Haberler

Haberler

Toplam 213 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul Çevre Düzeni Planı’nda Belirsizlikler (27 Mart 2009)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''nin belediye seçimlerinden önceki son toplantısında alelacele onayladığı 1/100.000 Ölçekli İstanbul İl Çevre Düzeni Planı''yla ilgili belirsizlikler her geçen gün artıyor. Bunların başta geleni, planın nihai olarak ne zaman ve hangi şekilde onaylanacağı konusundaki belirsizlik. Bu belirsizlik ortamının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var: Belediye Meclisi''nin apar topar onayladığı İstanbul Çevre Düzeni Planı teknik olarak tamamlanmış bir plan değil.
İzmir’e Olimpik Buz Pateni Müjdesi (27 Mart 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova''da yapılacak olimpik buz pateni ve buz hokeyi salonu için yapılan ihale tamamlandı.
Gazprom, Türkiye''nin enerji merkezi olmasından memnun (27 Mart 2009)Bugünkü yazımız, Rus enerji devi Gazprom''un Batı Avrupa şubesi olan Gazprom Germania GmbH şirketi yöneticilerinin geçen çarşamba günü İstanbul Çırağan Sarayı''nda yaptıkları tanıtım toplantısı hakkında.
Su(suzluk) (27 Mart 2009)Su tatsız, kokusuz ve küçük miktarlarda çıplak gözle bakıldığında renksiz bir maddedir. Bilinen tüm yaşam biçimleri için elzemdir. Sıvı, gaz ya da plazma halindeki herşeyi çözdüğü ve bir çözeltiye dönüştürdüğü için, evrensel çözücü (solvent) diye de adlandırılır.
"Belediye bir şey yapmalı" (27 Mart 2009)MHP''nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Turgut, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı''nı ziyaret ederek, İstanbul''a yönelik projeleri hakkında bilgi verdi.
Kavuncu’dan Eyüp’e 3 muhteşem proje (27 Mart 2009)AK Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı İsmail Kavuncu, 3 dev proje ile Eyüplülerin karşısına çıktı. Kavuncu’nun projeleri; Haliç-Karadeniz Sahra Hattı (Dekovil Hattı), Da-Vinci Köprüsü ve Seyir Amaçlı Dönme Dolap... Seyir Amaçlı Dönme Dolap, İngiltere ve Singapur’da benzeri olan ve turistlerin büyük beğenisini kazanan bir proje. Dönme Dolap, 25000 metrekare alanı kapsayacak ve ziyaretçilere Haliç ekseninde 360 derecelik dönüşle, muhteşem İstanbul manzarasını gökyüzünden izleme şansı verecek. Haliç-Karadeniz Sahra Hattı “Dekovil Hattı” ise, Haliç’i Karadeniz’e bağlayacak tarihi demiryolunun yeniden hayata geçirilmesini öngörüyor. Projelerin üçüncüsü de ünlü İtalyan sanatçı, bilim adamı Leonardo Da Vinci’nin yüzyıllar önce çizimini yaptığı köprü projesi...
Tarih: 27 Mart 2009 Kaynak: Türkiye
Şartlar çok müsait 2009 alma senesi (27 Mart 2009)Kuruluşundan bu yana 1 milyon metrekarenin üzerinde 200''ü aşkın proje gerçekleştiren İnanlar İnşaat, konut, fabrika, otel ve iş merkezi gibi farklı alanlardaki projeleriyle sektörün önemli firmalarından biri.
Türk Kızılayı''ndan İstanbul''a iki dev afet merkezi (27 Mart 2009)Türk Kızılayı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle İstanbul, dünyanın en büyük iki afet koordinasyon merkezine kavuşuyor.
Kaldırım yayaların olacak (27 Mart 2009)AKP Çankaya Belediye Başkan adayı Bülent Akarcalı, seçimi kazanmaları durumunda Kızılay Meydanı''nı yeniden düzenleyeceklerini belirtti.
ABD gökdelenlerin yapımını erteliyor (27 Mart 2009)Global kriz dünyanın değişik ülkelerinde inşaatları etkiliyor. İnşaat sektörünün durma noktasına gelen ABD’de 301 adet projeden 29’u iptal edildi. Dünya çapında gökdelen projelerinin ilerlemesini takip eden Alman Emporis Gmbh şirketi, beş kıtada yapılan beş en uzun gökdelenin inşaatının ertelendiğini açıkladı. Son olarak inşaatı yarım kalan projeler arasında 1 kilometre uzunluğundaki Dubai Nakheel Tower dışında, Moskova’daki Russia Tower, Şili’deki Gran Torre Costanerrra ve 700 metre uzunluğundaki Chicago Spire gökdeleni yer alıyor.
