Haberler

Haberler

Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul''un tarihi okulları satılıyor mu? (9 Temmuz 2009)İstanbul''un en değerli semtlerindeki tarihi okul binalarının satılması gündemde. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yönde bir çalışma olmadığını açıkladı ama İstanbul Valiliği aynı görüşte değil.
Bakan rest çekti, Ilısu için yeni formül aranıyor (9 Temmuz 2009)Almanya, Avusturya ve İsviçre''nin kredi vermekten vazgeçtiği Ilısu Barajı için Çevre ve Orman Bakanlığı, konsorsiyumun kararını bekliyor. Bakan Veysel Eroğlu, "Barajı yapmak için herhangi bir desteğe ihtiyacımız yok" derken, yeni kredi bulunup bulunamayacağı, ve çalışmalara nasıl devam edileceğine ilişkin yeni bir yol haritası çizileceği öğrenildi.
Minare duvarda cami bodrumda (9 Temmuz 2009)Van’ın Kazım Karabekir Caddesi’ndeki Soydan İş Merkezi’nin duvarında bir minare yükseliyor. Cami ise iş hanının bodrumunda bulunuyor.
Tarih: 9 Temmuz 2009 Kaynak: Radikal
Eroğlu: Hasankeyf bizim kalbimizde (9 Temmuz 2009)''Hasankeyf''in kurtuluşu için llısu fırsattır'' diyen Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, Türkiye''nin barajı kendi başına yapmaya kararlı olduğunu tekrarladı.
Aliağa planlamanın geleceğine yön veriyor (9 Temmuz 2009)9 Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama öğrencileri 1 yıl boyunca Aliağa''yı inceleyecek. Öğrencilerin Aliağa''daki 10 günlük saha çalışması başladı.
Tarihî Sümbüllü Konak, Bursalıların hizmetine açılacak (9 Temmuz 2009)Bursa''da, tarihî Sümbüllü Bahçe Konağı''nın inşaatında son aşamaya gelindi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, inşaatı hızla devam eden Sümbüllü Bahçe Konağı''nda incelemelerde bulundu.
Van Çimento, Aşkale''nin oldu (9 Temmuz 2009)Doğu''nun sanayi lokomotifi olarak gösterilen Aşkale Çimento, Fransız çimento devi Lafarge grubundan Van Çimento''yu satın aldı. Aşkale Çimento Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, uzun süredir görüşmeler yaptıkları Lafarge ile anlaşarak Van Çimento''yu 33 milyon Euro''ya satın aldıklarını açıkladı. Satış sözleşmesinin imzalandığını belirten Yücelik, mütevazı bir ortaklıkla 16 yıl önce yola çıkan Aşkale Çimento''nun, Van Çimento ile birlikte gücüne güç kattığını ifade etti. Aşkale Çimento''nun, Erzurum, Trabzon, Erzincan, Gümüşhane ve Ağrı''da tesisleri bulunuyor. Lütfü Yücelik, ihracata odaklandıklarını vurgularken, "Bizim için ihracat çok önemli. Trabzon Çimento ile birlikte bu anlamda güzel adımlar attık. Van Çimento ise ihracat noktasındaki hedeflerimizi pekiştirecek. Hedefimiz İran ve Türk cumhuriyetlerine daha fazla ütün satmak." dedi.
Tarih: 9 Temmuz 2009 Kaynak: Zaman
Metro, Sabiha Gökçen''e kadar uzuyor (9 Temmuz 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro çalışmalarının Sabiha Gökçen Havaalanı''na kadar uzatılması için proje çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Arkitera.com''un Rekortmenleri (10 Temmuz 2009)2010 yılında 10. yaşını kutlayacak olan Arkitera.com, Türkiye''nin en çok takip edilen mimarlık yayını olma unvanını uzun süredir elinde tutuyor. Alexa''ya göre Arkitera.com, Mimarlık, İnşaat ve Bilgi Kaynakları olmak üzere toplam 3 kategoride birinci konumda. Google Analytics de Alexa gibi internet sitelerinin istatistiki bilgi elde etmek için kullandığı bir başka kaynak. Google Analytics Arkitera.com''un ziyaretçi sayısı, sayfa gösterimi gibi bilgilerinin yanında farklı verilere ulaşmak için de kullanılıyor.
