Haberler

Haberler

Toplam 220 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul 2010''daki İstifalar Kesinleşti (6 Mart 2009)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu''nun dört üyesi ortak bir basın duyurusu yayınlayarak İstanbul 2010 Yürütme Kurulu Üyeliği''nden istifa ettiklerini açıkladılar. Basın duyurusunun altında Prof.Dr. Metin Sözen, Prof.Dr. İskender Pala, Nuri M. Çolakoğlu ve Gürhan Ertür''ün imzaları yer alıyor.
Kalekim Ustalarına 9 milyon TL Ayırıyor (6 Mart 2009)Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim''in Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan 2009 yılında inovasyona yatırım yapanların öne geçeceğini söylüyor.
Desso''dan, Çevre, Perakende Sektörü, Psikoloji ve Tasarım Alanlarında Halının Rolü (6 Mart 2009)Desso''dan Patricia Beks çevre politikalarının nasıl şekillendiğini, perakende sektöründeki dizaynın artık daha çok psikoloji ile ilgili olmasını, iç alanlardaki dizaynın zeminden başlayarak nasıl değiştiğini ve modern okul tasarımında halının rolünü irdeliyor.
Önde Gelen Mimarlar Küresel Ekonomik Krizle Nasıl Başa Çıkıyor? (6 Mart 2009)Mimarlığın ekonomik durgunluktan etkilenen sektörlerden biri olduğu, yeterince dile getirildi. Peki ya dünyanın önde gelen mimarlık ofisleri önümüzdeki zorlu yılları atlatmak için nasıl planlar yapıyor? Building Design''dan David Littlefield, büyük mimarlık şirketlerine stratejilerini sordu. HOK Londra''nın kreatif direktörü Larry Malcic''in geçtiğimiz aylarda iki kez Orta Doğu''ya banka görüşmeleri yapmak için uçmuş olması, içinde bulunduğumuz döneme özgü bir durum olsa gerek. Çünkü, ofisin Birleşik Krallık''ta devam etmekte olan projeleri bu bankalar tarafından finanse ediliyor.
Metrobüs arızalanınca hat kapandı (6 Mart 2009)İstanbulluların hizmetine "trafiği rahatlatmak" amacıyla sunulan metrobüslerden birisinin dün arızalanması sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.
Urla''da doğal yaşam fırsatı (6 Mart 2009)RTA İnşaat''ın Urla''da inşa ettiği Doğa Park Villaları''nın ilk etabı bu yıl içinde sahiplerine teslim edilecek. Satışını C emlak''ın üstlendiği ve 46 adet dubleks villadan oluşan projede, 225 ve 250 metrekarelik villalar 350 bin TL''den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
5 milyarlık yatırım sözü (6 Mart 2009)CHP''nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aziz Kocaoğlu, görev dönemi boyunca gerçekleştirdiği yatırımlar kadar hizmeti yeni dönemde de gerçekleştireceklerini açıkladı.
Buca''yı yeniden yaratma sözü verdi (6 Mart 2009)Kendisi için düzenlenen tanışma ve dayanışma gecesine katılan DSP Belediye Başkan adayı Levent Bendeş projelerini anlattı.
''Sosyal belediyecilik nedir, göstereceğiz'' (6 Mart 2009)Bayraklı''nın ihmal edildiğini söyleyen Mehmet Toptaş "Yönetmeye değil, hizmet etmeye geliyoruz" dedi.
Utanç çukurunda gözler Büyükşehir''e çevrildi (6 Mart 2009)Haftaya yapılacak Meclis toplantısında Dünya Ticaret Merkezi ile ilgili plan değişikliği kabul edilirse, 11 yıldır bekleyen projede uygulamaya geçilecek.
Mersin’de her medeniyetten izler bir arada (6 Mart 2009)Adımbaşı birçok medeniyete ait örenyeri, kale ve su kemeri bulunan Mersin''de görülmeye değer yerlerin başında Cennet ve Cehennem oyukları ile korsanlara karşı yapılan Kız Kalesi gelir.
