Haberler

Haberler

Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Enerjide devrim'' (5 Haziran 2009)Türkiye, doğalgaz lobisinin etkinliği nedeniyle uzun yıllar ''yenilenebilir enerji''ye geçemedi.
Tarihi kent Harput geleceğini arıyor (5 Haziran 2009)Elazığ Mimarlar Odası ve ÇEKÜL Vakfı genel merkezlerinin katkısıyla tarihi kent Harput için sempozyum gerçekleştirecek.
Gezegeninin Sana İhtiyacı Var (5 Haziran 2009)1972 yılında İsveç''in Stokholm kentinde, 133 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı''nda alınan bir kararla "temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamanın temel bir insan hakkı olduğu" bildirildi ve 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Dünya Çevre Günü''nün bu yılki teması, iklim değişikliğinin önemine dikkat çekip, yeni önlemler konusunda anlaşmaya varmak amacıyla "Gezegeninin Sana İhtiyacı Var - İklim Değişikliğiyle Mücadele Etmek için Birleşin" olarak belirlendi.
Çevremiz Kuşatmada (5 Haziran 2009)Bugün Dünya Çevre Günü... Türkiye''nin en özel bölgelerinden olan Ege''de, hala çözüm bekleyen çevre sorunları var. Çevreciler, bunları sık sık dile getiriyor. Ancak hala kanayan yara olmaya devam ediyor.
"Yerel Yönetim İklim Değişimi Liderler Zirvesi" sona erdi (5 Haziran 2009)Kopenhag''da 1-4 Haziran 2009 tarihleri arasında düzenlenen UCLG "Yerel Yönetim İklim Değişimi Liderlik Zirvesi" sona erdi. Başkan Topbaş İstanbul''a döndü.
Çevre karnemiz kırık (5 Haziran 2009)Çevre örgütleri, Dünya Çevre Günü''nde Türkiye''yi sınıfta bıraktı. Göllerimiz, nehirlerimiz, denizlerimiz kirleniyor. Birçok kentimizde vahşi çöp depolama devam ediyor. Gitgide su fakiri bir ülke oluyoruz.
Ulaşım Sempozyumu Başladı... (5 Haziran 2009)Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Viyana Belediyesi''nin ortak girişimiyle düzenlenen "II. Ulaşım Sempozyumu" başladı.
Seyrantepe için Başbakan devrede (5 Haziran 2009)Başbakan Erdoğan, TOKİ Başkanı Bayraktar''a Galatasaray''ın stat projesi sorununu çözmesi talimatını verdi. Galatasaray Spor Kulübü''nün Seyrantepe Stadı projesiyle ilgili sorunun çözümünde Başbakan Tayyip Erdoğan devreye girdiği öğrenildi. Başbakan sorunun çözülmesi için talimat verdi. TBMM KİT Komisyonu''nda gelen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Galatasaraylı vekillerin Seyrantepe Projesi''yle ilgili sorularıyla karşılaştı. TBMM kulisinde vekillerin bu sorularına yanıt veren Bayraktar, Başbakan Erdoğan''ın kendisine "Bu stat işini çöz, önüme sorun getirme" talimatı verdiğini söyledi.
Tarih: 5 Haziran 2009
Marmaray kazıları 8 bin yıllık tarihi ortaya çıkardı (5 Haziran 2009)İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü, Marmaray Kazıları Kazı Başkanı İsmail Karamut, Marmaray kazılarıyla ortaya çıkan İstanbul''un yeni tarihini "İstanbul Kültür Turizm 2008 Değerlendirmesi" adlı kitapta anlattı.
Nuh''un Gemisi çöplüğe döndü (5 Haziran 2009)Küresel ısınma ve çevre sorunlarına dikkat çekmek için, 2 yıl önce Ağrı Dağı''na konulan Nuh''un Gemisi maketi, sahipsiz kalıp çöplüğe döndü. Iğdır Valisi de, gemiyi çaresiz kent merkezine indirdi.
İzmir''in "Yüzde 45" Gururu (5 Haziran 2009)İzmir, evsel atıkların arıtılması konusunda "parmakla gösterilen" bir kent oldu. Türkiye''de ileri biyolojik yöntemlerle arıtılan evsel atıkların toplamının yüzde 45''ni arıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, iki ay içinde 5 arıtmayı daha hizmete alıyor.
