Haberler

Haberler

Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Gözde okullar satılıyor (10 Temmuz 2009)İstanbul Valisi Muammer Güler itiraf etti. Vali, İstanbul''un en gözde okullarının da aralarında bulunduğu 22 okulun satılacağını duyurdu.
Yatırımlarla yaşanabilir kent oldu (10 Temmuz 2009)Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, hükümet ve Büyükşehir Belediyesi''nin ilçeye yatırımlarını övdü, Ankara''nın en çok yatırım alan üçüncü ilçesi olduklarını açıkladı.
‘İstanbul Avrupa Başkenti’nde 2 milyar dolarlık proje rekoru (10 Temmuz 2009)İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı''na parasal büyüklükleri toplam 2 milyar doları bulan 1990 adet proje başvurusu oldu. Şu ana kadar kabul edilen 281 projenin bütçesi ise yaklaşık 258 milyon TL. Ajansın Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul''un Avrupa''nın kültür başkenti olmasını bir yıllık maç gibi görmediklerini söyledi.
Bir gece ansızın üçüncü köprü (10 Temmuz 2009)Özeleştiri zamanı. Beni hâlâ rahatsız eden, unutamadığım iki sosyal hatam var.
Kişilerin ve sivil toplum kuruluşlarının önemi (10 Temmuz 2009)Ilısu Barajı yapılacak mı? Tarihe, arkeolojiye önem veriyor muyuz? Evet ya da hayır yanıtını vermek mümkün değil.
"Deutsche Bank Urban Age Award" Bu Yıl İstanbul''u Seçti (9 Temmuz 2009)6 Temmuz 2009 Pazartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü''nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Urban Age Yöneticisi ve London School of Economics Şehircilik ve Mimarlık Profesörü Ricky Burdett, Deutsche Bank Alfred Herrhausen Society Koordinatörü Ute Weiland ve Demet Mutman, ödülün konsepti, kapsamı ve şartları hakkında bilgi verdiler.
YKS''den "Bandırma AVM" ile ilgili Açıklama (9 Temmuz 2009)YKS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ, 06 Temmuz 2009 tarihli Taraf gazetesinde yer alan "Gayrimenkul Yatırımcısı Tam Siper" başlıklı haberde geçen Bandırma''daki Alışveriş Merkezi''nin yatırımından vazgeçildiğine ilişkin bilginin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Yurtdışı müteahhitlere Güneydoğu teşviki geliyor (9 Temmuz 2009)Büyük müteahhitler denince, yıllık iş hacmi 1 milyar dolar ve üzeri olanlar anlaşılır ki, bunların sayısının da sektörün ilk 23 firmasıyla sınırlı olduğunu söyleyebiliriz.
Tasarımla İlgili Her Kural Gülünç Müdür? (9 Temmuz 2009)Tasarım dünyası, görünüşe göre asla sonu gelmeyecek olan sayısız kuralların içinde boğuluyor. "Biçim İşlevi İzler", "Basit İyidir" ve "Az Çoktur" gibi saptamalardan oluşan kurallar listesi, uzayıp gidiyor. Tasarım, gerçekten de sınır tanımıyor ve hal böyleyken yaratıcılığı birkaç eski kurala bağlı kalarak kısıtlamak kulağa gülünç geliyor. Yine de, bazı kuralların da her tasarımcının saygı duyması ve gözetmesi gereken temel prensipler olma ihtimali yüksek. Ancak içlerinden bir tanesi, muhtemelen mimarlara oldukça tanıdık gelecek: "Son dakikaya bırak."
Adalar şiirini yitirdi (9 Temmuz 2009)Sit alanı olmasına rağmen üç adada 700 adet yıkılması gereken kaçak yapı var. Yıllardır çıkar ilişkileri sayesinde yıkılamamış. Ancak, Ada Belediye Başkanı Farsakoğlu, önümüzdeki yıllar için bu rant hastalığını yenmekte kararlı.
