Haberler

Haberler

Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Koleksiyon''dan Yaratıcı Ofisler için "Atelier" (28 Mayıs 2009)Koleksiyon, çalışma ortamları için tasarladığı çözümleri Studio Kairos, Faruk Malhan, Koray Malhan, Gernot Oberfell ve Jan Wertel gibi tasarımcıların çalışmalarınndan oluşan "Atelier" adlı yeni bir tema altında topladı.
Bir Sürgün Uygarlığı (28 Mayıs 2009)1980 yılında Lübnan''da doğan mimar Ismae''l Sheikh Hassan''ın 2007-2008 Bakema Bursu''nu kazanan "Kentsel Abartılar ve İstisnalar - Filistin Mülteci Kampları" adlı araştırma önerisinin sonucu, A10''da yayınlandı. Mimarın son bir yıldır üzerinde çalıştığı tasarım araştırması, mimarlık ve kentsel tasarımın Lübnan''da Filistin mülteci kamplarındaki hayatı nasıl iyileştirebileceğine odaklanıyor.
21. yüzyılın ofisini lego gibi kendin yarat (28 Mayıs 2009)Önceki akşam "Atelier 2009" başlıklı müthiş bir sergideydim. Faruk Malhan ve Koray Malhan''ın 21. yüzyılın iş mobilyaları ile ilgili yeni tasarımları her zamanki gibi çok özeldi.
İmar affı yolda, kaçağa devam... (28 Mayıs 2009)Laf vardır seyredilir, laf vardır üzerinde gidilir. Seyretmenin bir zararı yoktur; örneğin Cumhurbaşkanı''nın "Kürt sorununu çözmek için fırsat çıktı" lafına şöyle bir bakarsanız, eğer lafın sonu gelmiyorsa, seyredin gitsin.
Belediyelerimiz borç kıskacında (28 Mayıs 2009)Toplanan vergilerden pay alan belediyeler, krizden olumsuz etkilendi. İller Bankası payları azaldı. Borçlar dağ gibi oldu.
"Kadir Topbaş neden sanık değil" (28 Mayıs 2009)CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, "Tüm yöneticiler mahkemeye çıkarken, kararlarda imzası olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş neden hâkim önüne çıkmıyor?" diye sordu.
İstanbul trafiğine "sensörlü" gözaltı (28 Mayıs 2009)Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İstanbul Ulaşım A.Ş., "hız koridoru" uygulamasını hizmete soktu. Yeni sistemde araç "koridor"a girdiği anda yol seyri kayıt altına alınacak.
Çevreci mimar Behnisch İstanbul''daydı (28 Mayıs 2009)İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, sürdürülebilir mimarlık çerçevesinde 2008 yılında hazırladığı "Fragments of Living in Archtectute (FOLIA)" projesi çerçevesinde Avrupa Birliği Merkezi''nden hibe almaya hak kazandı. FOLIA projesi kapsamında yer alan konferanslardan biri olan dünyaca ünlü mimar Stefan Behnisch Konferansı, 3 Haziran Salı günü Yapı- Endüstri Merkezi''nde gerçekleştirildi. Çanakkale Seramik & Kalebodur ana sponsorluğunda düzenlenen konferansta Behnisch deneyimlerini Türk mimarlar ile paylaştı. Stefan Behnisch büro boyutlarını büyütmek için orta boy ölçeğinde çevreye duyarlı mimarlığın önemli temsilcileri arasında yer alıyor.
Tarih: 28 Mayıs 2009 Kaynak: Sabah
Seyrantepe''de son söz Şeyh''e kaldı (28 Mayıs 2009)Seyrantepe Projesi''nin ortaklarından Talu, TOKİ''nin ihtarıyla birlikte projede ortaklık yapısının değişebileceğini belirterek, "Dhabi/Zarooni ortaklığının hisse payı yüzde 70''e çıkabilir" dedi.