Tarih: 27 Mart 2009
Şişli''de Sarıgül Beşiktaş''ta Ünal K. Çekmece''de Yeniay (27 Mart 2009)Seçimlerde son viraj alındı, partilerin ve adayların propaganda çalışmaları yarın akşam sona eriyor ve ertesi gün herkes sandık başına gidecek.
Bu kez anketlerde tahminler farklı (27 Mart 2009)22 Temmuz 2007''de yapılan genel seçim sonuçlarını neredeyse gerçeğe yakın rakamlarla tahmin eden Konda ve A&G''nin 29 Mart yerel seçimleri için yaptıkları tahminler arasında 10 puanlık fark bulunuyor.
Çevreci konutla aidatı düşürecek (27 Mart 2009)Varyap İnşaat, Batı Ataşehir''de inşa edeceği Varyap Meridian projesinde çevreci teknolojiler kullanarak aidat ücretlerini yarı yarıya düşürecek.
Bursaray''da revizyon mu? (27 Mart 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı kim seçilirse seçilsin, bu kentin en önemli yatırımı olan Bursaray''ın geleceği yeni başkanın öncelikleri içinde ilk sırayı oluşturacak.
Bakırköy’de deprem sözü (27 Mart 2009)Bakırköy’de kıran kırana geçen başkanlık yarışında adaylardan Ahmet Bahadırlı, depreme karşı acil hazırlık sözü verdi. Daha önce iki dönem başkanlık yapan Bahadırlı “Mazbatamı alır almaz üzerinden 10 yıl geçen ve son bir ayda Marmara Denizi’nde sarsıntı aralıkları sıklaşan deprem için ilçedeki çürük binaları hemen yenileme çalışmalarını başlatacağım. Kimseyi de mağdur etmeden. Beş yıl önce Dünya Bankası’nın pilot proje seçtiği kapsamlı çalışmam 505 milyon dolar kredi ile ödüllendirilmişti. Yeni başkan hiçbir yenileme çalışması yapmadığı için banka parayı geri çekti” dedi.
Tarih: 27 Mart 2009 Kaynak: Radikal
İstanbul: Küresel kent havzası (27 Mart 2009)Türkiye''nin en büyük kenti olan İstanbul, bir küresel metropol olarak bütün potansiyeline ve önemli niteliklerine rağmen, çok ciddi bir çarpık kentleşme sorunu yaşıyor.
Termikel Geniş Ürün Yelpazesiyle MUDER Fuarı''nda (26 Mart 2009)50 yılı aşkın bir süredir, beyaz eşya üreticisi olarak Türkiye''ye ve dünyaya pek çok ürün sunan Termikel, dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz süresince hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Pratik ve modern mutfaklar için farklı alternatifler sunan Termikel, 2009 yılında tüketici ile buluşturduğu ürünlerini, MUDER''in 6-10 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi''nde düzenleyeceği Mutfak, Banyo ve Ankastre Cihaz Fuarı''nda sergiliyor.
Tarih: 26 Mart 2009
Garanti Galeri-Platform Garanti Arşiv ve Kütüphanesi Mimarlık ve Tasarım Belleği Oluşturuyor (26 Mart 2009)Tasarım ve mimarlığı araştırma alanlarına ekleyerek bu konularda bellek oluşturmayı amaçlayan Garanti Galeri-Platform Garanti, "Türkiye Mimarlık ve Tasarım Dokümantasyonu" oluşturuyor.
Ital Deko''da Pizza Günü (26 Mart 2009)05-09 Mart tarihleri arasında i-deco tasarım fuarında İtalyan mutfak ve banyo tasarımlarıyla yer alan Ital Deko, fuarda standlarını bizzat ziyaret eden mimar, iç mimar ve konuklarını yeni showroomunda yapılan pizza günüyle ağırladı. Servis edilen pizzalar Ital Deko tarafından İtalyan şeflere hazırlatıldı ve Galia marka fırınların özel pişirme programıyla pişirildi. Ital Deko bu seneki mutfak tasarımlarında İtalyan lakeleri doğal ahşap kaplamalarla yumuşatan ve mutfakta kendi tarzını yaratmak isteyen mutfak alıcılarına kadrosundaki İtalyan mimar ve proje ekibiyle hizmet veriyor.
Tarih: 26 Mart 2009
Enka''da cironun yüzde 40''ı Rusya''dan (26 Mart 2009)Tara Holding bünyesinde faaliyet gösteren Enka İnşaat, 2007''de 747 milyon 88 bin lira olan net kârını, geçen yıl yüzde 3,1 oranında artırarak 770 milyon 828 bin liraya çıkardı.
Toplam 213 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.