''Metrekare dönemi bitti şimdi metreküple uğraşıyoruz'' (9 Temmuz 2009)Tabanlıoğlu Mimarlık''ın ortaklarından Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, yüksek tavanlarla mimariyi üçüncü boyuta taşıdıklarını söylerken konutlarda yeni trendin birbiri ile geçişi olan alanlar yaratmak olduğunu belirtiyor.
Hayalet kentte dünyayı kurtaracaklar (9 Temmuz 2009)Dünyanın en zengin ülkelerinin liderleri G-8 Zirvesi için İtalya''nın L''Aquila şehrinde buluştu. Liderler iklim ve ekonomi konularını masaya yatıracak. Zirvenin düzenlendiği, Nisan''da depremle sarsılan kentte neredeyse kimse yaşamıyor.
Adı Dubai''de yaşayacak (9 Temmuz 2009)Birleşik Arap Emirlikleri''nin finansal merkezi Dubai''de yapılması planlanan bir kuleye, 2007''de 71 yaşında ölen İtalyan tenör Luciano Pavarotti''nin isminin verileceği açıklandı.
Tulip Turkuaz satışa çıktı (9 Temmuz 2009)Proje dünyanın en önemli 10 mimarından biri olarak gösterilen Ken Yeang tarafından tasarlanmıştı.
TOKİ lüks tatil köyü yapacak (9 Temmuz 2009)Sahil bölgelerindeki bazı Hazine arazileri TOKİ''ye devredildi. TOKİ buraya yabancılara yönelik yazlık villalar inşa edecek. Maliye''ye pay verildikten sonra kalan parayla dar gelirlilere konut yapılacak.
Uzaylı metrobüsler geliyor... (9 Temmuz 2009)Başta Genel Müdür Mehmet Öztürk olmak üzere metrobüs sisteminde aksaklıklar olduğunu kabul eden İETT, yenilikler için kolları sıvadı. İstanbul''un metrobüsleri artık uyduyla uzaydan yönetilecek.
İnşaat kesiminde daralma (9 Temmuz 2009)Krizle beraber iktisatçı fıkralarında gözle görülür bir artış var. Sevgili dostum Tavit Köletavitoğlu''ndan aldığım SMS''i sizinle paylaşmak istiyorum. "Dün öngördüklerinin bugün neden gerçekleşmediğini yarın açıklayabilen kişiye ‘iktisatçı'' denir."
Kadıköy-Kartal Metrosu 2011’de hizmete girecek (9 Temmuz 2009)İnşaatı hızla devam eden Kadıköy-Kartal Metrosu''nu 2011''de hizmete almayı planladıklarını açıklayan Başkan Topbaş, Kaynarca''ya kadar uzatılan metronun Kadıköy-Pendik arasını 35 dakikaya indireceğini, Marmaray ile entegre olacak bu hatla Maslak, havalimanı ve Yenikapı''ya da hızlı ve konforlu ulaşım imkanı olacağını söyledi.
Atakule''de ''blok satış'' için bilgi odası süreci başladı (9 Temmuz 2009)Atakule Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş''nin yüzde 51 çoğunluk hisselerinin satışında ön teklifi veren yatırımcılarla bilgi odası sürecinin başlatıldığı duyuruldu.
Fransız Lafarge, Van Çimento’yu 33 milyon Euro’ya Aşkale’ye sattı (9 Temmuz 2009)Türkiye''nin "En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde yer alan Aşkale Çimento, Fransız çimento devi Lafarge Grubu''ndan Van Çimento''yu 33 milyon Euro''ya satın aldı. Aşkale Çimento Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, uzun süredir görüşmeler yaptıkları Lafarge Grubu ile anlaştıklarını açıkladı. Yücelik, mütevazı bir ortaklıkla 16 yıl önce yola çıkan Aşkale Çimento''nun, Van Çimento ile birlikte gücüne güç kattığını ifade etti.
Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.