Haberler

Haberler

Toplam 189 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çevre dostu yeşil havaalanı dönemi başlıyor (3 Temmuz 2009)Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, çevreci havaalanları için kolları sıvadı. Yeşil havaalanlarına hizmet tarifelerinde indirimlerle teşvikler sağlanacak.
Kızılay''dan jet yanıt (3 Temmuz 2009)Kızılay: Metrekare ne kadar artarsa bizim de gelirimiz o oranda artacak. Kızılay, Akmerkez''in karşısındaki arsasını 25 yıllığına kiralayan Elumatec''in inşaat metrekaresini artırmak için İBB''ye başvurmasıyla ilgili olarak "Kiralanabilir alan artarsa kira gelirimiz aynı oranda artacak.
Mardan Palace''ın makyajı 2D''den (3 Temmuz 2009)Dünyanın en pahalı oteli Mardan Palace, dış cephe tasarımı ile de dikkat çekiyor. 2D Collection, 5.5 trilyon liralık maliyetle dünyanın en pahalı oteli Mardan Palace projesinde yerini aldı.
Tarihi Şahbenderler konağı restore edilecek (3 Temmuz 2009)Şahbenderler konağı restore ediliyor. 134 yıllık konak 4,4 metrelik kat yüksekliği ile bu zamana kadar ayakta kaldı. Konağın yüzde 90 hissesine sahip Cahit Başaran, Turizm Bakanlığı''ndan aldığı 40 bin TL hibe kredisi ile konağı restore ettirecek.
Tarihi köşk gün ışığına çıkacak (3 Temmuz 2009)Romalılara karşı 3 tane önemli kurtuluş savaşı veren, bu zamana kadar sikkeler hariç hiçbir arkeolojik bulgusu bulunamayan VI MİTRİDATES''in köşkü Oluz Höyük''te gün ışığına çıkacak.
Mülkiyeliler Birliği Yarışması''nın Ardından (3 Temmuz 2009)2008 yılında "Mülkiyeliler Birliği Derneği"nin Konur Sokak''taki mevcut tesislerinin yerine yaptırılacak yapılar konusunda "Sınırlı Mimari Proje Yarışması" düzenlenmiş ve Ziya Tanalı, Abdi Güzer, ve Yakup Hazan''dan oluşan jüri Semra ve Özcan Uygur tarafından tasarlanan projeyi birinci seçmişti.
Ilısu ‘aslanlar gibi'' yapılacak (3 Temmuz 2009)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu: "Bu barajı yapacağız... Yapacak gücümüz de var, paramız da var, imkânımız da var. Aslan gibi benim çok değerli teşkilatım da var"
Küçüksu da ‘imdat'' diyor (3 Temmuz 2009)Taraf''ın Kurbağalıdere''yi temizletme kampanyası ses getirince Küçüksu sakinleri "Gelin burayı da temizletin" diye sıraya girdi.
Yeşil bir ev nasıl kurulur, izleyin (3 Temmuz 2009)Yeşil Mimari (Building Green) çevreciliğin rengi yeşili evinize taşıyacak. 13 bölümden oluşan belgesel, çevreye duyarlı bir yaşam için ufak değişikliklerin yarattığı büyük farkları keşfetme olanağı sunacak.
''Pastane değil hastane istiyoruz'' (3 Temmuz 2009)Fatih Sultan Mehmet Bulvarı''nda hastane alanı olarak ayrılan arazinin TOKİ''ye devredilmesine yönelik tepkiler sürüyor.
Akaretler''e büyük ödül (3 Temmuz 2009)Şehircilik ve mimari alanda dağıtılan, dünyanın en prestijli ödüllerinden ULI Global Awards for Excellence''ı bu yıl bir Türk projesi kazandı.
Köy Enstitüleri’nin binaları yenileniyor (3 Temmuz 2009)Faaliyette bulunduğu 1940-1954 yılları arasında köylerdeki öğretmen açığını kapatan, 17 bin 341 köy öğretmeni, 7 bin 300 sağlık memuru ve 8 bin 756 eğitmen yetiştiren Köy Enstitüleri binaları yenileniyor.