Kyoto''dan Kopenhag''a (6 Mart 2009)Bu konuşmada başlıca amaç, bir âciliyet duygusunun altını mümkün olduğu kadar kalın çizgilerle çizmek olabilir. Gezegenin bekaası tehlikede. Bilim dünyasından gelen son veriler, durumun abartılamayacak kadar ciddi olduğunu ortaya koyuyor.
Firmaların ilacı tasarım (6 Mart 2009)Haliç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Küçükerman, tasarımın küresel kriz ortamında firmalar için tek ilaç olduğunu belirterek, "Artık küresel oynamak yetmiyor" dedi.
Deprem Yıkıntıları Turizm Bölgesi Olacak! (6 Mart 2009)Geçen sene 8,0 büyüklüğündeki bir depremle sarsılan Çin''de, yıkılan binaların turizme açılması planlanıyor. Turistlerin ‘trajedi turları'' yapacak olması tepkilere neden olacak...
TMMOB: Su Kapitalizme Teslim Edilemez (6 Mart 2009)TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, İstanbul’da düzenlenecek 5. Dünya Su Forumu’na alternatif olarak gerçekleşecek “Ankara Su Sorunu ve Suyun Ticarileştirilmesi” panelinin hazırlık toplantısını gerçekleştirdi. TMMOB Mimarlar Odası’nda düzenlenen toplantıda konuşan Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Sekreter Üyesi Heval Sarıtaş, “Durmak yok yağmaya devam, diyenlerin sınır tanımaz peşkeş politikalarıyla su, hak değil ihtiyaç olarak görülüyor ve ticari meta olan her şey gibi piyasanın vahşi kurallarına terk edilmek isteniyor” dedi. 7 Mart 2009’de düzenlenecek etkinlikle suyun küresel kapitalizmin ticari metası olmadığını, vahşi küresel kapitalizmin 30 yıldır dünyaya kriz, açlık, sefalet, yolsuzluk, işgal ve kan getirdiğini ifade eden Sarıtaş, “Doğal kaynakların tümü gibi su da insanlığın ortak malıdır ve bezirgan masalarında satılmasına karşı sözümüzü söyleyeceğiz” diye konuştu.
Tarih: 6 Mart 2009 Kaynak: Birgün Yazan: Başak Turan
Tarihî yarımada birleşti, hizmet yükü ağırlaştı (6 Mart 2009)İstanbul''un tarihî ve kültürel kimliği ile öne çıkan ilçesi Fatih''te, Belediye Başkanlığı siyasi partiler açısından prestij özelliği taşıyor. Yeni düzenlemeyle Eminönü ile birleşen Fatih, 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul''un merkezi konumunda.
Koç Müzesi ‘Gökevi'' açtı (6 Mart 2009)Rahmi Koç Müzesi''nde hizmete giren ilk halka açık sabit ‘planeteryum (gökevi)'', 60 metrekarelik alana, 8 metre çapında ve 5,5 metre yüksekliğinde inşa edildi.
Marmara Denizi kirlilikten kurtulamıyor (6 Mart 2009)Türkiye''nin çevresel performansını inceleyen Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD)''nün hazırladığı rapordan Marmara Denizi ile ilgili endişe verici sonuçlar çıktı.
‘İstanbul gayrimenkulde Avrupa’nın gözdesi’ (6 Mart 2009)PwC''den John Forbes, ‘Gayrimenkulde iki yılın atlatılması lazım. Toparlanma hemen olmaz fakat uzun vadede İstanbul''un muazzam avantajları var'' diye konuştu.
Köylere 5 milyar liralık altyapı desteği (6 Mart 2009)İçişleri Bakanlığı, köylerin altyapı ihtiyaçlarının giderilmesi için 5 milyar TL tahsis etti. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, susuz veya suyu yetersiz köy ve bağlılarının sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması ile...
Toplam 220 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.