Haberler

Haberler

Toplam 25 haber 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Denizli'de alt yapıya yatırım devam edecek (1 Ocak 2009)Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, beş yıl önce göreve geldiklerinde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyledi.
Odunpazarı sokakları tekrar yaşatılıyor (1 Ocak 2009)Odunpazarı Belediyesi Beyler Sokak restorasyon projesi ile büyük bir başarıya imza attı.Sokakların daha modernleşmesinin amaçlandığı proje tamamlandığında turizme açılaçak.
İstanbul'da bir kişiye 1.57 metrekare alan (2 Ocak 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "Projem İstanbul" kapsamında üniversitelerin katılımıyla kentin sorunlarına çözüm bulacak projeler üretiliyor.
Ayder Yaylası'ndaki kaçak yapılar yıkılıyor (1 Ocak 2009)Rize Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Ayder Yaylası'ndaki kaçak yapıları yıkmak için çalışma başlattı. Milli park sınırları içinde 100'ün üzerinde kaçak yapı olduğunu belirten Akkurt, "Yapı sahiplerinden yıkım parası olarak bin YTL alacağız" dedi.
Talep tetikte bekliyor patlama yaşanabilir (2 Ocak 2009)Eroğlu Yapı CEO'su Kumova, konut sektöründeki bastırılmış talebin harekete geçmek için tetikte beklediğini belirterek, "İnsanlar dönüş noktasını gördüğü anda talepte patlama yaşanacak" dedi.
Nice 'Belediyeli' Yıllara... (2 Ocak 2009)Başbakan ve Anayasa Mahkemesi Başkanı kızsalar bile, eğer Danıştay, nüfusu azaldı diye kapatılan belediyelere "itiraz haklarını kullanma" olanağı tanımasaydı, 2008 demokrasi tarihimize "yerel yönetim kıyımı"yla geçecekti...
TOKİ'nin projesinde talep ilk kez arzın altında (2 Ocak 2009)TOKİ'nin satışa çıkardığı Kayabaşı bölgesindeki dev uydu kent projesinin ilk etabındaki konutların kura çekilişi iptal edildi.
ABD'de 500 milyar dolar mortgage desteği (1 Ocak 2009)ABD Merkez Bankası (FED), kredi maliyetlerini azaltıp konut satışlarını artırmak için daha önce açıkladığı 500 milyar dolarlık kaynağı harcamaya başlıyor. FED, bu aydan itibaren 2009 yılı ortasına kadar 500 milyar dolarlık mortgage kredilerine dayalı menkul kıymet satın alacak. Böylece, konut kredisi faizlerinde düşüş görülmesi ve konut satışlarının artması hedefleniyor. FED, geçtiğimiz ay, tüketici kredilerini canlandırmak ve küçük işletmelere kredi akışını sağlamak için iki adımda 800 milyar dolarlık bir kaynak kullanacağını açıklamıştı. ABD finans piyasalarına ikinci büyük hamlesini yapan FED'in mortgage şirketlerine 600 milyar dolar vereceği ve tüketici kredileri için de 200 milyar dolarlık bir kaynak ayıracağı belirtilmişti. Açıklanan plana göre, FED, mortgage devleri Fannie Mae ve Freddie Mac'ın 100 milyar dolarlık zararının yükümlülüğünü üzerine alırken, bu kurumlardan 500 milyar dolara mortgage kredilerine dayalı menkul kıymet satın alacaktı.
Tarih: 1 Ocak 2009 Kaynak: Hürriyet
Ankara üç 'M'ye kilitlendi (2 Ocak 2009)Ankaralı 29 Mart'ta kendisini yönetecek üç isim arasında bir seçim yapacak. Melih Gökçek, Murat Karayalçın ya da Mansur Yavaş. Bu üç başkan adayının tek ortak özelliği üçünün de isminin "M" harfiyle başlaması.
Balıkesir cazibe merkezi olacak (1 Ocak 2009)Edremit'te mandalina bahçesinde fotoğrafını çektiğimiz Kaya Amca ısrar ediyor, sofrasına ortak oluyoruz; Yener Zeytinciliğin yetkilisi Abidin Abdi Yener ısrarla ikramda bulunmak istiyor.
