Haberler

Haberler

Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
2008’den Akıllarda, Küresel Kriz ve Kentsel Dönüşüm Kaldı (9 Ocak 2009)Mimarlık camiasının önde gelen isimlerine, 2008'den akıllarında ne kaldığını sorduk. Geride bıraktığımız 2008 yılının mimarlık bağlamında profilini çıkarabilmek için yıl boyunca üzerinde durulan konular hakkında bir araştırma yaptığımızda, kentsel dönüşüm, TOKİ ve su sorununun yıl boyunca çok sık gündeme gelen başlıklar olduğu, düzenlenen mimarlık ve kentsel düzenleme yarışmalarının ise hararetle tartışıldığı karşımıza çıkıyor.
Büyükşehir 12 milyar TL yatırımla ulaşımı rahatlattı (9 Ocak 2009)İTO'da ulaşım yatırımlarını anlatan Başkan Topbaş, 5 yılda ulaşıma 12 milyar TL harcayarak raylı sistem, karayolu ve denizyolu taşımacılığında çok önemli mesafeler aldıklarını belirterek...
'Uludağ Davos`a rakip olabilir' (9 Ocak 2009)Uludağ Turizmi Geliştirme Derneği Başkanı Serdar Yazıcı: "Görüşmeler sayesinde Uludağ terk edilmişliğinden kurtulmuş oldu. Uludağ`daki kayak merkezlerinde bulunan tesisler fiziki şartlar ve hizmet kalitesi açısından Avrupa`daki tesisleri aratmıyor."
Başkan Kocaoğlu: Kenti Yerel Yönetimler Kalkındırır, Ankara Değil! (9 Ocak 2009)Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu'nun halka açık olarak düzenlediği "İzmir Kent Sempozyumu" başladı.
Peri bacaları oyunuzu bekliyor (9 Ocak 2009)Geçen yıl dünyanın yeni 7 harikasını seçen BM destekli “New 7 Wonders” isimli örgüt bu kez de dünyanın 7 doğal harikasını seçiyor. Bir milyar kişinin oy kullanması beklenen seçimde Türkiye’yi muhteşem peri bacalarına ev sahipliği yapan Kapadokya temsil ediyor. Oylamaya 222 ülkeden 261 aday katılıyor. Haziran ayında adayların sayısı 77’ye düşürülecek. Ardından 21’e indirilecek ve bunların arasından 7 harika seçilecek. Oy kullanmak için: http://www.new7wonders.com
Tarih: 9 Ocak 2009 Kaynak: Vatan
1800 yıllık tarih gün ışığına çıkarıldı (9 Ocak 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırmalarıyla hız kazanan Agora kazılarında yeni buluntular ortaya çıktı.
Tarihi taşları yol yapımında kullanıyorlar (9 Ocak 2009)Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Urartu Medeniyeti'nden kalma tarihi bir mezra Karayolları tarafından yok ediliyor. İş makineleriyle yağmalanan tarihi mekanların taşları yol genişletme çalışmalarında kullanılıyor.
10 yıllık sorun bitiyor (9 Ocak 2009)EGS Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Akgün projeyi tamamlayarak, yılın üçüncü çeyreğinde inşaata başlayacaklarını söyledi.
İSPARK'tan Kadıköy'e bin araçlık otopark (9 Ocak 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSPARK, Kadıköy'de Büyükşehir'e ait 20 bin metrekarelik alana bin araç kapasiteli otopark inşa etti.
İnegöl Kent Müzesi, zengin kültür mirasını ortaya çıkardı (9 Ocak 2009)Yarın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katılacağı bir törenle açılacak İnegöl Kent Müzesi'nde halktan toplanan tarihî değere sahip eşyalar ile kültürel mirasın önemli bir bölümü yer alacak.
Metrobüs şubatta Anadolu yakasında (9 Ocak 2009)Raylı sistem çalışmalarına değinen Topbaş, bundan sonra her 6 ayda, bir metro istasyonu açılışını gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Rus ve Avrupalılar Sungate'e talip (9 Ocak 2009)Antalya Kemer'de bulunan ve 2007 yılında Cengiz İnşaat tarafından Rus Mirax Group'a 340 milyon dolara satılan Sungate Port Royal Oteli'ne Rus ile Avrupalı yatırımcıların talip olduğu öğrenildi.
İnşaat sektörü durursa bu yıl olumlu bir gelişme zor (9 Ocak 2009)Ankara'da INTES'in konferansında konuşan Ersin Özince, 'İnşaat sektörü çalıştırılmadan büyümeyle ilgili bu yıl olumlu bir şey beklemek zor' dedi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, inşaat sektörü çalıştırılmadan büyümeyle ilgili bu yıl olumlu bir şey elde etmenin mümkün olmayacağını söyledi. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası'nın (INTES) düzenlediği konferansta konuşan Özince, 'Bu ortamda inşaat sektörü denilince devlet yatırımları geliyor ama özel sektörün de ne yapabileceğini düşünmek lazım' dedi. Özince şunları söyledi: 'İhracat sayılan işlemlerin de ülke ekonomisinin ana politikalarıyla yönlendirilmelisi gerekir. Özellikle yurtdışına yönelik nakdi ve gayri nakdi krediler yaratılabileceğini düşünüyorum, bu da kamusal kuruluşlarca yapılmalı. Türkiye'nin ciddi bir deneyimi ve sermaye birikimi bulunuyor.'
Tarih: 9 Ocak 2009 Kaynak: Akşam
Meram'ın yatırımlarında Osmanlı'nın izleri var (9 Ocak 2009)Meram Belediyesi, yaptığı her projede Meram'ın tarihi kimliğine özgü mimari kimlik kazandırıyor. Projelerde Osmanlı ve Selçuklu mimarisi kullanılıyor.
Prada Nişantaşı'na geliyor dekora 4 milyon $ harcıyor (9 Ocak 2009)Dünyanın en ünlü lüks giyim ve moda ikonlarından Prada, Türkiye'deki ilk mağazasını küresel krizin şiddetlendiği bir dönemde açmaya hazırlanıyor.
Kırşehir'e Adalet Sarayı yapılıyor (9 Ocak 2009)Kırşehir Adalet Sarayı'nın yapımına başlanacağı bildirildi. Milletvekili Mikail Arslan, "Kırşehir adalet sarayı, Selçuklu mimarisi ile bezenecek" dedi.
'Manisa'ya bir yılda 30 milyonluk yatırım yaptık' (9 Ocak 2009)Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, 2008 yılında sayısız projelere imza attıklarına dikkat çekerek, bir yılda yatırımlara 30 milyon 333 bin lira harcandığını açıkladı.
Kozan'ın tarihi konakları restore ediliyor (9 Ocak 2009)Adana'nın Kozan ilçesinde "Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında 4 tarihi konağın daha restorasyonu için çalışmalara başlandığı bildirildi.
Belediyelere aktarılan kaynak IMF heyetinin birinci gündemi (9 Ocak 2009)Mahalli idarelere aktarılacak kaynak, IMF ile yapılacak görüşmelerin de temel gündem maddesi olmaya aday. Bürokrasi, mahalli idarelere bu yıl bütçeden yapılacak aktarımların 1.2 milyar TL daha kesilmesi konusunda ısrarcı.
Küresel ısınma aç bırakacak (9 Ocak 2009)Amerikalı bilim adamlarının iklim değişikliği konusunda bilgisayar modellemeleriyle yaptıkları öngörüler, tropikal ve subtropikal bölgelerde sıcaklıkların artmasıyla ürünün önemli ölçüde azalacağını gösteriyor.
Toplam 156 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.