Haberler

Haberler

Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ve 11 yıl sonra Akropolis Müzesi... (19 Haziran 2009)Açılışı sabırsızlıkla beklenen Akropolis Müzesi, 20 Haziran’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Yeşil bir ev nasıl kurulur, izleyin (21 Haziran 2009)Yeşil Mimari (Building Green) çevreciliğin rengi yeşili evinize taşıyacak. 13 bölümden oluşan belgesel, çevreye duyarlı bir yaşam için ufak değişikliklerin yarattığı büyük farkları keşfetme olanağı sunacak.
Mimarlık Toplumu Yönetir mi? (19 Haziran 2009)Mimarlık teorisyeni ve filozof Sven-Olov Wallenstein, "Biyopolitika ve Modern Mimarlığın Ortaya Çıkışı" başlıklı kitabında Fransız Devrimi bağlamında biçimsel bir taklitçilik olarak nitelenebilecek klasik mimarlık paradigmasının nasıl çözündüğünü ele alıyor ve biyopolitik sürece dayanan yeni bir mimarlık mantığının doğuşunu analiz ediyor. Bunu yaparken ise, Fransız filozof Michel Foucault'nun biyopolitika teorisini kullanıyor. Mimarlığın yönetim gücünü sorguluyor. Yoksa "mimarlık" sözcüğünün kendisinden mi vazgeçmek gerekiyor?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk oldu (19 Haziran 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine Prof. Dr. Adem Baştürk atandı. Baştürk, daha önce de aynı görevi yürütmüştü.
İBB’den Şişli’ye Bol Sıfırlı, Yeni Rant Alanı (19 Haziran 2009)Nisan 2005'te, İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) onaylanan imar planı çerçevesinde bazı parseller birleştirilerek büyük parseller oluşturuldu. Parsellerin birleştirilmesi sonucunda sokaklar trafiğe kapatıldı. Belediyenin esas hedefi ise M.İ.A (Merkezi İş Alanları) yapılaşmasına izin vermek. Yapılacak binalarda kat sınırlaması da bulunmuyor. Bu durum, bir zamanların sessiz meskenlerinden biri olan mahallede gürültü ve toz kirliliği yaratan büyük şantiyelerin kurulmasına sebep oldu.
Kızılay'a bütüncül plan gerekli tepkisi (19 Haziran 2009)TMMOB Şehir Plancıları Odası, Emek İşhanı'nın gelişigüzel kararlarla değil, Kızılay kent merkezine ilişkin bütüncül bir plan çerçevesinde işlevlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Güzelyalı semtine yeraltı otoparkı (19 Haziran 2009)"İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi'ne uğramıyor. Orası Beyoğlu Belediyesi'nin sorumluluğunda. Maalesef İzmir'de böyle değil. İlçe belediyeler bu gücü kullanmalı."
Global Yeşil Enerji'nin devrine izin aldı (19 Haziran 2009)Global Yatırım Holding, iştiraki Yeşil Enerji'deki yüzde 95 hissesinin Norveç'te kurulu ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Statkraft'a devri için gerekli tüm izinlerin alındığını açıkladı.
Esenboğa Avrupa'nın en iyi havalimanı (19 Haziran 2009)Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından Esenboğa Havalimanı "5-10 milyon yolcu" kategorisinde "En iyi havalimanı" seçildi.
İstanbul'un yolları çiçek desenli (19 Haziran 2009)İstanbul Park ve Bahçeler Müdürlüğü, son beş yıl içerisinde büyük bir değişikliğe gitmiş. İstanbul'un 18 farklı noktasındaki park ve bahçeler şefliğinde 3 bin 500 kişi çalışıyor.