Gökdelen Projeleri Beklemede (8 Temmuz 2009)"Askıda" geçtiğimiz aylarda dünyadaki pek çok mimarlık ofisinde belki de en sık duyulan deyiş oldu. İlk bakışta ufak bir erteleme olarak görünen durum, aslında çalışan durumdaki bir bahçe hortumunun üzerine basmak olarak tanımlanabilir. Kesinti kısa sürelidir. Ya proje gerçekleşme evresine hızlı geçer ya da hortum patlar ve proje sona erer. Projelerin askıya alınmasının istihdam konusunda da etkisi ciddi. Niş market ürünü olan "gökdelen" dünya çapında 280.000 kişilik istihdam kaybına neden olabilir.
TOBB''un Zeytinburnu projesine onay çıktı (8 Temmuz 2009)Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği''nin (TOBB) Zeytinburnu arazisine imar onayı çıktı. Arazinin komşuları Sinpaş ve Delta İnşaat ile ortak hareket etmeyi planlayan TOBB, eylül ayında proje taslağını hazırlayacak. Arazide üç çeşit emsal olduğunu söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Başkanı ve projenin koordinatörü İbrahim Çağlar, ''5-10 bin metrekarelik açık ofisler, rezidans, butik otel yapımı düşünülüyor'' dedi. TOBB''un iki yıl önce Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''ndan KDV hariç 392 milyon liraya aldığı 73 bin m2''lik arazisine Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın imar onayını verdiğini söyleyen Çağlar, arazi komşuları Sinpaş ve Delta İnşaat ile ortak imar planı hazırlanabileceğini belirtti. Sinpaş''ın Zeytinburnu''nda 17 dönümlük arazide rezidans ve otel yaptığını; Delta İnşaat''ın ise 40 dönüm arazide konut yaptığını anlatan Çağlar, ''Bu projeler bizim arazinin yanında. Müşterek çalışmaya da girebiliriz. Projenin taslağı ekimde ortaya çıkar'' dedi.
Tarih: 8 Temmuz 2009 Kaynak: Akşam
Athena Tapınağı ayağa kalkacak (8 Temmuz 2009)Çanakkale''nin Ayvacık İlçesi''ndeki Assos Antik Kenti''nde kazılar 15 Temmuz''da başlayacak. Tarihi mirasın ön cephesi de aslına uygun olarak restore edilecek.
Uydukent inşaatı yine durduruldu (8 Temmuz 2009)Mahkeme, Kuşadası Belediye Meclisi''nin iki yıl önce aldığı imar tadilatı kararını, plana aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etti. 10 yıllık sorun, kangrene dönüştü.
TOBB, Türkiye''nin tehlikeli atık patronu olmak istiyor (8 Temmuz 2009)TOBB, ‘tehlikeli atıklar'' için harekete geçti. Çevre Bakanlığı''na başvuru kabul edilirse 6 bölgede tesis kurarak Türkiye''de tehlikeli atıkta tek yetkili olacak.
Elveda Ilısu (8 Temmuz 2009)Gene olmadı. Ilısu Barajı''nı yapmayı önce 1997''de Necmettin Erbakan hükümeti denedi. Proje, ihalesiz olarak İsviçre konsorsiyumu Sulzer Hydro ve ABB Power Generation''a verildi.
İstanbul''u sevindiren ‘gerileme!'' (8 Temmuz 2009)Bir İngiliz şirketinin araştırmasına göre, dünya kentleri arasında geçen yıl pahalılıkta 23''üncü olan İstanbul, bu yıl 53''üncü sıraya geriledi.
Agora İzmir''le buluştu (8 Temmuz 2009)Kent merkezinde "dünyanın en büyük antik agorası" kabul edilen tarihi İzmir Agorası''nda Büyükşehir Belediyesi''nin yaptığı kamulaştırmalarda ilk 4 etap tamamlandı.
Urla Meydan projesi başlıyor (8 Temmuz 2009)Urla''nın en büyük projelerinden biri olarak gösterilen 14 bin metrekarelik alanı kapsayan Urla Meydan Projesi 2 yıllık gecikmenin ardından hayata geçiyor.
"Ilısu''da kararlılığımız devam ediyor" (8 Temmuz 2009)Çevre ve Orman Bakanlığı, Ilısu Barajı''nın inşasında yeni bir sayfa açıldığını bildirdi.
Alacağımızın hakkaniyetle ödeneceğine inanıyorum (8 Temmuz 2009)''Seyrantepe için 75 milyon dolar harcadık, sadece KDV olarak 8-10 milyon dolar alacağımız var''
Toplam 187 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.