncü perde (31 Temmuz 2009)Ilısu''da ikinci perde kapandı, üçüncü perde açıldı. Projeye finansman sağlayan Almanya, Avusturya ve İsviçre ihracat kredi kurumları artık sahnede yok. Kredilerini geri çeken üç Avrupa bankası da.
Pera''da AKM''nin akıbeti tartışılacak (5 Ağustos 2009)‘Yıkılacak mı? Yapılacak mı?'' tartışmalarıyla son beş yıla damgasını vuran İs tanbul''daki Atatürk Kültür Merkezi''nin mimari yapısının korunması için çalışan mimarlar inisiyatifi bugün ‘AKM nasıl, kimin için ve hangi yöntemlerle korunmalı?'' isimli bir panel düzenliyor. Pera Müzesi''de AKM''nin korunma ve yenilenme sürecine dair gelişmelerin değerlendirilmesi ve bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması amacıyla saat 17.00''de yapılacak panele Mete Tapan, Doğan Tekeli, Tansel Korkmaz, Serhan Ada, AKM''nin renovasyon projesini hazırlayan mimar Murat Tabanlıoğlu''nun yanı sıra İstanbul 2010 Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç de katılacak. Toplantıda projenin uygulamasının profesyonel ortamlara nasıl açılacağı, AKM programının geliştirilmesi için açık bir kamusallık fikrinin hangi yöntemlerle desteklenebileceği ve sürdürülebilir bir uygulamanın nasıl yapılacağı tartışılacak.
Tarih: 5 Ağustos 2009 Kaynak: Radikal
Göcek’te büyük kriz (31 Temmuz 2009)Göcek Körfezi''ndeki koylarda gezi teknelerine getirilen ve yarın yürürlüğe girecek olan yasaklar büyük tartışma yarattı. Tur teknesi sahipleri karara tepki gösterirken çevreciler alkışlıyor.
Büyük Kanal Projesi iflas etti (31 Temmuz 2009)2.20 metrelik borular, 1.60 metreye indirildi. Üçkuyular-Halkapınar hattı tıkandı, çalışmıyor. Sistem içindeki pompalar da yetersiz kalıyor. Kaçak arama bahanesiyle deşarj yapılıyor
500 yıllık hamam turizme açılacak (31 Temmuz 2009)Muğla merkezdeki tarihi Sekibaşı Hamamı, belediye tarafından restore ettiriliyor. Başkan Gürün, "Burası kültür merkezi olacak. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret mekanına dönüşecek" dedi
O villalara 62 bin lira ceza kesildi... (5 Ağustos 2009)Bodrum''da fosseptik sularını mavi bayraklı koya akıtan iki lüks tatil sitesine toplam 62 bin 124 lira para cezası kesildi.
Seyrantepe''ye teklif ''aşırı düşük'' dendi, yeni ihale 21 Ağustos''ta (6 Ağustos 2009)Seyrantepe Spor Kompleksi için yapılan üçüncü ihale de iptal edildi. TOKİ ihale komisyonu, Siyah Kalem İnşaat''ın verdiği teklifi aşırı düşük bularak ihaleyi iptal etti. Daha uygun koşullarda bir teklif için 21 Ağustos''ta yeniden ihaleye çıkılacak.
Gaziantep''te kültürel miras yeniden canlanıyor (31 Temmuz 2009)Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kültürel mirasın korunması ve yaşatılması amacıyla birçok projeye imza atıyor.
Toplam 124 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.