İstanbul'a yeni bir sanat mekânı (19 Haziran 2009)İstanbul'un etkinlik mekanlarına yeni bir yer daha eklendi. Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) bünyesinde, 'çok amaçlı etkinlik merkezi' olarak tasarlanan 'the Seed' yeni etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kongre, toplantı merkezleri işletmeciliği ve etkinlik yönetiminde önemli bir şirket olan Fransız GL Events Group'un Türkiye şubesi GL Events Türkiye tarafından yürütülen the Seed, tohum manasına geliyor. Sabancı Müzesi'nde açılan the Seed, ulusal ve uluslararası kültür-sanat etkinliklerinin yanı sıra iş dünyasından önemli toplantı, etkinlik ve kongrelerle birlikte, seçkin marka, kurum ve sanatçılara ev sahipliği yapmayı amaçlıyor.
Tarih: 19 Haziran 2009 Kaynak: Zaman
Kıyılar ve Ataşehir el değiştiriyor (19 Haziran 2009)Eğer öneri yasalaşırsa;Türkiye'nin gözdesi kıyılar Kültür Bakanlığı ile Bayındırlık Bakanlığına, İstanbul'un parlamaya aday yıldızı Ataşehir, TOKİ'ye emanet.
Şapkadan tasarım kütüphanesi çıktı (19 Haziran 2009)Demirden harflerden 'Eski Şapka Fabrikası' yazılı bir tabelanın hemen altında artık DesignLibrary (Tasarım Kütüphanesi) tabelası parıldıyor.
Çimento üreticileri beton yol istiyor (19 Haziran 2009)Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Genel Koordinatörü Tezmen, beton yolun maliyetinin daha düşük olduğunu söyledi.
Vekillerin Kurbağalıdere'den daha mühim işleri varmış... (19 Haziran 2009)İstanbul Birinci Bölge milletvekillerinden kimisi 20 yıldır kokan Kurbağalıdere sorunundan haberi olmadığını belirtirken, kimisi de çeşitli bahanelerle görüşme talebini geri çevirdi.
Four Seasons'a ikinci kez ret (19 Haziran 2009)Danıştay, Sultanahmet'teki tarihi kalıntılar üzerine yapılan Four Seasons Oteli ek inşaatıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararına yönelik itirazları da reddetti.
GÜMÇED`den ağaç kesimlerine tepki (19 Haziran 2009)Bursa'nın en önemli turizm merkezlerinden olan ve Osmanlı Devletinin Kurucusu Osmangazi ile oğlu Orhangazi'nin türbelerinin bulunduğu Tophane'de yapılan temizlik ve düzenleme çalışmalarında yüz yıla yakın ağaçların kesildiğini söyleyen GÜMÇED Genel Başkanı Adnan Önürmen sert tepki gösterdi. Önürmen, "Bursa'nın akciğeri konumunda yer alan ve tarihi değerleriyle her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri haline gelen Tophane sırtlarında, her biri uzmanlar tarafından 70-80 yıllık olduğu düşünülen onlarca ağacın kesiliyor. Belediyelerin yıkarak ve keserek güzelleştirmek düşüncesinden bir an önce vazgeçmesi gerekiyor. Bir ağaç onlarca yılda meydana geliyor. Sebebi ne olursa olsun ağaçları kesmek bir insanı kesmekten farksızdır" diye konuştu.
Tarih: 19 Haziran 2009 Kaynak: Olay
Çevre ödülü plastikçilere verilsin (19 Haziran 2009)PAGDER Bursa Şube Başkanı İlker Biliktü, "Bilimsel olarak incelendiğinde sektörün doğa dostu olduğu görülecektir. Bence çevre ödülü plastikçilere verilmelidir" dedi.
Bursa'da deniz taşımacılığı aktif hale gelecek (19 Haziran 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Haziran ayı meclis toplantısı öncesinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Yasak kentin mayını temizlenecek (19 Haziran 2009)Kültür Bakanlığı Türkiye-Suriye sınırındaki ünlü Karkamış antik kentinde mayınların 'elle' temizlenmesi için temmuz ayında ihaleye çıkıyor.
Toplam 167 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.