İzmir''in en ‘yavaş'' giden projesi (28 Mayıs 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi prestij projesi olan metronun kötü gidişine bir türlü dur diyemedi.
İstanbul’un hafızası Semavi Eyice’ye saygı programı (28 Mayıs 2009)İstanbul''un tarihini en iyi bilen kişi olarak tanınan sanat tarihçisi Prof. Dr. Semavi Eyice''ye, 28 Mayıs Perşembe günü saat 18.00''de Topkapı Kültür Parkı''nda bir saygı programı düzenleniyor.
Geri dönüştürülen tasarımlardan global bir marka (28 Mayıs 2009)Ömrünü tek bir fonksiyon için geçirmeyen nesneler, Secco ile yeni hayatlarını başka bir ürün olarak sürdürüyorlar. Cep telefonu tuşları küpe, araba lastiği çanta olabiliyor.
Ültimatom Başkenti fena sarstı (28 Mayıs 2009)Başkent''te bir türlü çözülemeyen oto galerilerin şehir dışına çıkartılması konusunda İçişleri Bakanı Atalay''ın "Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisi''ni bu konuda göreve davet ediyorum.
Masumiyet Müzesi mutlu sonla bitecek (28 Mayıs 2009)Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk''un Masumiyet Müzesi adlı romanını müzeye dönüştürecek olan Alman sergi mimarları Brigitte ve Gregor Sunder Plassmann, müzede romandaki hüzünlü havanın olmayacağını söyledi.
İnşaatta ağaçlarla uğraşmayıp ormanı görmek gerekiyor (28 Mayıs 2009)Önceki gün Hürriyet''te Anadolu Ajansı''nın bir haberini okudunuz. Haberde, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu''nun, gayrimenkul sektöründe yaptığı denetimler ve krize rağmen lüks konut satışlarında sıkıntı çekmeyen büyük inşaat şirketlerinde, ciddi bir vergi kaçağı bulunduğu belirtiliyordu.
İzmir''e ödül onuru (28 Mayıs 2009)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı ve Havagazı Fabrikası restorasyon projeleri ile Tarihi Kentler Birliği''nin en büyük ödülünü aldı.
Hastanelerde neden mühendisler çalıştırılmıyor (28 Mayıs 2009)Bursa''da son yaşanan Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi''ndeki yangın olayından sonra ihmal ve göz ardı edilen bir durumu anlatmak istiyorum. Hastanelerde mühendis ya hiç çalıştırılmıyor ya da yetersiz sayıda, birçok yetkiden arındırılmış durumda çalıştırılıyor.
Zazadinhan Selçuklu''ya ödül getirdi (28 Mayıs 2009)Selçuklu Belediyesi "Zazadin Restorasyon Çalışması" ile Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasında "Uygulama Ödülü"ne layık görüldü.
Phileaslar mahkemelik oldu, Topbaş metrobüs ödülü aldı (28 Mayıs 2009)Metrobüs sisteminde kullanılan Hollanda yapımı Phileas marka araçların alımı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ödül verildi. Ödülü, 5. Uluslararası Altyapı, Trafik yönetimi, Yol Güvenliği ve Park Sistemleri Fuarı’nın açılışında Amsterdam RAI Firmasının Direktörü Theo Lingmont, Topbaş’ı temsilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu’na sundu. Hacımustafaoğlu, "Her gün 600-700 bin kişi taşıyan sisteme çok kötüymüş gibi izlenim verilmeye çalışılıyor" dedi. Tanesi 1 milyon 200 bin Euro’ya alınan, ancak arızalar sonrasında çoğu garaja çekilen Phileas otobüslerle ilgili alım ihalesinde görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk ve 18 İETT yöneticisi hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle kamu davası açılmıştı.
Tarih: 28 Mayıs 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Ardıç Aytalar
Bakan''dan G.Saray''ı rahatlatan açıklama (28 Mayıs 2009)Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Galatasaray''ın Seyrantepe projesiyle ilgili, "Kulüp, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter" dedi.
Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.