Yangın odaları birbirine soktu (5 Haziran 2009)Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi''ndeki yangının ardından her telden farklı ses çıkıyor. Yangının hangi nedenle çıktığını araştıracak uzman meslek odaları birbirlerine girmiş durumda.
Gençlik kampı 13 yıldır çürüyor (5 Haziran 2009)Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1996 yılında Alaçatı''ya inşa edilen gençlik kampı, 13 yıldır kullanılmadı. Tesisi işletmek için defalarca istediklerini ama sonuç alamadıklarını belirten Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Devletin ve vatandaşın parasını sokağa attılar" dedi.
Sultanahmet Meydanı araçlara kapatıldı (5 Haziran 2009)İstanbul''un tarihî mekânları Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii''nin de içinde yer aldığı meydan, araç trafiğine kapatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bölgedeki turist yoğunluğunu da dikkate alarak, dün Sultanahmet Meydanı''na araç girişini yasakladı ve meydanı yayalaştırdı. Yetkililer, trafiğe kapatılan bölgeye giren otobüslerin de belirli saatlerde belirlenen ceplerde turistleri indireceklerini ve alacaklarını belirtti. Emniyet yetkilileri, Fatih Belediyesi''nden de ek çekici ve zabıta talebinde bulundu.
Tarih: 5 Haziran 2009 Kaynak: Zaman
Dev açık hava tiyatrosuna onay (5 Haziran 2009)Nilüfer Belediyesi''nin haziran ayı meclis toplantısı Konak Kültür Evi''nde yapıldı. Mecliste gündeme gelen açık hava tiyatrosu projesi için söz konusu arazide yapılmak istenen plan değişikliği oy birliğiyle kabul edildi. Carrefoursa AVM ile Bursaray Merkezi arasında bulunan arazide yapılmak istenen Nilüfer Arena projesi 7 bin 500 kişi kapasiteli olacak. Söz konusu alanda rekraasyon çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, ''Yeşil alanların içinde otoparkıyla beraber bir açık hava tiyatrosu yapmayı planlıyoruz. Kültür Park`taki açık hava tiyatrosu yaz aylarında gelen talepler cevap veremiyor. Böyle bir projenin ilçemize yeni bir soluk ve keyif getireceğini umuyorum. Burada birçok konser ve renkli organizasyona imza atılacak. Bu projeyi belki de belediyemizin cebinden para çıkmadan yap-işlet-devret modeliyle yapmayı planlıyoruz. Projeyi 2010 yılında tamamlamak istiyoruz. Meclisten bu projeyle alakalı oy birliğiyle karar çıktığı için hepinize teşekkür ederim'' dedi.
Tarih: 5 Haziran 2009 Kaynak: Olay
Gezegeniniz yardım bekliyor (5 Haziran 2009)Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon, "Gezegeniniz Yardımınızı Bekliyor" temasıyla yarın kutlanacak Dünya Çevre Günü''nde, herkesi üzerine düşeni yapması için harekete geçmeye çağırdı.
Marmara Belediyeler Birliği Bursa''da toplandı (5 Haziran 2009)Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe''nin başkanı olduğu Marmara Belediyeler Birliği''nin ilk encümen toplantısı Bursa''da yapıldı.
Tarihin yok edilmesine izin vermeyeceğiz (5 Haziran 2009)Berlin''de yapılan Hasankeyf konferansına katılan Batman Belediye Başkanı Necdet Atalay ile yapılmasına başlanan Ilısu Barajı''nı ve Hasankeyf''i konuştuk.
Aahh şu engelli rampaları (5 Haziran 2009)Ülkemizde çevre düzenlemesi sürekli değişir. Rampalarımız da bundan nasibini alır. Gerçi rampalarımız olsa bile, rampa önlerine araç park edilir.
İETT''de dava depremi (5 Haziran 2009)Hollanda''dan Phileas marka 65 milyon avroluk 50 metrobüs alımı ile kamuyu zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılanan İETT yöneticilerine bir dava da Mercedesler için açıldı.
Toplam 151 haber 8 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.