Mimarlardan 10 bin konut projesine tepki (3 Temmuz 2009)TOKİ''nin Bursa için düşündüğü 10 bine yakın konut projesini eleştiren Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, TOKİ''nin kuruluş amacı doğrultusunda hareket ederek sosyal projeler üretmesi gerektiğini söyledi. TOKİ''nin başta Bursa olmak üzere Türkiye''nin birçok bölgesinde gerçekleştirdiği projelerin büyük bir bölümünde kuruluş amacından saptığını söyleyen Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Şenol Şimşek, TOKİ''nin özel müteşebbisin rakibi konumunda hareket edip inşaat ve yapı sektörünü baltaladığını savundu. TOKİ''nin uygulamalarına karşı Mimarlar Odası Bursa Şubesi olarak mücadele verdiklerini hatırlatan Şimşek, “Mücadelemizin nedeni TOKİ''nin bölgeye özgü tasarımlar yapmamasıdır. Ayrıca tip projelerle bu işi çözmeye çalışması, yerelin denetimi ve verilerini dikkate almaması. Yerel kaynakları ve iş gücünü kullanmaması kalitesiz sağlıksız konut alanı oluşturmasıdır. Kar amacı güden bir amaçla toplu konut ve konut dışı diğer uygulamalara el atması bizim ciddi çekincelerimiz arasındadır” dedi. TOKİ''yi amacına uygun olarak gerçekten sosyal amaçlı projeler üretmesi halinde destekleyeceklerinin altını çizen Şimşek, “TOKİ eğer gerçekten barınma ihtiyacı olan kitlelere sağlıklı ve satın alınabilir konutlar üretecekse, kent yararına kentsel dönüşüm projelerine el atacaksa, kaçak, çarpık kentleşmiş bölgelerin ıslah edilmesi ve sağlıklaştırılmasında rol oynayacaksa sonuna kadar destekleriz” diye konuştu.
Tarih: 3 Temmuz 2009 Kaynak: Olay
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kardeş şehir Barcelona’ya projelerini anlattı (3 Temmuz 2009)İspanya Ankara Büyükelçisi Joan Clos ve Barcelona Belediye Başkan Yardımcısı Jordi William Carnes ile önemli işadamlarının bulunduğu Barselona Heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet ile İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi''nde bir araya geldi.
''Uludağ''ı Davos yapacağız'' (3 Temmuz 2009)Bursa''da temaslarda bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Erdoğan''ın Uludağ''ı Davos yapmaları için kendilerine talimat verdiğini söyledi.
İstanbul''da "en yüksek kim" yarışı kızışıyor (3 Temmuz 2009)Maslak Levent hattında yoğunlaşan gökdelenler artık İstanbul''un her yerinde. Bir yandan yeni gökdelen projeleri devam ederken ''en yüksek kim'' yarışı kızışıyor.
52 bin kişi girecek 8 dakikada boşalacak (3 Temmuz 2009)Cim Bom''un stadı İngiliz modeli olarak ifade edilen tribünlerin sahaya en yakın olduğu model.
Müteahhitlere teminat müjdesi (3 Temmuz 2009)İnşaat sektörü temsilcileri, sektörün işgücü maliyetleri ve bankalardan teminat mektubu temin etme sorunlarından dolayı rekabet güçlerinin kırıldığı serzenişinde bulundu.
Bazı koylarda yüzmek dahi yasak (3 Temmuz 2009)Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığınca hazırlanan, "Göcek Koyları Koruma, Kullanma Esasları" başlıklı çalışma çerçevesinde, Göcek ve Dalaman arasındaki 36 koyun kullanımına ilişkin yeni düzenlemeler getirildi.
Dubleks ''gemi'' romörkör gelince KKTC''ye çekilecek (3 Temmuz 2009)10 yıldır Göcek''te demirli duran yüzme havuzlu, saunalı, spor salonlu, helikopter pistli dubleks ‘gemi'', uygun bir romörkör bulununca, çeke çeke altı günde KKTC''ye götürülecek.
Toplam 189 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.