TOKİ: ParkOran konutları ruhsatsız değil (2 Ocak 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, “eski TBMM lojmanlarının yerinde uygulanan ‘ParkOran’ projesi kapsamındaki konutların kaçak, ruhsatsız veya mevzuata aykırı yapıldığı” yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı belirtildi. TOKİ’den yapılan açıklamada, CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş’in, “eski milletvekili lojmanları yerine yapılmakta olan binaların imar mevzuatına aykırı olduğu ve bu sebeple yıkılması gerektiği” iddiasının gündeme getirildiği hatırlatıldı. Söz konusu arsa üzerinde yapılmakta olan konutların kaçak, ruhsatsız veya mevzuata aykırı olarak inşa edildiği iddialarının gerçek dışı olduğu belirtilen açıklamada, “Binalar, kanuna uygun olarak yapılan imar planları doğrultusunda inşaat ruhsatları uyarınca inşa ediliyor” denildi.
Tarih: 2 Ocak 2009 Kaynak: Türkiye
2008'in dönüşümü -1- Kentlerde sürgünlerin yılı (1 Ocak 2009)Yoksul emekçilerin evlerini hedef alan kentsel dönüşüm, emekçileri yerlerinden, yurtlarından etti. Yoksul ve emekçi halkı kent dışına atmayı planlayan ‘Kentsel Dönüşüm Projesi' açısından 2008, mücadelenin ve kısmi kazanımların yılı oldu.
AOÇ Arazilerinde Talana Son! (2 Ocak 2009)Ankara 13. İdare Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) planlarını hukuka aykırı buldu.
"Allianoi Tahrip Ediliyor" (2 Ocak 2009)Allianoi Girişim Grubu, İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan, dünyanın ayakta kalmış en eski tedavi merkezi olarak bilinen Allianoi Antik Kenti'ne, Yortanlı Barajı inşaatı çalışmaları sırasında iş makinesi kullanılarak zarar verildiği iddiasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı"na suç duyurusunda bulundu.
Ayasofya kubbesi demirlerini kırıyor (2 Ocak 2009)Ayasofya'yı ‘şantiye'ye çeviren iskele nihayet kaldırılıyor. 15 yıl önce merkezi kubbenin bakım ve onarım çalışmaları için kurulan devasa iskelenin söküm işlemleri iki hafta sonra başlayacak.
Marmaris'te 724 yıkım! (1 Ocak 2009)Marmaris'in Selimiye, Hisarönü, Orhaniye gibi turistik koylarında bulunan ve Erdoğan'ın da tatil yaptığı bazı beş yıldızlı turistik tesisler dahil 724 ‘kaçak' bina, 5 Ocak'a kadar yıkılacak. Yıkılacak binaların listesi askıya çıkarıldı.
TOKİ: ParkOran iddiaları asılsız (1 Ocak 2009)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, "Eski TBMM lojmanlarının yerinde uygulanan ‘ParkOran' projesi kapsamındaki konutların kaçak, ruhsatsız veya mevzuata aykırı yapıldığı" yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
Araba fiyatına ev kapışıldı, 280 daire 26 günde satıldı (1 Ocak 2009)Dumankaya'nın, "Sektöre moral olsun" diyerek, kriz dönemine özel olarak geliştirdiği Tuzla'daki Adres Projesi'nin satışı bir aydan kısa bir süre içerisinde tamamlandı.
Beceriksizler ‘bölücüler’e karşı (2 Ocak 2009)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ilısu Barajı'nın yapılmasına karşı çıkanları bölücülükle suçladı. Bir de beceriksizlik dolayısıyla bu barajın yapılmasını engelleyenler var.
Konut satışı durdu inşaatçı cebinden yiyor (2 Ocak 2009)Türkiye'nin art arda rekor büyümesinin lokomotifi olan inşaat sektörü zor günler geçiriyor. Dünyayı sarsan ekonomik çalkantıdan en büyük darbeyi gayrimenkul sektörü yedi.
Toplam 25 haber 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.